V Praze dochází v posledních několika desítek let k velmi prudkému rozvoji tradiční čínské medicíny TČM, zabývá se jí stále více lékařů a je tu i určitý počet lékařů z Číny. Všechny východní znalosti ať mystické, nebo medicínské, jsou nějak spjaty s Čínou, nebo se navzájem doplňují, nebo jsou si blízké.

Různé zdroje uvádí, že například Dornova metoda přišla do Německa už dávno při obchodních cestách z Číny, a že všechno co mají v Japonsku je také z Číny, třeba masáž Shiatsu. Podle čínské legendy pochází všechny znalosti od želvy, která je na sobě měla napsané a která byla nalezena v Číně před tisíci lety. Tuto želvu mají v Číně jako sochu před každou důležitou budovou a úřadem. Je to projev uznání nemající u nás obdoby. Jedná se o nesmírné celosvětové děditství, měli s tím různé potíže, ale to že ho dokázali vždy zachovat, nemá nikde ve světě obdoby.

Dnes je čím dál větší chybou, když se jednotlivec aktivně tyto znalosti nesnaží využít. Pro mnohé je už pozdě využít všechno. Je nutné se smířit s tím, že tyto poznatky mají mnohé oblasti a mají mnoho stupňů. Někdo si myslí, že je na to někde nějaká škola, kde ho všechno naučí a pak může pracovat tupě jak při jakékoliv manuální stereotypní práci. Skutečného mistra potkáte nejspíš někde v pralese, ale v Praze určitě ne. Snažím se každého nabádat, aby možnosti TČM využil včas, nejlépe, když je ze svého pohledu naprosto zdrávý a plný sil, tak plný sil, že neví co s nimi, aby měl čas toho rozvinout co nejvíce.

Poradenství v oblasti tradiční čínské medicíny k energetické masáži

To že jsou všichni i mladí, skrz naskrz prolezlí chronickými potížemi, na to už jsem si během let mé praxe zvykl. Dokonce i na to, že mým radám, doporučením, nechtějí leckdy rozumět, on se přeci každý chce zbavit jen toho aktuálního problému, nic víc. Je to jako s dítětem, kterému říkáte, nesahej na horké a ono pořád dokola si bude stěžovat, že je to horké a pořád na to bude dokola sahat. Říkám nečekejte od tuhé páteře nic hezkého, ale koho zajímá tuhá páteř a nebo křivá, když to zrovna v tomto okamžiku nebolí, a bude až za třeba 10 let?

Jsme naučeni řešit problémy dneška, takové školy jsou vhodné pro otroky. Otrok nemusí znát problémy budoucna, protože to už ho může nahradit jiný, dokonce lepší. Každý je nahraditelný, otrok určitě ano. Otroci nemají přátelé, jen ve filmech ano - jak se seznámit s mužem a udržet přátelství? Po těch 10. letech nebude možné mluvit o prevenci ani o akutním problému, nýbrž o zanedbaném těle s těžkými chronickými potížemi. Mě ani tak nemusí vadit, že někdo nerozumí a odmítá mé návrhy, že nechce cvičit a nechce tamto a tohle. Má práce spočívá především ve zlepšení komunikace toho člověka, co ke mně přišel v rámci sama sebe. Aby začal víc rozumět sám sobě.

Na každém, kdo vyhledal u mě pomoc, najdu místo na těle, kde se bude komunikace s ním a tělo se sebou nejlépe rozvíjet. Nebývá to vždy ve shodě s místem, které to bolí, nebo kvůli čemu přišel. Z jeho pohledu se jedná o uvolňování, rozcvičení, rozvinutí správné koordinace jednoduchými cviky a pokud tohle všechno funguje, bolesti mizí u každého. Aby to však nabralo stabilitu, je třeba pochopit vlastní tělo víc. Je třeba zvýšit citlivost na povrchu těla, to je nesmírně důležité, jak pro zbavování se jakýchkoliv potíží i nemocí. Také jde o nejdůležitější věc v partnerském a milenecké životě. Proto jsou u mě tyto zdánlivě vzdálené věci pevně propojeny.

Kdo se svou citlivostí systematicky nepracuje, ten tuto citlivost začne ztrácet a to bývá už kolem 20. let u všech. Zde je třeba hledat prapůvodní zdroj všech pozdějších potíží, jako nadváha, tuhosti páteře, všech nemocí a bolestí. Je to proto, že jednotlivé body na povrchu těla spolu navzájem přestávají komunikovat, proto ztrácí citlivost. Znamená to, že dráhy přestávají být podle terminologie TČM, průchozí. Každá metoda uvádí různé příčiny potíží a nemocí, třeba v nepřesném usazení kloubů, ale to všechno je až po tom. TČM - zdraví stojí a padá ne/průchozími drahami.

Poradenství v sexu podle tradiční čínské medicíny

Mnoho žen kolem 40 let si u mě stěžují na to, že za celý svůj život je jejich intimní život, čím dál větší zklamání, a že nemají nejmenší tušení, jak to dál řešit. Postupně ztrácí na svém původním sebevědomí, že všechno zvládnou sami, nebo si někde přečtou. Nakonec si přiznávají, že nerozumí ani sobě, ani mužům. Někdo si myslí, že problémy vyřeší s novým partnerem. Ukončování vztahu nemusí být spojeno vždy s dramatickými událostmi, ale třeba vůbec nechápou, proč jsou vlastně spolu. Má to být pouhá povinnost?

Do pasti těchto nepříjemných otázek se mohou dostat pouze lidé, kteří nerozumí absolutně vlastnímu tělu a jsou to věční hledači odpovědí na podobné otázky. Počítejte však i u psychologů a sexuologů s tím, že na hloupé otázky budou přicházet i hloupé odpovědi. Počítejte také s tím, že si často pomáhají farmacií.

Na lidech účinky léků obvykle poznám a musím je odmítat. V takovém případě radím, aby se doléčili u lékaře tam, kde to začali a po domluvě mohou zase přijít. Naštěstí se psychologií naprosto nezdržuji. Všechny problémy souvisí s energetikou, jejíž součástí je tělo, nejprve odblokuji obvykle mnoho bloků, pak narůstá citlivost, nazývám to malým návratem do mládí. Nic nebolí a tělo produkuje příjemné pocity i z nepatrných doteků, třeba z oblečení. Někdo tohle považuje za úchvatné, ale na lepší si člověk zvyká rychle a navíc tohle ještě nemá žádnou stabilitu a zase, jak se to v životě už stalo, se o to zaručeně přijde.

Je zapotřebí seznámit se s vlastními energiemi. Pak se teprve obnoví samoopravné mechanismy těla, zlepší se jeho koordinace, zmenší se jeho destruktivní síly. Pak člověk může teprve jinak zacházet s orgasmy. Nejspíš to bylo doposud spojeno s problémy, jako co do jeho intenzity a s různými nedorozuměními s partnery.

Někdo by všechno předchozí chtěl přeskočit a bavit se rovnou o orgasmech, ale určité rady jsou na základě spolupráce na její závěr. Pro nedočkavé mám rady o mnoho stupňů níže. Jak se seznámit s mužem. Jestli se ženy nenaučí být v tom aktivnější a později, jestli se nenaučí zacházet s orgasmy, tak pro mě je tu jednoznačně paralela s tuhou páteří. Je možné to 10, 20, 30 let zanedbávat, ale nečekejte od toho nic hezkého. Ženy by měli být správným způsobem aktivnější a měly by se přestat inspirovat pornem. Mé návody znamenají méně námahy a víc pochopení těla. Muži jsou v průměru aktivní až dost, oni potřebují při seznamování jen trochu vstřícné ženy a posléze takové, co rozumí jejich tělu, víc než oni sami.