Znalost fyzického těla bez předsudků, by minimalizovala všechny absurdní situace v mezilidských vztazích

6.6.20

Nečekal jsem, že zažiju dobu, kdy na celém světě se prosadí dodržování odstupu na víc, jak na dosáh ruky. Co mě osobně vůbec nepřekvapuje, tak to jsou případy jako tento následující.  Kdybych zacházel se zákazníky, tak jak to lidi běžně mezi sebou dělají, tak nikomu nepomůžu a některým přidám další šrám na těle. Tady jde o pracovníky policie, kteří než nastoupili do takového zaměstnání, tak asi měli dělat maséra seniorů, aby se seznámili s jejich fyzickými dispozicemi.

https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/policiste-v-buffalu...

Postižený senior evidentně situaci také neodhadnul. Jsem toho názoru, že za to mohou jednoznačně školy, že učí o fyzickém těle , jako by to byl stroj, který má plnit různé úkony. Jestli druhý něco fyzicky cítí, tak to bude nejspíš jen obyčejný, nebo dokonce odporný pud....


 

Věříte víc vlastnímu tělu, nebo přístrojům?

30.5.2020

Musím hned na začátku každého ujistit, že na moderní technologie věřím. Jenomže jinak, než je tak časté. Sleduji jejich praktický užitek. U ostatních často vidím víru a oslnění  technologiemi takového druhu, že pak technologiím skáčou na špek. Za ten špek, který je pro někoho neodolatelným lákadlem, samosebou technologie nemůžou, ale ten, kdo ho tam záměrně namontoval. Rozlišit rizí technologii od té vyumělkované se spoustou lákadel, které se ukážou být zcela nepraktické a škodlivé, je otázkou individuálního nastavení každého zvlášť. Jak to souvisí zrovna s mými masážemi? Zásadně, naučte se u mě rozumět sami sobě a nebudete muset skákat na špek žádným přístrojům a hloupým výmyslům. 

 


Koronavirus - opatření vlády - jak na to

Dosavadní způsob života / životní styl, narazil na mez, kdy pokračování stejným způsobem, by znamenalo dosažení bodu nenávratnosti a totální krach, kdy by nepřežil ani jeden. V současné chvíli se nacházíme ve zdravotním a finančním krachu, kdy je potřeba obojí mistrovským způsobem řídit. 

Jako nuceně odstavený masér z aktivní služby, vám přeji, abyste tím vším teď prošli nejen bez úhony na zdraví a nejen vám, které znám, ale i vám, kteří až bude dobře, tak brzy i přijdete a taky všem ostatním. Je možné nabírat poučení, která se v této krizi / revoluci / evoluční šanci... nabízí, od pádů z mnoha různých neotřesitelných dogmat nahromaděných za celá staletí a posledních desetiletí, až po využití času sám pro sebe.

Ze současných nečekaných události mohou někteří perfektně vytěžit, dobře zvoleným způsobem odpočinku, který byl doposud nedosažitelným luxusem a to kolikrát i pro školáky se všemi jejich aktivitami dohromady. A odpočinek nakombinovat s aktivitou. 


Koronavirus a jeho lekce číslo jedna

20.3.2020

Ještě dřív než jsem napsal tento článek - Jak se léčí chřipka z r2015. tak jsem věděl, jak je imunita nesmírně důležitá, stejně jako další důležité parametry jako je: kvalita spánku, míra a lokalizace stresu, koordinace těla... Tohle všechno není absolutní většinou, absolutně vůbec vnímáno. Dnes, jsou však všichni nuceni projít důležitou lekcí, kterou mnozí určitě brzy zase zapomenou, až bude po všem, je jí:

- hrozba nákazy na každém kroku, doteku a vdechu a jak se tomu bránit.