Musím hned na začátku ujistit, že na technologie věřím. Jenomže jinak. Sleduji jejich praktický užitek. U ostatních často vidím víru a oslnění  technologiemi takového druhu, že jim skáčou na špek. Za ten špek, který je pro někoho neodolatelným lákadlem, samosebou technologie nemůže, ale ten, kdo ho tam záměrně namontoval. Rozlišit rizí technologii od té vyumělkované se spoustou lákadel, které se ukážou být zcela nepraktické až škodlivé, je otázkou individuálního nastavení každého zvlášť. Jak to souvisí zrovna s mými masážemi? Zásadně, naučte se u mě rozumět sami sobě a nebudete muset skákat na špek žádným přístrojům. 


Existují technologie, které rozšíří váš dosah praktických dovedností s vlastním tělem, přesně těch, kkteré už máte. 

Preventivní odběr krve vám může říct, jak změnit jídelníček a jeký si dát čaj. Příklad z praxe: vyžší cholesterol byl vyřešen za 2 měsíce bez změn ve stravě jen 2. druhy bylin, asi ve 20 čaji - slovy dvaceti čaji, ne víc. Víc bylo za tu dobu kafíček, které byli paradoxně podstatně dražší. Život je plný paradoxů a i ceny bývají paradoxní. Tady je to hezky zpočítané s testy na koronavirus. 

Jak získat imunitu/odolnost v Praze?Příklad z praxe: V současnosti jde o dobrovolné testy na KOronavirus. Někteří věří testům víc, než tomu, že se cítí vlastně dobře. Když by se cítili špatně, propadají panice, protože nevíí, co s tím mají sami ihned dělat. Logicky se pak cítí dobře jen, když k tomu ještě zapomenou, že vlastně neví, co mají dělat. Neznají čaje, ani je nemají, neznají hmaty, protože neznají své tělo. Mohou přitom mít zároveň nastudovanou celou anatomii do poslední buňky až tak, že se v tom  ztratí a praktického nevymyslí nic.

RTG páteře vám řekne, které obratle jsou na tom nejhůř, jen když o tom už něco víte. Příklad z praxe: Vícero zákazníků, kteří ke mně přišli konkrétně na Dornovu metodu, vlastně si ji naordinovali pro tyto problémy sami, a když se dozvěděli, že mají několik obratlů vychýlených do stran, reagovali najednou nezodpovědně. Místo aby si nechali vysvětlit, co s tím, tak  to je nezajímalo a začali si dělat starosti, že poběží na RTG. Jako kdyby je toho to RTG mělo zbavit, nebo co. Nebo půjdou znovu na Dornovu metodu s tím RTG? Nebo k někomu, kdo to operuje? Co, když se dozví, že to na operaci ještě není? Léky na křivou páteř neexistují. Tak, co teda? 

Setkávám se často s nepraktickým postupem. Strašně se někdo hrne na všechna vyšetření a přitom nepřebírá zodpovědnost za výsledky , které již drží pevně ve svých rukách. Co držíte ve svých rukách? No přece to, jak se cítíte, co už víte a přitom neřešíte důsledně dál. Všichni si zakládají na tom, že se chtějí cítit dobře. V okamžiku, kdy má mít tento pocit vypovídající hodnotu, tak znejistí a běží zodpovědnost předat do rukou někoho jiného. Otázka je komu a s jakými pracuje technologiemi. To vám nevadí, že pracuje s jedy, se skalpely a šrouby? Hned další otázkou je, jestli se někdy aspoň později uschopní k zodpovědnosti. Tím útíkáním od sebe to vypadá na rostoucí nesamostatnost a to bude mít pořád další a horší následky. Radím a dovedu k tomu, jak nebýt pro ostatní zátěží, co dělat s vlastním tělem, být samostatný, zodpovědný a stát se oporou pro ostatní. Někomu ta samostatnost a zodpovědnost může vyznít jako nějaký vtip. Až do té doby, až zjistí o co jde.

Když se nepostaráte o sebe vy, udělá to někdo jiný a ne vždy se vám to bude líbit. Přesněji, bude se to líbit čímdál tím méně. Proč? V současnosti se všechno léčí léky a jedy s vedlejšími účinky a léků je pak dále zapotřebí stále více. Dalším postupem jsou operace a pak další léky. Takové vyhlídky nepovažuji za hezké. Je to princip vedení k nesamostatnosti a závislosti na permanentní pomoci z venčí. Někdo je tak oslněn moderní medicínou, že mu to ani trochu nevadí, mě to tedy vadí a hodně. 

Žádné preventivní léky neexistují, není to ani aspirín a nejsou to ani umělé vitamíny, ani C. Všechno je lepší v přirozené podobě, i když míň. Hlavně je dobré se naučit věřit vlastnímu tělu, to jak se cítí. Dělám to tak, že celé tělo rozhýbám. Nikoliv tam, kde se to přeci jen nějak hýbe, ale hlavně tam , kde to jde nejhůř. Běžně mi někdo ukazuje nebo říká, jak bez problémů udělá to , či ono, že se dotkne dlaní země. Nechtějí pak zase pochopit, že hýbat se jen někde, je prakticky k  ničemu. 

  • Po rozhýbání celého těla do určitého stupně, učím tělo další věci v plynulé návaznosti. Je to citlivost a vnímavost vůči vlastnímu tělu. To je ono vytváření solidního základu, o který je možné se kdykoliv opřít.

Říká se, že odpovědnost evropanů je v průměru vysoká. Připadá mi , že rozumí hlavně řeči peněz a nechápou, že některé technologie - ovládat vlastní tělo, je také technologie - se prostě k penězům nedostanou. Co nemá peníze, nemůže se prosazovat denně v televizi a tisku a každém filmu, jako třeba sport, alkohol, cigarety, léky na bolkesti, vložky a prášek na praní. Takže evropanům evidentně chybí v tomto informace a důkazů vidím plno v mé ordinaci a z informací o spotřebě léků a nárustu všech nemocí, včetně pohybových a to už od dětství. Děti s tím souvisí tak, že jsou kopií rodičů a třeba také tak, že chybné zacházení s tělem se projeví nikoliv vždy i na rodičích, ale právě až na jejich dětech. Evropa tedy degeneruje. Ty lepší technologie, zde již jsou, ale skáče se na špek blbostem přesně podle individuálního nastavení a neinformovanosti. Technologii ovládání těla naznačuji v článku o Dornově metodě. Kdo dělá Dornovu metodu, tak ji taky každý chápe jen podle svých dovedností a informovanosti. No a proto, když na všechno přímo neupozorním, tak tam žádnou technologii nikdo nenajde, natož že je brilantní. Tak to pokračuje individuálně dál s každým. Třeba hokejista stejně tak dál nepochopí, když na to přímo neupozorním, proč se nemá na pár měcíců honit za pukem a ne nyní zrovna kvůli viru, ale kvůli přenastavení těla.

Každý jistě dostal strach z prvních informací o pandemii. Avšak při dalších informacích, kdo je rizikovou skupinou, mi bylo hned jasné, co mám dělat. Mnozí to neví ani dnes, oni čekají na lék. Měli jsme a ještě máme to štěstí, že jde o tak obyčejnou chřipku a ne o něco horšího. Zrovna na chřipce je možné se toho hodně naučit, jak ji zvládat přirozeně bez jedů , umělých látek a léků - pro tělo cizí, které mají vždy vedlejší účinky. Dnes jste přímo nuceni se učit o bakteriální a virové zátěži o zodpovědnosti a prozrazují se vám některá doposavadní tajemství a některá ne. Je jen na vás kolik z toho získáte, protože přijdou další chřipky, a bakterie jsou tu pořád. 

Dnes, když někdo vyloženě nechce hledat správný způsob zacházení s tělem, dnes kdy jsou perfektně vidět vísledky moderní medicíny a jak vypadají všichni ti vyléčení, tak je to tím, že to vidět nechce. Zabývám se tím už dost dlouho a můžu říct, že zodpovědné zacházení s vlastním tělem nejde ničím nahradit, ani supermoderní medicínou. Je tam totiš prvek vlastní vůle zacházení. Dokonce to zahrnuje i zdravý a později až perfektní vztah právě k opačnému pohlaví. Teď si vemte tu míru pochopení, když někdo hledá pomoc zásadně u stejného pohlaví, že je to jako podmínka na prvním místě. Vlastní zodpovědnost v tomto rozsahu za fyzické tělo nevyřeší žádná technologie, ani medicína daleké budoucnosti, dokonce ani perfektní životní podmínky s trvale napěchovanými pen ěženkami až k prasknutí.

Reiter 30.5.2020