Jen tam, kde mi odkážou  vypracovat  krátkodobý a dlouhodobý harmonogram, to znamená postup a dílčí výsledky, které bych pak viděl. Tohle všechno se musí prodiskutovávat.

Povědomí o masážích se zvyšuje jen pozvolna. Zatím chtějí zákazníci hlavně konzervativní postupy, hlavně odstraňování bolestí, nejčastěji beder, krku a pak také jiných potíží jako popichování v břiše ... Častěji hledají alternativy pro moderní medicínu, která jim třeba nepomohla, to znamená už při velmi tozjetých potížích.

Konzervativní postupy znamenají nevybočování z kolejí a žádnou fantazii. Přesto nemám na mysli mimo konzervativní postupy nic , co by se nedalo stejně plánovat a stejně očekávat výsledky.

Mezi nejhorší strategie ve využití masáží je zvyšovat výkon a hledat pomoc až když se ozvou potíže. 

Na druhou stranu je možné s tělem zacházet tak rozmanitě, že to není běžně vůbec očekáváno. Každý má v životě určitá časová okna pro mimořádné akce, která když se nevyužijí, tak to není možné realizovat.

Proto nabízím poradenství a vypracovávám  krátkodobý a dlouhodobý harmonogram dokonce i pro ty kteří nemají zájem o masáže avšak s tělem nějak zacházet musí každý kdo je jeho držitelem, tomu se nedá vyhnout i přes všechny možné a obvyklé snahy se tomuto břemenu nevěnovat.

 

6.7.2015 E. Reiter