Každý se setkává s radami jak zlepšit svůj sexuální život z mnoha úrovní, od přátel, příbuzných, časopisů, knih, internetu a také různé kvality. Vzájemné koučování a dávání rad je mezi obyvatelstvem určitě rozšířeno a přijímáno, odmítáno a je chváleno i kritizováno. V těchto radách se mohou promítat různé zájmy a úhly pohledu. Můžou být zaměřeny např. na zdraví, požitek, osobní zájmy jako prestiž, užitek, čistě finanční prospěch a také na víru. 

Jakou kdo má víru ve svaté spojení muže a ženy o tom mohou věřící diskutovat mezi sebou, ale z technického hlediska je to pro mne nepoužitelné. Pak taky pozor na slepou víru. Je to pohodlné jen tak někomu věřit a nezajímat se o opačné nebo jiné názory.

U víry bohužel žádný systém zvyšování potence ani možnost vyléčení impotence a frigidity ani práci s energií žádnou nevidím. Vidím tam přesně pravý opak, je tam zátěž ze slibů, zodpovědnosti která je smyšlená a působí zbytečný stres.

Víra často apeluje na svědomí, ale většinou jde jen o kázání vody.

Vím, že podobnými slovy někdo popisuje určité duchovní techniky, ale toto má parketa není a pro většinu je těžko dosažitelné i to "málo", co mohu naučit já při mém poradenství v sexu. Na tom základě ovšem můžete budovat dál a bezpečně může stavět i nějaké duchovní vysoce hodnotné sexuální praktiky. Na rozporuplné (ambivalence, protiklady) nesystematičnosti vedoucí spolehlivě časem k impotenci a frigiditě nejde naproti tomu stavět nic bezpečného, nic než asexuální vztah, o kterém se u nás mluví jako o jedné možnosti, že prý vztah bez sexu může být také šťastný, na jaké energetické situaci takový vztah stojí mi je zcela jasné a připouštím 0,0000....1% případů v republice, které takto mohou být skutečně velmi šťastni a proto jistě stojí za zmínku.