Pro kurz, který nabízím jsou vhodné jen ženy ve stabilních životních poměrech a jsou stabilní osobností.

Dá se předpokládat, že potenciální zájemkyně bude lákat hlavně zvědavost. To přesně vystihuje komplikovanost dnešní doby. Stabilní osobnosti ovšem obvykle nevykazují přílišnou zvědavostí. Z počátku mám proto pro každého pochopení. Takže ze začátku je zvědavost vítána.

Příliš velká stabilita může také škodit 

Je mnoho takových, co nemají žádné problémy, tak proč by se angažovaly, ještě k tomu v neznámé věci? Většina se snaží zjistit druh problému, který je aktuálně zužuje a informacemi jsou vedeny v rámci systému a co je mimo systém a mimo jejich potřeby, tak tomu se necítí  nikdo být puzen. Kvůli tomu někdy nejde nalézt řešení, protože problém ve zkutečnosti neexistuje a řešení je třeba k dispozici z místa, o kterém se neuvažuje. Mají zájem uzavřený do systému informací a neví, že jsou v něm. Jako příklad z praxe poslouží moderní matka, která neví, že nemocná je ona a ne její dítě, a nejde o nemoc, ale o chybné zacházení s tělem.

To je bohužel největší problém dneška. S touto nabídkou předbíhám dobu, ideálních zájemců je málo. Až tak stabilní být nesmíte, měli byste chtít se mnou něco řešit.

 

Všichni chtějí zkoušet energie jen v reálu a to má svá rizika

 

Všichni to tak chtějí, i když je tam minimální prostor pro řetězení úspěšných pokusů do nějakého úspěšného uceleného postupu. Důvod je ten, že to považují za příliš intimní, než aby s tím experimentovali a brali dokonce, jako nějaké učivo. Je to velká chyba.

Z mého hlediska drobné a často pochybné energetické úspěchy v reálu sklouzávají rychle do vážnějšího vztahu, nebo balancují ve vztahu na zkoušku, který poskytuje přeci zajímavější věci, i ke konzumu, než se něco učit, pracně a nákladně a dokonce.... Otevřená snaha o malé a jisté pokroky ve zvládání energie, není v módě.

Každý chce raději rovnou na trhu vztahů obchodovat se svou energií.

Ty výdaje jsou pak enormní, výdaje vlastní energie na získání vysněného partnera. Každý chce výhodný, stabilní a jistý vztah, jenže pro tu samou stabilitu a neznalost usne každý vztah v lepším případě na energeticky mrtvém bodě. 

V horším případě se opět zjistí, že jde o těžce neideálního partnera, opět. Kvůli chybám v přístupu k sobě a energii , se řetězí spíš špatné zkušenosti.

Ani přesně nevím, co je vlastně horší a co lepší, vztahy jsou obecně jednou obrovskou katastrofou. Je tu mnoho zájmových celků, které o to vyloženě usilují. Obrany však existují. Chcete se taky jen vymlouvat na vliv okolí?

Také proto se často dochází ve vztazích k odcizení a také proto se tak střídají vztahy a v konečném důsledku je to sběr pomalých zkušeností, které jsou tak pomalé, že vlastně až žádné a ještě k tomu se dělají i stejné chyby dál dokola, natož aby šlo o učení něčeho velkého...

Nejvíc se sází se na natrefení a hlavně rozpoznání toho pravého životního partnera. Je to zdlouhavá cesta opakování chyb z předchozích vztahů a nepoučitelnost a nakonec cesta kolísavých nadějí a rezignací. Je to skvělá  strategie snad jen pro pasivní jedince s malou fantazií. Je to žalostná kombinace, která z běžných problémů vytváří hromadící se problémy, které působí jak jedna obluda, na kterou jsou všechny doposavadní strategie naprosto nezpůsobilé.  Na začátku vztahu je aktivní touha a fantazie a už brzy po začátku je vztahu je prý vystřízlivění, ale přitom jde spíš o začátek vytváření nové energetické rovnováhy a ta bývá obludná a zároveň tak výhodně stabilní. Kde je nějaké učení?

 

Co nevyřeší žena před partnerským vztahem, tím bude tento vztah zatěžován

a očekávat že ji v tom pomůže partner, tak to je málo pravděpodobné, protože ten má svých problémů dost, ve kterých se rovněž nevyzná a rovněž jen doufá, že mu s nimi pomůže jeho budoucí, dokonce vysněná, partnerka. Ta naivita a okouzlení partnerem z počátku, v kombinaci značným sebevědomím a přitom neznalostí, je tak běžná, že se to mylně považuje za normální součást tzv. slepé lásky. Slepou lásku považuji za luxus, který přináší jedno zklamání za druhým.

Energetický mrtvý bod může vypadat jako spokojenost o mnoha podob, jeho náplní nemusí být jen rezignace a doufání. Tou nejhorší variantou je, když pod pokličkou vztahu, ze kterého není úniku, aspň ne v dohledné době, srší nenávist. V takovém vztahu jsou časté naschvály, nemusí být ovšem vždy rozpoznány včas. Např. Dr. Plzák psal o Doris, která třeba svého chotě vypásla a udělala z něj neatraktivní kouli.

 

Připusťte jeden předpoklad na závěr. Kdo opravdu umí zacházet s tělem partnera,

tak to bude umět i zítra i za 10, 30 let a kde že je potom jedovatý osten té slepé lásky? Partner nebude ani doufat, že totéž najde u jiné ženy. Nehrozí pak ani energetický mrtvý bod ve vztahu, vzájemné odcizení ve vztahu ani mnoho jiných nebezpečí, protože té energie bude právě velmi mnoho. Je to docela slušné řešení. 

3,11 Reiter