5,5 masérů z 10 vám popíše rozdíl mezi lechtivostí a příjemným a husinou

16.10.2020     

Naučit se alespoň s těmito pojmy operovat v životě a v ložnici, stojí za to. Právě to by mělo být pro všechny hrozně in a pak i hepy a cool.

Názorně můžete tady vidět, jak masáže souvisí se vším i se vztahy. Proto jako masér s desetiletou praxí mám co říct ke vztahům v poradenství, či vzdělávání. Je dobré přesně tohle zařadit určitě před plánováním rodiny, protože to souvisí s celkovou koordinací těla, tj. všechno i krk, i atlas (nejn střed, pánev, posílení...), ještě lépe před jakýmkoliv vztahem, protože pak si docházku na masáže partneři navzájem hlídají i kvůli penězům a pak jsou u mě nervní, neuvolní se a nedá se toho v tomto probíraném smyslu nic dělat. 

Bohužel je to tak, že se s příjemnými pocity  směrem od mladí hysterčí, nebo prožívá potají a dál ke stáří všechno už jen bolí. Jestli je nějaký rozhodující věk? Tak ten je od 0-50 let a v něm je úsek 25-30 let, kdy už je polední šance začít a mít i úspěch, jinak se ten živel, jakým je tělo od bolestí v budoucnu odvrátit nedá. Pokud někdo přijde v 50 letech poprvé na masáž s chronickými bolestmi, tak hledá pomoc jako u lékaře. Důležitý věk je také 0-1 rok, kdy musí být dotekově gramotná matka, jestli ne, tak pokud se to sečte ještě třeba se stresovým prostředím, tak chudák dítě, opravdu. V 18-23 by to bylo ideální, ale je tam zasněnost, nebo nekompromisnost, urážlivost, zájem o všechno možné, třeba o cestování. Nějaké dotahování něčeho započateho do konce, to vůbec. Takže proto je společnost v tomto nepoučená, i kdyby, tak teorie nestačí. Proto se nějak neangažuji v psaní teorií. Proto je společnost bez zkušeností s přechodem od příjemného k bolestem v průběhu celého života a trpí zbytečně a někdy nejen dobrovolně, ale dokonce i ráda a vášnivě.


Jak jsem se dostal k masážím?

O mě.

5.10.2020


Proč přijít na masáž zrovna ke mně?

Mnozí neví jakou masáž si mají vybrat, dokonce i ti, kteří mají medicínské vzdělání to neví. Proč jsou masáže tak různé? Jak z nich mít maximální užitek?

18.9.2020


Další nové stránky

30.8.2020

Tyto stránky jsou přerostlé a mnoho článků je zde starých a všechny texty nechci ani dohledávat a aktualizovat. Vznikaly od roku 2010 a dřív. Byly na www.masaze-praha-mstudio.cz Vydržely dlouho a v minulém roce se přesunul obsah na tyto stránky. Bylo toho hodně a bylo to s určitými ztrátami. Název těchto stránek vznikl tak, aby bylo jasné ke komu zájemci půjdou a že jde hlavně o pomoc při potížích a bolestech. www.terapie-reiter.cz Je docela možné, že se přesuny budou dál opakovat. Je mi líto, že máme vyhledávač, který vychovává konzumenta, aby pořád hledal a hledal a hledal a nikdy nenašel, aby pořád hlavně něco potřeboval a zase hledal. Na svůj dotaz dostane milión relevantních odkazů za 0,1s a může zase hledat. Doufám, že už brzy s takovou debilitou pořádně zatočí umělá inteligence. Potřebuji maximálně tři naprosto, naprosto relevantní odkazy.  Na jeden problém nemůže být tisíc nejlepších řešení. 

S tím jak rostou mé zkušenosti, tak nové stránky budou vysvětlovat všechny mé postupy a metody tak, aby byla jasná má strategie postupu. Odtraňování akutních  a vracejících se boletí není žádná strategie, ať už se používá cokoliv. Upřímně, je to dneska už hloupost a nepochopení zdravého životního stylu a to zejména pokud jsou bolesti od sportu, který měl být přeci tím nejlepším na světě a na všechno. Sport včetně plavání, běhání, kola a skákání s gumou i bez gumy a včetně vškerého dalšího sportu, co vás dál jen napadne. Je těžké zmiňovat každou věc zvlášť, tak, jak ji chce kdo vyhledávat. Bohužel nabízím věci, které chce každý spíš odkládat, nebo si o nich jen číst hezké příběhy.  Konkrétně. Tak hledat pomoc na hubnutí, či na potíže a bolesti je pozdě. Nemělo k tomu vůbec dojít.  A jak? Kvalitním zacházením s vlastním tělem a tělem partnera pro sichr. No. kdekdo by si o tom rád četl něco po večerech. Tomu věřím. Každý má navíc na tyto věci zaručené vlastní postupy a nenechá si poradit, natož pomoct včas. Jasně, že si nechá "poradit", ale podle příchylnosti a odporu. A tak si koupí třeba kolo a bude jezdit a jezdit, nejlépe do úplného vyčvachtání prvního kloubu, či obratle na těle. Škoda mluvit.

Takže vysvětlím všechno znovu od nuly. Tyto stránky určitě poběží dál, tak dlouho, jak to půjde a budou tedy na ty bolesti.

Vemte si, co všechno nového vzniklo, že nově vznikla první Reiterova věta. Což již je na oslavu. Konečně vysvětluji, jak masáže a cvičení souvisí přímo se vztahy. Když jsem něco o tom zmínil, tak vždycky na mě každý nechápavě koukal. Jenže je toho víc. Krize a nespokojenost ve vztahu je prakticky daná dosažením limitu ve schopnostech zbavovat se nahromaděného stresu. Je to k uzoufání hloupé. Ty schopnosti je možné snadno rozšířit o přímé metody. Je to tak snadné, a tak nezbytně nutné, až to tříská dveřmi. Viníka budete hledat marně. Dále. Například nedávno nově vznikla veřejná nabídka Sycení těla extází. Tedy extatickou myslí, aby nedošlo k omylu. :) Je toho ještě víc. Dornovu metodu jsem záměrně nepopisal jako metodu k odstranění hlavně bolestí, ale jako metodu k odhalení naprosto fatálně chybného zacházení s vlastním tělem. Tělo nedokáže rozeznat tuhost svalů, svalové napětí a STRES  od sebe. Všechny potíže jsou jen stres. Mnozí jsou schopni poznat jen akutní stres, který je rozklepe, nebo rovnou položí. To všechno je třeba popsat znovu. Takže srozumitelněji a nově zde:

 www.moje-forma.vip

 


Sycení těla extází

22.8.2020

Za pochmurné doby, kdy nás obchází přízrak Covidů jsem přemýšlel už na jaře jak pomoci. Vyloučil jsem nakonec sepisování nějakých teorií. Na to prostě nemám čas a pak to jako ještě šířit. Myslel jsem něco o soustředění. Vyloučil jsem i video i poradenství na dálku. Obojí je neefektivní.

Omezuji  nabídku pomoci na opravdovou praxi a tím tedy pouze na lokalitu mé působnosti. Jedná se o velmi náročnou praxi a relaxační masáž v názvu je trochu nadsázka, protože většina fakt relaxovat neumí. Sycení těla aktivní relaxační masáží je prakticky společné soustředění a je náročné přesně podle míry odtržení nitra od vlastního těla relaxujícího.  Ona se totiž většina naučila soustředění jen mimo své tělo.

Chtěl bych touto nabídkou odlehčit stresovou zátěž těm, kteří by nikdy nehledali u mě pomoc na jakékoliv potíže. Se stresem nejde bojovat účinně bez naučených technik a s běžně nastaveným tělem. 

Je zajímavé, že když si za jakýchkoliv příležitostí může někdo vybrat mezi stresem nebo radostí, tak volí pasivitu, nebo ten stres. Je to stres ze samé radosti a tělo se i v takových okamžicích sytí opět stresem. Je to proto, že na to jsou zapotřebí značné zkušenosti a ty lze jedině od někoho získat. Těžko se to dá někde jen načíst. Vylučuji to. Taková je doba. Doba stresová. Na sycení těla extází je dnes zapotřebí něčí pomoc. Tak ji zde máte.

21.8.2020 Reiter

 


Znalost fyzického těla bez předsudků, by minimalizovala všechny absurdní situace v mezilidských vztazích

6.6.20

Nečekal jsem, že zažiju dobu, kdy na celém světě se prosadí dodržování odstupu na víc, jak na dosáh ruky. Co mě osobně vůbec nepřekvapuje, tak to jsou případy jako tento následující.  Kdybych zacházel se zákazníky, tak jak to lidi běžně mezi sebou dělají, tak nikomu nepomůžu a některým přidám další šrám na těle. Tady jde o pracovníky policie, kteří než nastoupili do takového zaměstnání, tak asi měli dělat maséra seniorů, aby se seznámili s jejich fyzickými dispozicemi.

https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/policiste-v-buffalu...

Postižený senior evidentně situaci také neodhadnul. Jsem toho názoru, že za to mohou jednoznačně školy, že učí o fyzickém těle , jako by to byl stroj, který má plnit různé úkony. Jestli druhý něco fyzicky cítí, tak to bude nejspíš jen obyčejný, nebo dokonce odporný pud....


 

Věříte víc vlastnímu tělu, nebo přístrojům?

30.5.2020

Musím hned na začátku každého ujistit, že na moderní technologie věřím. Jenomže jinak, než je tak časté. Sleduji jejich praktický užitek. U ostatních často vidím víru a oslnění  technologiemi takového druhu, že pak technologiím skáčou na špek. Za ten špek, který je pro někoho neodolatelným lákadlem, samosebou technologie nemůžou, ale ten, kdo ho tam záměrně namontoval. Rozlišit rizí technologii od té vyumělkované se spoustou lákadel, které se ukážou být zcela nepraktické a škodlivé, je otázkou individuálního nastavení každého zvlášť. Jak to souvisí zrovna s mými masážemi? Zásadně, naučte se u mě rozumět sami sobě a nebudete muset skákat na špek žádným přístrojům a hloupým výmyslům. 

 


Koronavirus - opatření vlády - jak na to

Dosavadní způsob života / životní styl, narazil na mez, kdy pokračování stejným způsobem, by znamenalo dosažení bodu nenávratnosti a totální krach, kdy by nepřežil ani jeden. V současné chvíli se nacházíme ve zdravotním a finančním krachu, kdy je potřeba obojí mistrovským způsobem řídit. 

Jako nuceně odstavený masér z aktivní služby, vám přeji, abyste tím vším teď prošli nejen bez úhony na zdraví a nejen vám, které znám, ale i vám, kteří až bude dobře, tak brzy i přijdete a taky všem ostatním. Je možné nabírat poučení, která se v této krizi / revoluci / evoluční šanci... nabízí, od pádů z mnoha různých neotřesitelných dogmat nahromaděných za celá staletí a posledních desetiletí, až po využití času sám pro sebe.

Ze současných nečekaných události mohou někteří perfektně vytěžit, dobře zvoleným způsobem odpočinku, který byl doposud nedosažitelným luxusem a to kolikrát i pro školáky se všemi jejich aktivitami dohromady. A odpočinek nakombinovat s aktivitou. 


Koronavirus a jeho lekce číslo jedna

20.3.2020

Ještě dřív než jsem napsal tento článek - Jak se léčí chřipka z r2015. tak jsem věděl, jak je imunita nesmírně důležitá, stejně jako další důležité parametry jako je: kvalita spánku, míra a lokalizace stresu, koordinace těla... Tohle všechno není absolutní většinou, absolutně vůbec vnímáno. Dnes, jsou však všichni nuceni projít důležitou lekcí, kterou mnozí určitě brzy zase zapomenou, až bude po všem, je jí:

- hrozba nákazy na každém kroku, doteku a vdechu a jak se tomu bránit.