Dornova metoda je velmi jemná manuální terapie, která  vrací obratle a klouby do jejich původní přirozené polohy. Po vrácení  kloubů a obratlů do původní polohy lze cítit okamžitou úlevu. Příčinou nesprávných poloh obratlů mohou být fyzické potíže, jako je např.  rozdílná délka končetin, zkrácení svalů nebo výrony způsobené nehodami,nebo vnější vlivy a zejména nerovnoměrná zátěž při práci či sportu. Dornova metoda se provádí spoluúčastí ošetřované osoby přirozeným a volným  pohybem. Terapeut používá jemný tlak palců nebo celé ruky. Používají se pouze  volné a přirozené pohyby, ošetřovaná osoba se nemusí bát prudkých a násilných  pohybů. Metoda je bezbolestná. Spoluúčast ošetřovaného spočívá v plynulé kývání nohou či rukou či v malém  pootáčení hlavy či pomalém naklánění trupu.


Dostanete cviky na doma něco z Dornovy metody právě teď a jen pro vás

Na závěr je možné vypracovat seznam cviků vhodných pro  Vás, které můžete provádět doma. Tyto cviky vás budou preventivně napravovat ve vašem slabém místě, takže k bolestem už třeba ani nedojde. Jiné cviky budou vhodné na zvyšování vašich pohybových schopností a to výrazně. Jiné cviky mohou být jen dočasné, po určité době jsou již zbytečné.

Necvičíte něco špatně nebo zbytečně - zeptejte se na to u nás

S cviky to bývá velmi problematické, někdy se do nich vloudí chyby a přestanou být účinné.

Někdy se zase pořád něco jen cvičí a cvičí a přitom úplně zbytečně , protože daná část už je v pořádku a lepší by bylo cvičit něco jiného.

Najdete nás na jižním městě Chodov Praha 4 , nebo v centru Reiter -  Dittrichova 5, na Praze 2, hned u Prahy 1 v centru.