Většina má obličej strnulý a někdy v konkrétním výrazu. Většina si uvědomuje, že na výrazu obličeje hodně záleží a také to, že je těžké jej ovládat. Někdy se ví, že není zrovna ten, který by chtěli.

Ženy např. často poslechly rady typu, neusmívat se, že mají potlačit smích, že to prý dělá vrásky. Co jim k tomu už nikdo neřekl je to, že to jeden ze způsobů co dělá odtažitý, strnulý výraz.  Takové výhody se obrací  nakonec v nevýhody a vrásky se uděljí stejně a navíc, vše bude povyslé. Botox, umrtvovací injekce - je vyloženě chemická válka proti vlastnímu tělu.

Spontánnost a uvolnění je na obličeji třeba nejprve poznat. Nejde jen o masáž a gymnastiku.  Dělám to tak, že spuštím lokální vybrace a zahřívání ze soustředění. Je třeba určité svaly dostat do správných poloh, nejde ani jen o lymfu, před ní má prokrvení přednost. Některé body na obličeji jsou pro život zcela zásadní. 

Brzy se dají lokalizovat jemné bloky, které cítím já i vy.  Je zajímavé sledovat, jak bloky mizí a jak to uvolnění vydrží do další návštěvy. Návštěvy tak jedna na druhou navazují.

- někdo by to nazval doteky na obličej, s cvičením, s vydáním hlasů atd. Nejlepší je, pokud se připomenou životní  zážitky nebo vzpomínky  na dávná přání a dokonce představy. Pokud nic z toho, tak víc než jen cenou útěchy je velmi výrazné vnímání a sice nuancí různých bodů. 

 Výsledkem je:

- cenná zkušenost s odblokováním alespoň některých míst.  Co bylo dřív bolavé, nepříjemné, nijaké, maskovité, nehnuté, mrtvé, nestabilní a nespolehlivé, je náhle spolehlivé, odolné , přirozené, živé. Živý výraz obličeje je tvořen tkání a zejména svaly, které jsou elastické, pružné a prokrvené. Tím je nejlépe vyřešený problém s vrásky, brázdami a povyslími lícemi. 

Bojujme spolu o vyžší vnímavost.  Roste tím zárověň i odolnost a schopnost vyjádření. Některé profese to vyžadují u jiných je to výhodné. Zlepšení vyjadřovací schopnosti obličeje zlepšuje kvalitu života jako takového. Mizí vrásky, křeče v obličeji, nehrozí později hluboké brázdy, maska... Vnitřní dopad je značný také. Tělo nejen ovlivňuje ,ale i vytváří  nosné emoce. Pak nehrozí tolik konstatní, neměnný a nežádoucí emoční stav různě špatné kvality, stres. Botoxovým panenkám, injekcím a plastickým úpravám právě předchází pocit, že tkáň nějak nefunguje.