Masáže a jiné metody

Masáže, stejně jako baňkování, moxa, magnety, akupunktura aj. jsou všechno metody založené na stejných teoretických principech. Baňkování je velmi šetrnou metodou, přestože po ní mohou zůstat modré fleky a někdy i týdny. Baňkování nepoužíváme zrovna jako nejúčinnější metodu, avšak je nejlepší pro ty, kteří chtějí něco okoukat a pak použít sami doma.

Tip: vyzkoušejte Čínskou relaxační masáž .

Při velmi častém používání může mít baňkování mimořádné účinky i na výrazné akutní i chronické potíže i při poměrně laickém použití. Moxování je velmi zajímavou tepelnou terapií, může také lokálně popálit, ale záleží přesně na technice. Akupunktura je z uvedených metod jedna z nejinvazivnějších. Akupunkturu neprovádíme. Ze všech metod je právě masáž pro tělo nejvíce rozmanitou kontaktní metodou.

Další, jiné dotekové metody tedy i masérské

Klasická masáž

byla dovezena z Číny. Masáže na západě jistě vznikaly a zase zanikaly i před tím, ale opravdové rozšíření proběhlo až v podobě Švédské masáže tedy klasické masáže. Klasická masáž je jedním z mnoha dětí Čínské masáže.

Dornova metoda u nás v Praze na dvou místech

je manuální terapie tedy také doteková a rovněž z části používá masáže. Při diagnostice se prakticky již mírně masíruje a při nápravě kloubů se používá spíše tlaku s daným směrem ve spolupráci s masírovanou osobou. Zejména u drobného úrazu je jasné , že kloub , obratel se musí vrátit do původní polohy a , že to nepůjde jinak, než manuální terapií.

Čínská relaxační masáž

má už od začátku blízko k energetické masáži , na to však musí být masírovaná osoba připravena, pro tento účel doporučuji naší Čínskou tlakovou masáž, rovněž na dvou místech v Praze. Doba takové přípravy je individuální. A je to třeba projednat osobně.

O co vlastně při masážích obecně jde? Ano i pro tohle nás máte v Praze!

Teorií masáží je mnoho a abychom se v tom nějak vyznaly, je třeba zalistovat v knihách o psychosomatice, nebo v prastarých tlustých knihách od starých dobrých Číňanů. Paradoxem je, že všechno nové, najdete i v prastarým.

Jakou metodu si vybrat pro sebe aktuálně nejlépe,

je velmi těžké, musí se hledat zkoumat napsané, vyzkoušet a poslouchat , kdo vám co řekne. Někdy pomůže jednorázově a akupunktura a jindy jednorázové srovnání kostrče. Možná vás bude zajímat kam bych chodil osobně na masáže já. Když to beru tak všestranně, možná by vás zaujalo poradenství pro vztahy, protože potřebujeme doteky. Co je to vlastně kvalitní masáž a musíte za ní do Číny , nebo je v Praze?