Někdy je přímo umožňuje, když dříve možné nebyly. Bolest a slast jsou k sobě v nepřímé úměře, ale s mnohačetnými časovými posuny, tím je celá věc komplikována a mnohdy se to neregistruje, nespojuje a někdy i popírá. To aby si každý mohl vybrat svůj správný názor v té demogracii. Aspoň to by mělo být každému nad slunce jasné.

Pokud si někdo myslí, že otázky slasti nepatří k hodnocení kvality života, nebo že se v tom nemusí nijak vzdělávat, tak je životu natolik vzdálen, že by mohlo být záhadou, jak k takovému názoru lze vůbec dospět fyzicky, s rozumem to moc společného mít nemůže. I každá kočka ví, že opakem bolesti je slast a že ta je víc žádoucí a stojí za nějakou tu snahu. O kolik víc by se pak měl chtít snažit člověk s mozkem? Hned další záhadou, pro mě určitě, je fakt, že se mi na tyto souvislosti ptá samo od sebe minimum zájemců o masáže a zkvalitnění života. Minimum, namísto skoro každý.

Se slastmi je ještě víc problémů jak s bolestmi. Problém slasti spočívá v tom, že se jí věci neznalí opíjí a pak trpí na kocovinu a z toho dělají další chyby. Opíjení souvisí s mnoha dalšími těžkými věcmi ,jako je dávkování, co do četnosti přijímání a také odmítání, co do způsobu zacházení s tělem svým a také s tělem partnera a výdrží. Výdrž, jakákoliv a přičemkoliv souvisí vždy s kondicí celého organismu, bez upozadění jediného orgánu, či funkčního celku, jako je třeba Si skloubení, či kostrč, či temeno hlavy atd. Na začátku snad každého vztahu je vzájemné ujišťování, že se poskytne nekonečno slasti. Je to samotným principem partnerských vztahů, jenže všichni víme, že tato ujišťování ať už slovy, či rozmanitě neverbálně, končívají s nádechem sladkých lží. Je to běžné a co je běžné může být zároveň i naprosto nenormmální. Je to proto, že tolik dobrého je na jednoho někdy až příliš. No a hlavně pro tolik dobrého musí být fyzické tělo nejdříve uzpůsobeno. Asi jako s autem typu Trabant nebudete přeci chtít jezdit 300? Nebo s nejnovějším BMW 700? Nebo chcete snad s Mercedesem létat? Jenže to všechno fyzické tělo dokáže a věk kupodivu nehraje žádnou roli. Někteří, spíše většina bude tvrdit, že záleží na věku. V této souvislosti věk nehraje roli, ale připravenost a znalost těla. Tělo dokáže být rychlé jako blesk, výkonné jako A reaktor a proto hrozí také nehody. Pokud budete hlavou v oblacích a zapomenete, kde je vaše přistávací plocha, tak co potom? Mnozí se topí v podobných problémech. Nedokáží ani trochu příjemného spojit s normálním životem. Mé rady jsou často o tom, jak ten vehykl – tělo, stavět bezpečně na nohy. Někdo chce radu pro konkrétní osobní věc, ale souvislosti to má vždy širší , také s těmito fakty.