Jak se léčí u nás chřipka?

Žiji na západě a cítím se být ohroženým druhem, jako člověk a navíc jako muž… Nejbanálnější a nejprimitivnější problémy se řeší co nejsložitěji, co nejnákladněji, nejnebezpečněji, a s co největším teátrem, hrozbou a strašením. Každý to známe, je nachlazení nebo chřipka a co se udělá?

Vezme se prášek, nebo se letí do lékárny, aby se co nejvíc potlačily všechny její průvodní stavy jako bolesti, horečka a když to nestačí, naládujeme se kofeinem a jde se do práce. Po cestě na všechny prskáme a v práci také. Byla by škoda nepodělit se…

Veškerá rizika nelze ani domyslet a tak inteligenti vymysleli očkování proti chřipce a strašící kampaně s nejbizarnějšími názvy chřipek, s pofidérní účinností avšak s jistými vysokými náklady pro všechny a pochybně zaslouženými zisky pro vyvolené. Jen v Čechách ticíce ročně zemře na chřipku, myslíte, že protože nebyli naočkováni?  Propagace nejsilnějších zájmových skupin je velmi známá, rychle se nechte naočkovat, kupte si očkovací náplast…, ale osvědčené, normální způsoby, tak tako informace si musí docela pracně každý vypaběrkovat. 

Nejčastější je přecházení viróz a nedoléčení chřipky

Když už to přece jen nelze v práci ustát, nadopuje se práškama ještě víc, někdo si vezme pár dní dovolené. Časem takové jednání vede minimálně k tomu, že chřipky jsou stále častější, anebo mají jiné a postupně horší průběhy. Nebezpečí je stejné jako u přecházení bolestí. Ani jedno se nevyplácí a v obou případech je dobré vědět, co se dá dělat předem, jde o  kvalitu života.

Chřipka by měla být vítána?! Léčba bez léků?

Pokud už k nákaze došlo, tak organismus by měl chřipku využít jako příležitost k důkladné očistě od všech možných nánosů nejen aktuálně přemnožených bakterií a virů. S věkem však schopnost tvorby horečky klesá.

Při chřipce dochází dočasně ke zvýšení krevního tlaku, zrychlení pulzu a k horečce. Krev je „vařící“ je vše strhující a dostává se všude tam, kde ji je jinak velmi, velmi poskrovnu. Stává se žhavým, neúnavným tornádem, které odevšud smete sebou vše co tam být nemá. Naposled jsem si horečku k 40 nechal několik hodin a pak ji srazil na 37,5 jediným čajem.

Co však udělá kdokoliv, kdo je veden reklamou a neúplnými informacemi? Bere si hned prášek a očista organizmu se odkládá na jinou příležitost, protože je zastavena chemií. Zničená imunita, třeba chemií, již horečku neumí vyrobit.

Na druhou stranu nevěřte hloupostem typu, že Imunitu je třeba nákazami trénovat. Imunita se neposiluje bojem ani tak bojem, ale zvyšováním energetického potenciálu a to je zcela jiná teorie.

Všechno jde i jinak – příroda léčí nejlépe

Naproti tomu kdo je znalý, tak nepanikaří, nepráškuje, „nevitamínuje“, v první fázi se nezajímá, jestli jde o virózu (nachlazení) nebo chřipku. Místo toho ve zvýšené míře požívá vývary a čaje a požívá pestrou lehkou stravu přirozeně bohatou na vitamíny a vše potřebné. Některé běžné potraviny jsou prakticky nejlepšími léky. Ty může doplnit o různé byliny v pravý čas podle aktuální situace.

Co je to vyléčená chřipka

Vyléčená chřipka je ta, při které se leželo v posteli nejen do doby, kdy už se to nějak dalo zvládnout, ale při které se leželo cca ještě 3 dny dál, co už fyzické příznaky zmizely. Pokud chřipkové stavy nechtějí odeznít ani týdny, znamená to, že kondice těla, jeho odolnost, je velmi oslabené, je bez energie. Nepřechozená chřipka není ta, při které se zkonzumovalo co nejvíce prášků a antibiotik.

Kdo se dokáže orientovat v právě aktuálním průběhu oslabení organismu daleko za běžnou rozlišovací schopností, tak má k dispozici  značně silný arzenál , jak si pomoci.  Potraviny, byliny a způsoby zacházení s tělem, volba polohy při vyležení počínaje a také masáží.

Chřipka, viróza a nachlazení z pohledu masáží

Jen mírně oslabená imunita se projeví tak, že viróza trvá několik hodin, její nástup je cítit, stačí jít co nejdřív pod peřinu, hrnek teplé vody, čaj vás nezachrání ani jiné nesmysly z lékárny, musí to být vlastní silná imunita, která vás pokaždé znovu vytáhne z nakažení od přenašeče! Při silné imunitě vás nikdo nenakazí, pokud si nebudete s ním vyměňovat tělní tekutiny. Pak bude vaše imunita zase různě úspěšně bojovat.

I chůze může být v tomto stavu enormní zátěž. Jít při chřipkových stavech do práce s větší fyzickou aktivitou je nebezpečné. Hrozí nejrůznější poškození, často jde o svaly, srdce, klouby, hrozí rozjetí jakékoliv jiné nemoci. Nejčastěji to zhoršuje stávající chronické potíže. Stejně tak jako při přecházení a opakovaném nedoléčení chřipek.

Je celkem jedno o co se jedná z pohledu maséra, musí připustit horší variantu. Ztěžuje to fakt, že nachlazení a virózy někdo ani nevnímá, cítí se doslova blbě často. Podstatnější je proto, co se přesně v různém okamžiku s tělem děje, než co mi přesně kdo říká, nebo někdy zatajuje. Na různých místech zesilují bloky.

Masáž nachlazeného pacienta, který to podcenil se podle toho musí přizpůsobit, vypadá to různě, ale vždy je jen krátká a na malých částech těla. V některých případech má masáž extrémně zvyšuje odolnost organismu a chřipku mírní okamžitě, nebo zcela zastaví její průběh. Jde o uvolňování aktuálních blokád v očistném procesu. Proces samotný se nemírní tím, že by se proti němu bojovalo, ale naopak se procesu uvolňuje cesta.

V prvních fázích chřipky dochází ke stažení hlavy a krku. Je to doprovázeno zhoršením nálady tzv. z ničeho nic, ale vnější důvod si obvykle každý nějaký najde, což je nebezpečné např. při nějakých pracovních rozhodnutích a při důležitých jednáních obecně, taky ve vztazích. Proto je tak důležité vše zaměřit pouze na vyléčení.

Další masérské techniky proti chřipce zde

Existuje mnoho tlakových bodů a speciálních technik, které nepříjemné tělesné procesy z lokálního blokování zmírňují. Lze např. snížit okamžitě krevní tlak, lze např. zmírnit nepříjemnou vnitřní horkost. Na to je však lepší pacienta už znát a vědět jak reaguje běžně.

Masáž většího rozsahu je pro tělo  při chřipce nepřijatelná a proto se s chřipkou ani s nachlazením na masáž nechodí!

 

Je zapotřebí zvýšit imunitu, pokud se na to zaměřím, tak je u mě na 3 návštěvy trvale na nové úrovni

Někomu to zní, jako že se má léčit, když je zdravý. Je to chybami v uvažování a především v systému. Celého tělo je lepší odblokovat před vznikem chronickým potíží, ale upozurňuji, že to zde nemá žádnou tradici, takže zatím taková věta vyznívá jako mlácení prázdné slámy a uplatňují se zaběhnuté systémy. Změnu musíte chtít sami a opravdu bedete sami, ve svém okolí nenajdete žádný příklad. 

Čínskou energetickou masáží u mě v Praze.

 

Nečekejte až přijde chřipka. Imunitu zvyšuji s celkovou kondicí 

Kdo je náchylný na časté nachlazení, chřipky, angíny a záněty by měl tedy chtít zvýšit imunitu mistrovskými masážemi, kde je to zcela přirozeným vedlejším produktem, při navýšení celkové kondice. Výsledkem je i zvýšená odolnost na pokašlávání a prskání v okolí. Pokud na časté virózy trpíte, je dobré mi to říct.

aktualizace 14.11.15 Reiter