Chybné postoje a neznalost energetických pochodů v těle našich zákazníků, které při masážích bereme v potaz.

Existuje mnoho různých individuálních potíží, které si chtějí řešit tak, aby příčiny zůstaly netknuté, nebo se zamaskovaly.

On zpočátku pomáhá aspirín, že?

Lék tišící bolest, že? Někdo se své bolesti chce zbavit, až tím, že ji pochopí, (to může trvat také 50 let) takže se se svou bolestí spíše mazlí, většinou je to případ na psychiatra, nikoliv pro mě. Ano každá bolest má emocionální vazbu, kterou může stopovat, ale to je práce klidně na x životů. Někteří se rádi trápí a pomoc jednoduše nechtějí,

chtějí se s tím prát sami.

Ono taky pomáhá, si říct, to bude dobrý, a vždyť to tak nebolí, to máma vydržela bolest! Ale jak dlouho takové diletanství pomáhá? Svou sílu sugesce si můžete vyzkoušet na právě začínající chřipce, ale raději to nezkoušejte nikdy a důkladně ji poctivě dovyléčte.

Pokud už být celý život diletantem, tak alespoň celý život zaměřený ne na bolest, ale na příjemné, ale pozor, hmatem – jako masér vím o co jde, nikoliv třeba jídlem ani vínem ani hudbou… Více zde.

Třeba je to neuvěřitelné, ale

bolestmi při milování trpí polovina žen.

Je třeba si uvědomit, že když „to“ bolí, tak jen stěží to může být zároveň nějak zvlášť příjemné. Dále, je tím řečeno, že polovinu žen to bolí, ale to neznamená, že druhou polovinu je to automaticky zcela a vrcholně jen příjemné.

A jsme přesně v tématice, která je probírána tak rozporuplně, vždyť si přečtěte články typu, že ve vztahu přeci styk není až tak důležitý……. Takže o nic nejde, že to není příjemné, nebo že to trochu bolí…..

Nespoléhejte se v této věci na profesionální přístup nikde, někde vám nacpou jen prášky a nazdar.

Je to jedno z nejintimnějších témat vůbec, protože ani lidi se nevyznají jednoznačně sami v sobě, co je to příjemné a dostatečně příjemné.

Nedokážu pomoci všem, ale mnohým potížím bych dokázal pomoci výrazně už na tři návštěvy. Nemá to opět nic společného se stravováním ani dokonce s posilováním. To jsou věci, které je nutné individuálně probrat. Pokud chronické bolesti trvají do pěti let a nejsou spojeny s jinými chronickými potížemi, dávám tomu velkou šanci s postupným zlepšováním po jednotlivých návštěvách. Ovšem za ještě větší zázrak by se mělo považovat to, že pokud přijdou včas, tak jim nic ani nezačne bolet, jednoduše proto, protože poznám nefunkční břicho, i když nic nebolí a spravím ho v předstihu. Neznamená to, že si vždycky najdu všechno sám, úspěšná spolupráce je založena jen na konstruktivní komunikaci.

Ideál TČM, zacházet s tělem tak, aby nikdy neonemocnělo a nebolelo.

Na druhou stranu musím upozornit, nedoporučuji tady tímto praktikovat něco z nějakých knih na vlastní pěst, ani při bolesti nohy si přečíst knihu o Dornovce a Čínské masáži, je to stejné, jako radit někomu, kdo viděl lopatu a propisku jen z dálky, jak si postaví sám barák, včetně projektu a kolaudování. Na těle číst prostě neumíte, je třeba se to naučit. Musí být jasné, že jakmile něco pobolívá, je s prevencí konec, čas byl promrhán. Kdyby se lidi víc dotýkali a aspoň trochu kvalitně, nemohlo by to přitom bolet polovinu žen, ale kde se to mají naučit a jak začít?! Po letech masérské praxe těžko nacházím nějaký jiný konkurenční systém pro komplexní zkvalitnění života. Dotýkat se a postupně se v tom lepšit. Znova upozorňuji, nejde to vyčíst z knih. Češi jsou kutilové, aktivně něco dělat sám dlouhodobě úspěšně, je vyloučené, protože informační úroveň je zde pořád ještě nízká a po staletí i zůstane. Z knih vyčtete jen málo a to všude okolo je hlavně informační šum, nic víc.

Mé poradenství není třeba jako u sexuologa – chemie, léky, desítky rad, na které si v příhodný okamžik těžko někdo vzpomene.

Má praxe trvá dlouhé roky a mohu si už dovolit, ledacos i tvrdit.

„Skoro všechny potíže a bolestí mají lidi jen proto, protože se navzájem dotýkají nekvalitně, nebo jen málo, vždyť každý den obyčejným dotekem odstraňuji bolesti během pár minut –

To znamená, že přesně to, doma nemají a proto ta bolest vznikla.“

Jedna zákaznice mi při rozhovoru s velkou pompou oznámila, že se s partnerem dotýkat nechtějí, byla atraktivní asi 28. letá a skoro se tím chlubila. To teda došli brzy ke zvláštnímu postoji, který nebudou schopni, bez vynaložení hodně energie zásadně změnit, co bude říkat za 10, 20, 30 let? Ona není ojedinělým případem, Je to naprosto běžný postoj, který ona měla odvahu vyslovit.

Mohlo by se zdát – no a co? Tak se nechtějí s partnerem dotýkat, sem tam se chytnou za ruku a to jako stačí a relativně bez doteku nejsou.

Sice ano, ale určitě tím nic nezkazí? Nedostatek kvalitního kontaktu je spojen se zdravím. Je to příčina toho, proč má skoro každý po čtyřicítce své zdraví v rujnách a žádný doktor vám s tím prostě nepomůže, máte na to už věk.

Častým omylem nezkušených naší vyspělé západní civilizace je, že pastva pro oči zaručuje i kvalitní „až nebeské doteky.“

Je třeba si to říct natvrdo – hezký obličej není zárukou na příjemný, nebo dokonce kvalitní dotek, nebo tedy ne na dlouho. Proč? S dotykem se dostává do kontaktu mnoho věcí, např. záměry a pocity a nakonec schopnosti se hýbat i dovednosti se dotýkat tak nějak k věci a nechytat se všeho šikovně asi jako prase kosti. Odtud pramení tolik zklamání ze vztahů, kde je to na začátku všechno hezké, růžové. Nakonec se ve vztazích provalí napovrch opravdový vztah a pokud je slabý a na obou stranách je plno bloků a není obohacen ani dotekovou dovedností, tak máme okamžitě odpověď, proč jsou na tom lidi zdravotně tak zle a proč je tolik rozvodů. Je to určitě rozsáhlé téma.

Alespoň malé procento si zachrání holý život plný bezdotykovosti alespoň dotykovými manuály. Témata jsou zeširoka provázaná a proto nabízím masáže s poradenstvím zaměřené z pohledu masáží na tělo s plynulým přechodem ke poradenství podle Čínské energetické masáže Praha 2 a 10. Nepočítejte s tím, že něco půjde samo, budete se muset velmi aktivně angažovat. Proč? Protože ten největší nepřítel není venku, jídlo, práce, partner, dokonce neschopný partner, nedostatek peněz, hodně nebo málo sportu, to je všechno by bylo ještě jedno, ale je ve vaší rozporuplnosti a nechuti něco zásadního, co by se vás dotklo, měnit. Teprve s ochotou na sobě něco měnit, můžeme začít mluvit o naší spolupráci, až po zpracování celého těla je možné a má nějaký smysl se učit techniky příslušné k různým částem těla na partnerovi. Tím je otázka zdraví, bolestí a kondice a prevence vyřešena a dál se vám pak otevírají nové možnosti, co s tím vším dělat. Kurz výměny energie jin/jang.