Opravdovou změnu začínám rozhýbáním

Používám nejlepší cviky na světě, navíc cvičíte přímo s mou pomocí a k tomu používám nejlepší masérské techniky, které jsou také z celého světa. To všechno můžete mít u mě na Praze 2 a na Praze 11.


Většina správně pochopila, že trpíme civilizačními chorobami v čímdál vyšší míře, že nám ubývá ze života pohyb

Přesně podle toho, jak kdo pochopil a uskutečňuje v životě pohyb a udržuje si pohyblivost, tak také ze své praxe vím, že trpí méně bolestmi a jakýmikoliv potížemi. Tvrdím to dokonce i v takových případech, kdy si to zákazník nespojuje dohromady a myslí si, že jeho potíže s pohybem nesouvisí, protože je vlastně dost aktivní a dost se hýbe i sportuje a cvičí.

Má smysl se nějak připravovat, než se jde ke mně, třeba jako víc cvičit?

Velký význam to nemá, ať dělají zákazníci cokoliv, je to něco jiného, než s nimi budu dělat já. Ať už si myslí a ať už je to ve skutečnosti jak chce, velmi účinně zákazníkovi i s přehnanou pohybovou aktivitou a který si myslí, že nemá s pohyblivostí žádný problém, přesto pomáhám rozhýbáním a to cviky a masážemi a to takovým způsobem, jak by to sám nedokázal a to ani v případě, že by chodil na masáže a cvičen odděleně někam jinam.  Může pak platit, že spolupráce dvou je víc, tedy ta má a zákazníka, je dohromady víc, než sečtená práce každého zvlášť.

 Je toho hodně, co musíte zvládnout sami.
 

Jak změnit svůj životní styl, jak začít s tělem úplně jinak? Raději fakt nepočítat s jakoukoliv podporou ze svého okolí.

Vemte si třeba takový hrb, nebo lordóza klidně 20, 30, 50 let nebolí, co s tím?! Varuje vás někdo? Vůbec ne. Sami se musíte postarat o sebe a nejblišší.  Ještě obyčejnému hrbu dají odborný název kyfóza, aby se s tím někdo chtěl ještě chlubit, že má kyfózu. Bederní lordóza je dokonce často propagována a cíleně si ji slečny zvětšují. Co k tomu dodat?!! Dnešní doba je plná rozporů, musíte si dávat pozor na názory, než se jimi začnete řídit, na jejich koncept a kvalitu.

Nenechte se zmást nejzávadnějšími názory.

Dokud bolest vydržím, nikam s tím nepůjdu. Bolest patří k věku. Něco (bolest) se musí vydržet. Musí to bolet. Musíš jít na dno svých možností....


Pozor na překrucování užitečného až v týrání. 

Historie je plná příkladů, jak se to nejlepší na světě může přetočit v pravý opak, v noční můru. I s cvičením je hodně zpúsobů jak s nimi zacházet špatně. Nepočítejte s tím, že by tomu mohlo být jinak, že vám někdo dnes  automaticky pomůže. Žijeme v době, kdy se o sebe musíte postarat sami, sami musíte hledat, najít a spolupracovat. Vynecháte-li něco z toho, tak se o vás budou starat, to jistě, platíte si přeci povinně zdravotní péči, skvělá služba, ale nejspíš se vám jednou nebude líbit.

Vemte proto zavčas rozum do hrsti

 Celkem se ví, že hledat pomoc vždycky až při vzniku potíží se prostě nemůže nevyplácet.

Takže není divu, že o prevenci je obrovský zájem. Za prevenci se považuje také pohyb a cvičení. Všechno se často přehání a míjí účinkem. Tvrdím, že život nemá být o neustálém cvičení, ale setkávám se až s posedlostí pořád něco cvičit. 

Setkávám se se zákazníky, kteří procvičili své dětství a byli každodenním cvičením až mučeni svými rodiči a rehabilitačními zdravotníky, kteří to s nimi mysleli dobře. O účinnosti se mohou dohadovat odborníci. Mám to za holé mučení. 

Cvičením mučí sami sebe zcela dobrovolně i dospělí a to často. Nebudu dál rozebírat tyto nejhorší verze. 

Většina se hýbe a cvičí neefektivně, protože sleduje nějaké vedlejší cíle. Efektivita je otevřeně nezajímá, nebo nemají informace. Prostě cvičí, sportují pro zábavu, že se to má, aby nebyla nuda, chtějí se socializovat... Vynakládají kolikrát ohromnou námahu a přitom pro mně zcela evidentně s žádnými pokroky, nebo s oslnivými efekty jen na chvíli. Ta jejich námaha je přitom až nelidská a s takovým stylem nechci mít nic společného. 

Opravdové změny se většina buď bojí, nebo si ji nemohou dovolit, protože to stojí čas a peníze a každý takové štěstí nemá, aby si mohl obojí dovolit. 

 

Jak prosadit ve svém životě žádoucí změny a jak to souvisí s ideální postavou?

Náš životní styl je uzamknut do našich fyzických těl strukturálními změnami:

 nerovnoměrnou zátěží, kterou si povlečete pořád sebou, třeba do Austrálie na hokej.

- emočním zámkem, který způsobuje, že se hystericky reaguje na pouhou myšlenku opravdové změny

Jedno i druhé řídí naše těla, pocity a deformuje i myšlení. Nelze před tím nikam utéct. Je to neuchopitelné ani tak, ani tak a do třetice to nelze uchopit ani myslí. Naopak, mysl je tím deformována! Proto je životní styl každého z nás přesně tímto předurčen, stejně tak každý krok v životě.  Lopotit se s tím vším, je našim údělem v minulosti a do budoucnosti také přesně do té míry, do jeké budou jednotlivci dobře informováni a vlastní vůlí se odkloní od zaběhnutého životního stylu.


Podle sklonů ve struktůře těla mohu odhadnout další vývoj každé části těla a pokud není žádoucí, tak udělat pro dosažení žádoucího dalšího vývoje mnohem víc, znež lze dosáhnout jakýmkolivcvičením, pohybem, chemií, léky, potravinami.  Tím vším si většina obvykle víc ubližuje, než pomáhá.

Pro ideální postavu mohu udělat nesrovnatelně víc, než každý sám, jakýmkoliv způsobem

Ze své praxe velmi dobře, že každá část těla, i tělo jako celek, má svůj ideál a vím velice jistě, že čím víc se k němu kdo přiblíží, tím spíš si udrží správné funkce těla, výkon, zdraví, krásu, odolnost, co jen chcete.  Každý má nepopiratelné právo mít za svůj ideál, klidně nemoc. Pokud má někdo za ideál nadváhu a nerovnoměrné ukládání tuků, má na to jistě nárok. Já mám zase za idál přírodní útvary maximálně vitální. Mou kažodenní prací je navracet fyzickým tělům vitalitu a energii.

Názory na ideální postavu se různí. Např. že je to hubenost, obezita, stáří, kult mládí, velká prsa, malá prsa... 
 

Včasná pomoc se propásne, protože chybí nejzákladnější schopnosti vlastního těla - takže je lepší prostě přijít hned

A to včas. Včas znamená ideálně, když jste na životním vrcholu svých sil a vůbec nic nebolí, vzhledem k neúprosné statistice lze i říct nejdéle do 35 letVždy záleží na individuálních dispozicích, takže platí i to, že věk nehraje roli.

5.10.2019 Reiter