Nové stránky zde: nova-forma.cz/

Můžete přijít na jednorázový odpočinek.

Můžete přijít s nějakým problémem, tak to dělá většina.

Můžete přijít ke mně na poradenství a nejprve se zeptat, jaké máte možnosti u mě a na to, co vás zajímá.

Můžete ke mě klidně přijít na masáž bez nějakých plánů a jen na zkoušku. Je dobré umět si o to všechno říct napoprvé.

Proč přijít zrovna ke mně na masáž? V čem je má masáž jiná? Mohu vám dokázat, že masáž je život sám, ne na první masáži samosebou, ale musíte přijít včas, abyste si taky života se zásadním postem pro masáže užili. 

Hledáte nejlepší masáž?

Masáže v sobě skrývají obrovský potenciál, který se využívá  mnohem méně, než ta pověstná 3% kapacity mozku. Na západě masáže nemají tradici a proto nejlepší maséři zde musí všechno prakticky znovuojevit sami. Na východě to zcela jistě mají nejlepší maséři snažší a to i s tamní klientelou, která v oblasti těchto tradic ví, co všechno může od masáží a maséra očekávat.

 

Co se kolem masáží těžko vysvětluje:

Těžko se například vysvětluje, že masáže jsou dobré na všechno. To slovo všechno vnímá každý tak, jakože na jeho problémy přeci není nějaká masáž a ironicky se usměje.

- Jako velmi špatný vtip to vnímají i ti, kteří se už roky potýkají s chronickými potížemi a ví , že jim nezabrala dokonce ani operace a ani 10 lékařů , každý s deseti druhy léků.

- Problém je ten, že se neví kam jít a pak taky jaké všechny další podmínky je třeba k tomu dodržet. 

- Žijeme v době informační revoluce, prý, ale zkuste si najít masáž, která vám vyřeší cokoliv. Když potřebujete  vědět a najít, tak je to najednou problém.

Pokud zvažujete návštěvu u mě poprvé a zároveň jdete poprvé na masáž, tak to určitě řekněte. Bude to něco jiného, než když řeknete, že vás bolí ruka a ve skutečnosti chcete hlavně zkusit, která masáž by vám vyhovovala nejvíc. Proto je lepší mluvit vždycky, o pro vás nejpodstatnějších věcech. 

Každý se snaží jít životem cestou nejmenšího odporu, je to známá věc. Při masážích se to projeví takto:

- někdo je zaskočen, že masáž nezabírá třeba hned napoprvé, jak si sám naplánoval a mění svůj postup a tak pořád dokola

- když už někdo najde pomoc, která evidentně zabírá, tak předčasně končí při rozdělané práci a mění zájmy

- proto jsou některé věci kolem masáží vyloženě tabu pro všechny laiky i pro většinu profesionálů, protože nepracují správně s informacemi a nemají zájem

 

 

Co je na jakékoliv masáži vyloženě nemožné. 

"Dokonalé uvolnění na první návštěvě."  Je to vyloženě jen reklama, nebo totální nadsázka. Dokonale se uvolnit na první návštěvě umí možná tři lidi z celé republiky.

"Hluboká masáž do svalů na první návštěvě." Svaly nemohou být připravené na poprvé z ničeho nic od nuly na maximum, potřebují přidávat na tlaku postupně návštěvu od návštěvy.


Obecně k masážím - všeobecná doporučení

Zde se dozvíte: Kdy se na masáže se nechodí (tedy kontraindikace) a co dělat běžně před a po masážích.


Jak to mají jiní u mě na  masáži

Nejčastěji ke mně na masáže chodí při bolestech zad, speciálně beder, pak krku, pak následují končetiny, loket, trup, hlava, pak asi funkční potíže.... Málokdo se ptá, kdy je ideální ke mně chodit na masáže. Ideální je ke mně chodit s drobnostmi se kterými k lékaři ani nejdete, ptotože hodně ke mně chodí ti, co vyzkoušeli všechny léky, cviky, operace a mnoho jiného a nikdy na masáži ještě nebyli. A to je asi špatně. Jestliže s drobnostmi k lékaři nejdete, tak proč byste ke mně určitě přijít měli?

 

Řešíte úplně něco jiného a je na to vůbec nějaká masáž?

Každá věc, která vás v životě zajímá, nebo zrovna trápí, má vždycky nějakou vazbu na vaše fyzické tělo.  Mělo by to být logické, protože tělo všude sebou vláčíte, nebo ne? Práce, kariéra, vztahy pracovní, partnerské, manželské, milenecké, sport od rekreačního po vrcholový, relaxace, cvičení, jóga.....

Ani v tomto  a ani v jiném případě si nelamte hlavu s tím, která masáž by vám u mě nejvíce pomohla, protože znám dobře jejich účinek.

Přijďte se poradit - mé poradenství  v Praze je možné domluvit na dvou místech

Jak pečovat o své zdraví

Účinek masáže je na svaly a tělo úplně jiný, než cokoliv jako cvičení a pohyb. 

Masáže by měly být postupně i u nás základním kamenem zdravého životního stylu, přestože zrovna masáže jsou u nás mladým oborem, jen několik desítek let, zatímco jinde tisíce let. Už nevíte jak sportovat, cvičit, aby to mělo efekt? Zkuste mou Čínskou energetickou masáž. Nebo jste naprosto zdraví a přesto chcete víc a myslíte si, že vaše nároky jsou extrémně vysoké a nic je nemůže uspokojit? 

Seznamte se u mě s energií vašeho těla

Většina si u mě stěžovala, když na to přišla řeč, že žádnou energii nemá. Energie je do doby, než se o ni přijde neznámý a nezajímavý pojem, tak to zcela běžně chodí. 

Častý názor je, že se energie doplňuje na horách, nebo u moře. Dneska už to považuji za určitý druh až vyšinutosti. Ekonomická a časová náročnost takových postupů je neudržitelná a časem efektivita klesá. Právě dovolená kolikrát dorazí vztah k rozvodu. Stejně tak různé zájmové činnosti jsou ve skutečnosti žroutem energie. Zde se můžete dočíst jaká je společenská situace ohledně maximálního možného využití masáže v případě, že už zde vědomosti jsou.

 

Mít tak na všechno dost energie?!

Na cokoliv v životě potřebujete sílu, energii. Energie je ve skutečnosti rozhodujícím prvkem pro všechno, co chcete dělat, nebo právě děláte. Má proto obrovskou hodnotu.  

 

Jak se naučit hospodařit s energií?

Těžko lze dobře hospodařit s něčím, co je neznámé. Každý se obvykle chová tak, jako, že mu je energie dávána a  pak chce všechno dělat naplno. Ještě se i navzájem rádi někteří hecují : "Jdi do toho na plno!" Tím ovšem každý hraje ve svém životě s energií stylem, všechno nebo nic. Více či méně pak také energie jen ubývá a někdo si to vysvětluje věkem, ale co když o věk opravdu nejde?

Proto se většina s energií vlastního těla neseznámí včas, aby to bylo zajímavé pro významnou část života. Je to proto, že se nesplní některá z podmínek, jako samostatnost, zodpovědnost, odolnost a kooperace v tomto směru. Zcela sám z běžné úrovně, to samosebou nepovažuji vůbec za možné. Dávám na výběr dvě možnosti: 

Nové stránky zde: nova-forma.cz/