Veškeré  problémy lze řešit nejlépe tak, že se jim předejde. Pokud na to relaxační  masáže vystačí, tak je to ideální situace. Relaxace při orientální masáži vzniká samovolně. Orientální masáž se vyznačuje  velmi vypracovanými tahy sledující stavbu těla a obsahuje často i dlouhé tahy, které vedou k nevšedním pocitovým zážitkům a k uvědomění si těla jako celku.

Mnoho lidí žije v ustavičném  napětí, svalovou a psychickou tenzí člověk reaguje na stresové situace, proto trpíme tak zvanými civilizačními chorobami. Relaxační Masáže jsou zaměřeny na zklidnění, celkové ozdravění organismu,  rozproudění energie (prokrvení) a pozitivní naladění mysli. Pravidelné  masírování zlepšuje fyzickou i psychickou kondici. Zbavuje napětí a navrací  síly, což je velmi dobrý způsob zvládání stresu. Jako znalci Čínské masáže označujeme za naprosto nejlepší situaci, kdy lze spojit užitečnost masáže s jejím příjemným provedením a orientální masáž k tomu nabízí špičkové techniky.

Používáme nejkvalitnější oleje lisované za studena. Dále se nabízí, nejen jako další spestření, nabídka aromatických olejů.  

Orientální masáž aromatická

AROMATERAPIE V MASÁŽI OBECNĚ Aromamasáž spojuje samotnou techniku masáže s léčebným účinkem  éterických olejů. To jsou látky, které se získávají z aromatických, siličnatých  rostlin. Před každou jednotlivou masáží si můžete vybrat podle účinku na tělo i  psychiku jeden nebo i více éterických olejů, které se vmíchají do nosného  masážního oleje. Aromaterapie je stará jako lidstvo samo – nelze  zpochybňovat, že naši předkové dobře znali účinky léčivých rostlin. Vedle nám  známých velmocí užívaly aromaterapeutické byliny i všechny národnostní skupiny,  od kmenů žijících v Africe až po americké Indiány. Po celá další staletí se  sbíraly poznatky o působení léčivých rostlin, aromaterapeutické preparáty se  používaly k vnějšímu i vnitřnímu užití vyráběly se v lékárnách i podomácku. V  průběhu 19. století nastává rozmach výroby a používání chemických léků a  bylinkářství se odsouvá na vedlejší kolej. Jsou ale země, např. Francie, kde se  aktivně dál věnovali výzkumu silic, dali dohromady všechny zdroje informací z  celého světa a dnes je tam aromaterapie součástí studia medicíny. Tento obor je  tam uznáván jako skutečná léčebná metoda.

My se zde obracíme na  aromaterapii z různých důvodů. Někoho lákají příjemné vůně silic, někdo vidí  užitek  kosmetický, masérský, rehabilitační a léčebný.

Aromamasáž na Opatově

Příklady působení éterických olejů:

Levandule – zklidňuje  psychiku, hojí rány. Jako jeden z mála se může použít přímo na pokožku.

Růže – ideální silice  hlavně pro ženy. Dodává sebedůvěru, uvolňuje napětí.

Grep – pomáhá při  celulitidě.

Citrón – čistí vzduch,  bystří myšlení - pomáhá při učení.

Eukalyptus – uvolňuje  dýchací cesty.

tip: Na masáž není třeba nosit nic s sebou navíc. Jedná se o masáž celého těla, tak je dobré nechat doma náramky a možná hodinky a prsteny a řetízky. Pro tuto masáž v případě spodního prádla doporučujeme naše jednorázové. Na vlastním by zůstaly stopy po oleji.