Je to třeba udělat tak, aby bolest ani nevznikla. Kdo si myslí, že až to bude třeba, bude o něj vždy dobře postaráno, tak ať se trochu porozhlédne po svém okolí, jak lidi trpí a jak veškerá péče vrcholí doživotním konzumem léčiv. 

 

Podle čeho vybírat metodu, která má pomoct, nejen od bolesti 

 

Volte si dobře volnočasové aktivity - pozor na co jsou opravdu zaměřené, jestli na rozvoj celého těla, pátrejte po tom, které části a jak, nejvíc daná metoda "šidí."

Právě volnočasové aktivity, zájmy a koníčky přece nabízí určitý životní styl a životní postoje, které mají zocelit, nebo povznést, nebo zařadit do týmu, který má cestovat po světě a sbírat medajle. 

 

Pomoc ve zlepšení kvality života moderního člověka - je zaměřena hlavně, aby nemusel příliš myslet

Moderní město a je v něm Dornova metoda? Jaké má metody?Moderní pojetí zdravé životozprávy. Strašně se mi líbí stále nové studie o všem možném a stále dokola, jen málokdy uvidíte nějaký souhrn za posledních sto let, všech studií. Je to jak by skupinky vědců pořád dostávaly granty na jednu blbější studii, jak druhou. Těch studií jen na bezpočet diet, co už bylo. 

"Hýbejte se ! Musíte se hýbat!" Jak jednoduché. Avšak proč na to nedělat dokola pořád další stejné studie, na nejlepší pohyb - plavání , kolo, běhání, skákání ..., které prý vedou k vysokému věku ve zdraví. Ke mně ti cyklisti a běžci a všichni , co cvičí a cvičí a taky ti , co cvičí už od dětství, tak ti všichni ke mě chodí. mohl bych vyprávět jak jsou na tom ve 20,30,50, 70.

Sport. Všechno, co sport slibuje, tak dělá velmi neefektivně a za všechno, co na kondici zlepšuje, tak si vybírá neúměrně vysokou daň na zraněních a hlavně u každého je to opotřebení kloubů a páteře a zvýšení stresu a vyhazování energie z okna.

 

Pomoc při potížích, bolestech aj. fyzických funkčních potížích. Bolest je očekávána, ať děláte moderně cokoliv.

Moderní medicína má své zavedené postupy: léky,injekce, operace a tak dokola. Někteří mi říkají, že k lékařům jen tak nechodí, že se snaží si pomoci jinak a říkají mi to i lidi po 5 i 10 operaci a po necčetně opichách. Vemte si příklad ze svého okolí od lidí, možná i odstrašující příklad, kde těžko najdete soulad mezi tím, co říkají a tím , co dělají.

 

Alternativní metody. Obvyklé chyby, které vidím, při hledání masáží, cvičení a  pomoci:

  • něco si přečte o nějaké metodě, masážích a cvičení od někoho a jde jinam - pak se divý proč nedostane, co chtěl.
  • na masáže chodí jinam a na cvičení také jinam, vůbec to nemusí spolu ladit.
  • nadchne se pro nějaké výsledky, třeba pro zlepšení určitých svalů a nevšimne si, že tyto svaly potřebují patřičnou kosterní oporu a funkční i jiné svaly
  • často zákazník nezohledňuje fakt, že spolupráce dvou je víc, než sečtená práce každého zvlášť.
  • nekonzultuje se načasování, které hraje roli nejen v kombinaci cviků hned po masáži, avšak i v návaznosti jednotlivých návštěv na sebe
  • někdo kombinuje několik druhů pomoci a pak neví, jak rychle mu jak a co pomůže a na jak dlouho

 

Náklady na léčbu a zdravotní pomůckyVýsledky moderních metod vidíte kolem sebe. Ne na reklamách, tam je vše skvělé a problémy neexistují. Na spotřebě léků a na počtech kulhajících po okolí. Všechno to jsou výsledky moderních metod, moderního školství, které vytvořilo moderní způsob myšlení.

Chyby, které se zakladají na studiích, které jsou sice nejmodernější, jenže zítra příjde jiná a popře tu předchozí.

 Všechny chyby, které někomu vyhovují a dokonce na nich někdo i staví, vychází většině příliš draze 

Většina žije mimo partnerský vztah, většina vztahů za moc nestojí, většina je nemocná, a většina  si projde velmi vážnými civilizačními nemocemi a většina na ně zemře , sice ve vyžšm věku dožití, ale je to opravdu někdy již od 50. let věku opravdu jen dožití.Někomu to tak vyhovuje. Celým zájmovým skupinám. 

A co Vy? Předpokládám, že nepatříte ke zájmové skupině, které vyhovuje současný stav  a předpokládám, že hledáte alespoň koutkem oka, jak ke svým zálibám přidat něco užitečného, co vás vytrhne ze současných nepříznivých statistiik zdravotního stavu populace a konzumace léků.

A já? Někteří mi předhazují, že svou živnost stavím na odstraňování bolestí a že mi musí taková špatná situace vyhovovat. Vypadá to, že to říkají jen ti, kteří si nepřečetli pořádně mou nabídku. "Přijďte hlavně, když vás nic nebolí, přesto bude na vás práce jak na kostele. Na vaší tuhosti a je jedno z čeho vznikla." Odstraňuji bolesti lépe, než sport, pohyb,cvičení a hlavně její příčiny, aby ani nevznikly. Je to výhoda, kterou někdo až vehemntně nevyužít nechce. 

 

Na mých stránkách nehledejte moc návody. Je třeba přiložit ruku k dílu a ne si stále jen číst, něco zajímavého o zdravém životním stylu, józe, masážích, čajích, cvicích a odblokování. Stále další a nové informace vedou spíš k debilizaci. Je třeba z nich vytvořit postup. Jak zvládáte např. léčbu chřipky? Taková obyčejná věc perfektně ukazuje vaší opravdovou akceschopnost. Jak jste závislí na pomoci a na jaké. Potřebujete léky a doktora, nebo už znáte kvalitní čaje a víte, kde je sehnat? Chřipka je opravdu jen malý testík vašich praktických dovedností zvládat imunitu. Je to testík, ani ne tak na prkotiny, jako ptačí chřipka, prasečí a aktuálně na koronavirus. Všeobecně se totiš imunita zejména u dětí zmenšuje. Přitom to není nutné. Stačí vědět a umět, Nebo se umět alespoň ptát. Rodiče a dítě

Z mého okolí, mojí známí, se mi také ptají, jak se zcela zbavit stále větších problémů se zdravím. Vždycky, čím víc vážněji se mě ptají, tak jim musím po pravdě říct, že jejich problém je dnes zcela nemožné odstranit zcela. Mohlo to jít velmi ztěžka třeba, když jim bylo 18, ve dvaceti už spíš také ne, to začali pracovat, začali mít starosti a větší stres. No a další vývoj jejich potíží za 10 let, už znám dopředu taky dost dobře a nejspíš skončí na práškách. Jak jinak taky? Kdyby chtěli svůj problém řešit trochu lépe a je jedno jestli dnes, nebo za 10,20,30,let, tak musí začít tam kde měli v těch 18 letech

Kdyby tenkrát ten problém alespoň z části vyřešili, alespoň jeden z nich, tak o to více by měli dnes své děti bez pohybových potíží. Navíc, chyby se opakují, až do poučení se z nich. Na pohybové potíže svých dětí jsou dnes slepí. Upozorňuji je na ně, ale oni nic nevidí. Chvílema třeba i vidí, ale pak zase neví, co s tím. 

 

V současné době vycházím vztříc naprosto zdravým a těm bez potíží, poradenstvím za, co nejnižší cenu,  poradenství - první návštěva 3/4h   200,-Kč, kterou si mohu dovolit nabízet jen omezeně a nevím jak dlouho. Aktuální ceník je zde. Nepočítejte automaticky s tím, že si vás to dobré, lepší a skvělé najde samo, že nemusíte natáhnout proto ani svou ruku. V takové idilické době opravdu nežijeme. Doufám, že vás tento text přesvědčil. Budu se těšit na osobní shledání v poradně, i když budete zcela bez problémů.

 


aktualizace 7.3.2020 Reiter