Nové stránky zde: nova-forma.cz

 

Taky si myslíte, že bez peněz není možné být šťastný? Je to jen malý dílek pravdy. Bez peněz samosebou je konec. Jenže je tu mnoho bohatých s ne úplným štěstím a někteří jsou dokonce již k smrti unuděni tím svým úspěchem a netají se s tím.

První krok ke štěstí je ovládnutí. Ale čeho?! K tomu je zapotřebí zdroj informací a bez pomoci a spolupráce, nebude žádný zdroj dostatečný.

Největším zdrojem neštěstí je vlastní tělo. Ale kdy?! Jak tomu zabrínit? Na tak jednoduché otázky většina nezná kloudnou odpověď. I odborná rada opravdu hodná studia, zní " Musíte se hýbat. Nežerte. To je věkem, zvykejte si..."

Tělo selhává intenzivně od 30 let, "díky" vracejícím se bolestem. Přes všechnu lékařskou péči se přidávají orgánové disfunkce. Bravurně se to běžně zvládá tím, že se tělo důkladně ignoruje. Nikdo se mě neptá jak má tělo fungovat, každý ho chce léčit až je třeba. Tělo se má jen za nástroj pro práci a zábavu, pak mu ještě pořádně zatopí honěním se za pukem, na kole a čínkou. To ignorování těla je geniálně barvité a dotažené až do konce. Máme tu i princezničky jak dětské panenky. Každému stačí, dokud to jakž-takž jde. Ti pozornější ví, že tělo selhává už od dvaceti a to velmi, velmi rychle. Řeší se to ? Ano, jak jsem zmínil, neúčinně, nudně, nějakým běháním a náplastmi.

 

Poradenství podle energetické masáže TČM

Poradenství / vzdělávání:

"Poznejte své tělo u mě tak, abyste nebyli nikomu zátěží a pro své nejblišší se stali oporou." Co je to nikomu? Ani zdravotnímu systému, ani vlastní rodině.

Změňte přístup k vlastnímu tělu.

Ovlivní to i vaše děti, které kopírují vaše pohybové návyky a impulzy. Pokud se nebudou učit sebevládě, tak se dnesc chyby s každou další generací zvětšují. Nejde o to teď proč, ale na co pozor. Pozor na sebeovládání jako tyranii, třeba při sportu, práci, při čemkoliv.

Poznejte fakta, která předchozí generace, jen těžko mohla znát. Začněte nejlépe ještě před plánováním rodiny a úplně nejlépe ještě před vztahem. Vím jak je  sebeovládání za vysoce neatraktivní věc a jak lepší by bylo ovládání druhých. Někdo chce třeba partnera odnaučit pít, ale nesprávnými postupy  Pojem vzájemné interakce je prakticky neznámý a že se tím dá vše vyřešit. S oblibou se s tím občas začátečnicky šermuje, jinak nic. Bojí se toho dokonce i v rámci vztahu, což je velký průšvih, protože si tím neumí pomáhat a omezují si společný vnitřní růst.  Zbytek problémů by vyřešila iterakce s rostlinnou říší.  Supermoderní medicína by byla určitě taky skvělou věcí a všichni si ji přejeme, ale nikdy to nebude znamenat, že bude výhodné zacházet s tělem špatně.

Ze sebeovládání se běžně stává nejen tyranie druhých, ale také sebetrýzeň a touha se uJóga poloh a soustředění na Praha 2 a 4platnit do roztrhání se a přes mrtvoly. Takže tu máme sport, cvičení jako cirkusové atrakce, nebo nabírání tupé svalové hmoty. Takové věci tělo ihned vždy přetíží a většinou brzy zničí tak, až nadále nejde stejně pokračovat. Hodnota pro okolí je žádná, nebo spíš nebezpečná. Navzájem se všichni provokují do výkonů, ale péče žádná. Kolik péče má Jágr za rok, tolik ji nemá 1000 lidí za celý život!  Proto a pro mnoho dalšího, nabízím bezpečný pohyb a udržitelný osobní růst.

 

Vzhledem k tomu, že počet potíží už od dětství stále přibývá, je mé poradenství aktuální, jak nikdy dřív.

 

Nabízím vzdělávání pro osobní rozvoj 

  • Poznat a ovládnout impuzy, reakce a vzněty vlastního těla.
  • Ovládnutí všech části těla, zejména páteře, poznat její pudovost a potenciál proměn, jak páteř ovládá vás a jak vy páteř.
  • Už dost skákání na špek příchylnostem a odporům - běžně se to má mylně za intuici.
  • Jak vyzrát nad dualitou a protiklady. Například - "Být, či nebýt?" Zdravý rozvoj a růst jako předpoklad pro zdárnou osobní involuci.
  • Vztah k živlům
  • Individuální vzdělávání:  Co je to spoluprace, vzájemná interakce, intuice, to vše v kurzu výměny energie jin/jang.
  • Závěrem nabízím ovládání se v bezpříčinné radosti. 

Poznejte reakce těla

Kde začít? - oblečení je vhodné, pohodlné , můžete v takovém rovnou i přijít. Nejprve je určitě třeba se zbavit bolestí, pokud nějaké jsou. Jestli ne, tím lépe. Kdokoliv ke mně přijde, tak vždy trpí chronickou neschopností vnímat prakticky jakoukoliv část těla. Veškeré spontánní reakce se snaží ze zvyku potlačit a to považuje za sebevládu, kterou diktátorsky vyžaduje také i po druhých. Na každé části těla se to potlačování, projevuje jinak. Tam kde je to nejvíc, přesně tam zrají bolesti a potíže. (Pooperační stavy a předoperační sem do probíraného tématu nepatří, stejně jako léčba léky a deformace a postižení z dětství.)

Začínáme stabilitou těla

Nejprve vyberu vhodné body na těle, které oživím a zpřítomním mírným tlakem prstu. Po chvíli to začne být příjemné a samovolně začne soustředění. Výběr bodů je důležitý.  Při nesprávné volbě se ukáže, že Freud má sto let už znovu a znovu pravdu o hysterii. Dnes je doba mnohem horší, hysterčí i muži.

Relaxujete? Většina u mě velmi rychle zjistí, jak je relaxace široký pojem. Je chybou, že se z ní tělo normálně, tj. běžně, zceala vylučuje. Jógickou polohu "Mrtvola" mám za ideální tréning relaxace. Dělat ji pasivně je špatně. Její potenciál získáme natrénováním vztahu k živlu země. Pokroky fyzicky měřím a tím se zajistíme, že nebudeme spolu teoretizovat a tlachat. Získáte tak odolnost vůči stresu a většina zjistí, jak stres vůbec poznat. Dále na ní trénuji dualitu "Být či nebýt." V dnešní skvělé době by tu někteří totiž nejraději vůbec nebyli. Říká mi to tak, kde kdo. Tak pro ně jsem připravil obzvlášť kuriózní sestavu cvičení. Je to účinné, nezvyklé a zajímavé.

Zajímavost- síla bodu - některé body jsou zážitkem pro celé nitro a celé tělo. A výsledek? Mění to celé tělo. Nic by ho tak nedokázalo zpracovat.  Jsou to zkušenosti! Kdo se zajímá o psychosomatiku, tak poznává rozdíl mezi teoretizováním a praktickým zážitkem. Psychosomatika ve smyslu spojení těla a nitra přestává být pouhou slovní hříčkou. Jenže já se nestarám o psychosomatiku a kategoricky nesouhlasím, když někdo na mě jde s těmi jejich tabulkami, že bolest beder je třeba podvádění partnera a s ještě většími blbostmi.

Existují mapy celého těla na obličeji a jinde a další neuvěřitelné vazby. Pro většinu bude dost kuriózní, že svaly kolem úst mají vztah a vazbu ke svalům u konečníku. Vyřešíte ty kolem úst, začnou lépe pracovat i ty druhé. Pro někoho je to jistě šokující představa, jenže mělo by to být uklidňující, protože díky tomu nemusíme dávat dopořádku ručně úplně celé tělo. Nejde jen o zkrocení hemeroidů, ale má to zásadní vliv na celé trávení a kvalitu života  i v dalších. Dále existují propojení bodů s kvalitami vědomí. Psychosomatika zde začne být už nudným nimráním se v nepodstatném a začíná zde mystika. Smysl je v prožívání. Mělo by to být normální a chce to o tom něco vědět. Musíte to prožít, pak o tom má smysl mluvit. Stavím všechno na prožívání, které je i vidět. Když budete mít hlad, přeci taky nebudete chtít  jen o jídle číst a mluvit.  Dále tedy téma strava.vitaminy

Strava hraje roli jen omezeně. Někdy jsou důležité týdenní diety, detoxikace, bylinné očisty, aj. Daleko víc platí, že kdo nesnese naší tradiční českou kuchyni, včetně toho nejvíc nezdravého, tak má problém hlavně na fyzickém těle.

 


 

Většina si stěžuje, že nemá energii, že jim došla jako pára. Ano, oni sami dopustili vyhoření svého paliva. Znáte také ty nekonečné disuze a obviňování, jak někdo vysává někomu energii? 

Ti, co ještě energii mají, ovbvykle jsou na cestě k vyhoření. Je to trend doby. Třeba v 60. letech. Je to pak snad menší problém? Není. To už je teoreticky lepší se s tím setkat v 18 letech a pak nikdy více. Děje se to tak, že ji obvykle všechnu hrnou do nadšení pro práci, bydlení, zábavu.... Zejména v příípadě, když se hrne do partnera a je paradox, když on už to ani nechce, ale nemá na výběr.

Obvykle se neví co s energií.

Jako masér čínské energetické masáže a Dornista s praxí deset let mohu pořád dokola říkat NESPORTUJTE, vyhazujete energii oknem a plníte přání týmu, trenéra, sponzora, dívákům, kde komu a kde budete vy a oni až vám selže třeba nějaký kloub? Pokud někdo nemůže sport nahradit mým cvičením, ani na 3 měsíce, tak je to případ spíš pro psychiatra a ne pro mě.

Energie by měla být pro každého hlavním tématem. 

S energií se běžně pracuje strategicky utajeně a to hlavně mezi nejbližšími. Proč to tak je, zde nebudu prozrazovat. Takže nejprve se musíme naučit ji vůbec zaregistrovat, že vůbec nějaká jenergie existuje a je. V dalším ji pak směruji s určitou disciplínou. Někdy se energie někomu cpe, dokonce i když ji paradoxně ani nechce a je mu to nepříjemné.

Vysávání energie a takové ty strachy , že ji někdo krade, že někdo jen obtěžuje a vysává. Je to blbost. Je to vděčné téma a hezky se o tom čte, to pro někoho ano. "Zneužívá se energie lidí" apod. Bombové téma. Jde však především o problém neovládání se. Právě kvůli tomu neovládání se, také většina o vlastní energii příjde , bez pardonu o všechnu.  Raději bych zájem od tohoto tématu odklonil k tomu, jak k energii přijít.

 

Vzdělání a vztahy

Hezký obličej a šikovné ruce na masáže. To je kombinace!Poradenství pro vztahy podle TČM a energetické masáže v Praze. Opravdová terapie končí harmonií draka a fénixe, mezi mužem a ženou, vše ostatní je nedokončené.V každém vztahu, v každém normálím vztahu, mají partneři ideální podmínky ke společnému osobnímu růstu, vzájemnou podporou a pomoci, pokud mají o sebe fyzický zájem , čas na sebe, znalosti a dovednosti.

Je známo, že v rodinách ubývá vzájemných doteků, ubývá o ně zájem. Nemají na sebe kolikrát ani čas a sílu. Navíc, jak do svého těla akumulují stres z vnějších podmínek a někdy ještě zvlášť vlastním přičiněním, tak postupně o tyto ideální podmínky přicházejí a naopak ještě začnou svou energií živit zničující energetické/silové pole.

V Praze na dvou místech. Jak na vztah přes páteř. V každém případě, potřeba postupů, které nejsou dnes zatím běžné, se stala již akutní. Třeba, jak řešit "drobné" krize. Z nich vyrůstají velké energeticko/silovým - ergregorovým způsobem. Zatím je umožněno vyjímečné postupy předávat jen individuálně. Všechno stejně nejde popsat. Textem, obrázky, ani videem nelze nahradit osobní předání. V tomto směru se společenské poměry vyvíjí příliš pomalu. Někdo si myslí, že to nejlepší se šíří samo. No, to si teda ještě počká. Mnozí už čekali na zázrak celý život. Zatím v tom musí být každý aktivní sám za sebe a dokonce i partner bývá jen dalším zdrojem stresu. Stojí to čas, sílu a prostředky a času na to moc není. V padesáti něco začínat nemusí mít už smysl. Zatím je situace velmi zlá, o tom svědčí třeba rozvodovost, mileneckých vztahů je méně, rostoucí nezájem o intimní život a třeba, že kvůli omezení v pohybu osob za Covidu se nezvýší porodnost, ale přibylo duševnich potíží a domácího násilí. Přitom ještě nedávno, kdyby zavřeli lidi doma na měsíc, tak by k Husákovim dětem přibyli ještě Covidovi děti. Posun k horšímu je ve vztazích extrémní.

 

Jako první Reiterovu větu si můžete pro zapamatování napsat a nosit v peněžence:

"Pružnost vztahu je dána pružností páteří a k zachování pružnosti jsou zapotřebí znalossti a zodpovědnost."

 

 

Aktualizace:

21.9.2016, 3.2.17, 25.8.19, 08.2020 Reiter