Bolesti kolena

Chodila ke mně starší paní s chronickými potížemi kolene již po třech operacích a s každou další operací se bolesti jen zvětšily. Zkoušela nepřeberné množství metod, nových metod, mastiček, potravinové doplňky a první značnou úlevu po letech nepředstavitelných bolestí ji přinesla až cca 15 . masáž u nás a po důkladném obeznámení se s reakcemi těla jsme začali používat také kinezio tap na míru, který byl v jejím případě jako doplňková metoda vhodný.

Bolesti ramena

Během jedné návštěvy jsem byl nucen vyřešit bolesti ramenního kloubu kulturisty, který měl tyto bolesti už dlouho, a momentálně ho velmi obtěžovaly při cvičení. Možná by mu někdo jiný pomáhal léky, čaji, doplňky stravy, Wobenzymem a tisíce jinými věcmi pro vnější aplikaci a vnitřní konzumaci. Byl jsem nucen, protože více návštěv tomu nechtěl věnovat a tak jsem po zvážení okolností přistoupil po domluvě s ním na velmi bolestivou speciální masáž kloubu Tuinou. Neumím si představit jakými vyšetřeními by musel projít než by se zjistila diagnóza a příčiny, ani účinnou rehabilitaci ne. Potřeboval rameno prokrvit a povolit stáze, nic víc. Půl hodina práce a zabralo to.

Bolesti lokte

Bývají zprvu jen občasné, někdy dokonce ani to ne. Některá místa bývají bolestivá jen na tlak. Pro diagnostiku podle Čínské masáže to má velkou vypovídací hodnotu nejen pro kloub, ale pro stav celého těla a dá se s tím dál pracovat na preventivní úrovni, to znamená dřív než opravdové potíže propuknou.