Dornovu metodu provádím 10 let. Za tu dobu mně spravení kloubů a obratlů zajímá stále více jako zlepšení pohyblivosti, i když nic nebolí a jako prevence bolestí. Doporučuji Dornovu metodu, i když nic nebolí, preventivně jednou za rok, pokud máte malou zátěž a nesportujete. se nechat zkontrolovat. Na co jsem však ještě dál přišel?

Dornova metoda odstraňuje příčiny bolestí, které tkví v hnutých kloubech a obratlích. Tyto potíže vznikají špatnou statickou polohou (sezení, ležení, ale i některé cvičení a sport, …), nebo špatného dynamického pohybu (práce, sport až po nehody). Tyto dvě hlavní příčiny se mohou prolínat. Minimální podíl je ve vadách zděděných a od dětství. Krátkodobé problémy odstraní Dornova metoda během vteřin okamžitě a trvale a pokud problém nebolel, tak dojde ke srovnání a tím zlepšení funkce kloubu, páteře.  Chodí ke mně mnoho pohybově nadaných lidí s různými akutními bolestmi, kteří cvičí různé metody a přes veškerou svou snahu je bolesti vyřazují z jejich aktivit a stále se jim vrací.

Proč se někomu bolesti stále vrací? Víme jak na ně.

Kdo chce odstranit jen akutní bolest, musí si uvědomit, že se tak skoro vždy zajímá jen o špičku ledovce, kterou akutní bolest je a je navršená na zásadních chronických (dlouholetých) problémech, o které se nikdo nezajímá, protože nebolí a nejsou do očí bijící.

Ono je to ještě horší, na křivou páteř se vypěstuje slepota, a protože to nebolí, není vůle s tím něco dělat a výsledek pak můžeme vidět celoplošně, třeba ve spotřebě léků na bolesti.

Dornova metoda E. Reiter Praha

Někdo považuje za vleklý problém jen to, co už dlouho bolí, jenže on hrb, nebo lordóza klidně 20, 30 let nebolí, co s tím?! Určitě doporučuji rozhýbání páteře, dřív než to začne bolet. Ono rozhýbání provádím kombinací unikátních cviků zároveň s masáží a sestavou cviků na doma. Různé hrby, kyfózy, skoliózy, lordózy….. se tak včas rovnají, aniž by došlo k bolesti.

Dornova metoda

Zároveň se zlepšují pohybové schopnosti celého těla výrazně účinněji, než při jakýmkoliv sportu nebo cvičení, protože působím na tělo z více vrstev.

Myslet si, že bolest půjde vždy odstranit, se nemusí jednou vyplatit

Je to třeba udělat tak, aby bolest ani nevznikla. Kdo si myslí, že až to bude třeba, bude o něj vždy dobře postaráno, tak ať se trochu porozhlédne po svém okolí, jak lidi trpí a jak veškerá péče vrcholí doživotním konzumem léčiv. 

 

Nabízím včasné řešení bolestí zvýšením citlivosti a koordinace

Včasné znamená, když jste na životním vrcholu svých sil a vůbec nic nebolí, nejdéle do 35 letPrvní, alespoň trochu úspěšný pokus tohoto druhu, by měl do tohoto věku proběhnout. Lékaři umí vysvětlit vliv věku na bolesti mnohem lépe než já a mají na všechno i léky a úžasné operace. Uvádím, kdy má terapie největší šanci uspět, jak s těmito fakty naložíte, je na vás. Jak souvisí bolesti s koordinací, si můžete poslechnout třeba zde od Prof. PaedDr. Pavel Kolář, Ph.D.  Já se však zabývám nejen cvičením a pohybem, ale manuálním zvětšováním citlivosti těla. Je to velmi individuální věc. Stručně řečeno, když dávám vše do pořádku díky Čínské energetické masáži, je tato citlivost vyrovnaná a mnohem větší, než před tím ať už něco bolelo nebo ne. Nazývám to malým návratem do mládí, zákazníci to tak sami popisují. Mladí kolem 20 let mají tuto citlivost velkou a ztrácí ji, protože o tom nic neví. Do 35 let ji ztratí i ti poslední. Dalším výrazným pokrokem je rozproudění energie a nakonec její zvětšení, do té doby tato znovu nabytá citlivost není stabilní, ani odolnost vůči bolesti. Tím mám k prevenci bolestí a ke zlepšení koordinace a vnímání těla značně ucelený přístup. Jako prevence to považuji za lepší, než jakýkoliv sport a cvičební systém. Odvážné? Jak poznáte, že se něco zlepšuje? Prokazatelně se zlepšuje pohyblivost a vnímání vlastního těla. Není to jako něco sám cvičit. I ti, co cvičí roky pořád něco, tak nepoznaly ještě nikdy tak velké pokroky hodinu od hodiny. Konkrétně přímo na vaší osobu mohu říct mnoho už při první návštěvě. 


Dornovu metodu používám s Čínskou energetickou masáži v poradenství podle TČM

Akutní bolest a  pohybový problém odstraním běžně do 30 minutVitamíny

Vitamíny vám záda nesrovnají, ale posilujte svou odolnost čerstvými vitamíny snadno a rychle.

Akutní bolest, která trvala krátce a neopakovala se. Někdy odstraním na pár návštěv bolesti trvající třeba i dvacet let, avšak s jistotou to očekávat nejde. Je to díky dlouholetým zkušenostem s Dornovou metodou i s Čínskou masážíČínská masáž má mnoho technik na páteř, zajímavé to je v případě relativně pohyblivých páteří, kdy k narovnání skoliózy, nebo hrudníku, nedochází ihned, ale samo to „doběhne“ do příští návštěvy.

Co je Dornova metoda – jak ji provádím. V Praze jsem na dvou místech

Z hlediska zákazníka je Dornova metoda spíš společné cvičení, během kterého tlačím na různá místa na těle.

Jsem na poliklinice v Praze 11 a v centru. Praha 2

aktualizace 25.9.2016 8.5.2019 Reiter

22.1.17

Psali o nás zde.