Cítíte nevyváženou situaci ve svém pohybovém systému? Senzibilita může být různá, je lepší mít citlivost větší. Jsou pak i tací, kteří nechtějí, aby se na nich něco měnilo, bojí se jakýchkoliv změn. V tomto je zřejmě hlavní důvod proč např. od 40 let a výše se zájem o masáže koncentruje úplně jinak než jak ve 20 – 30. letech. Pokud má někdo náhlé potíže išias, zablokovaný krk, bolesti kloubů, a setká se s tím do 30., tedy nečekaně a za mlada, tak k tomu přistupuje obvykle jinak a nechce se smířit se životem, kdy každý den něco pobolívá, nebo dokonce, kdy je bolest permanentní. 

Masáže od roku 1920

Pro bolesti zad táhnoucí se už z dětství a od věku 40 let bych volil právě jen mírné postupné metody, zejména pokud si chce dotyčná osoba na nějakou masáž zajít jednou za čas, měsíc a dokonce i déle. Žádná blesková metoda pro tyto osoby neexistuje. Celkem často si někdo takový stěžuje, že se někde začal po x letech únosných bolestí u někoho povolovat a najednou to začalo bolet o něco víc. Reakce těla mohou někdy překvapit, možná je zapotřebí změnit dosavadní postupy, možná se musí odhalit další zdroje potíží.

 Je tu ještě jiná možnost , někdo není pasivní , ale nechce se mu s někým spolupracovat , chce si vše vyřešit sám a po svém. Je to zdlouhavá cesta plná utrpení, protože nikdo nemá dost informací sám od sebe , ani na internetu není vše , ani v knihách a ostatní zdroje letáky , reklamy atd. ani nemluvím.

Možná vás zaujme cvičení jógy můžete mě navštívit v praze v centru. Skupinové cvičení neprovádím ani nepreferuji. Naopak jednotlivcům dokážu pomoci přímou radou a věnováním se konkrétní situaci dotyčného člověka. Ve skupině jde vše až příliš ve skupině a ne po jednotlivcích. Nebo zkuste masérský kurz v centru a praktikujte s nejbližšími masáže podle svého.

Zdravé tělo se hýbe samo od sebe a správně, protože nehybnost je pro ně stejné utrpení, jako je pro nemocného utrpením jakýkoliv pohyb. Hýbající se tělo je zdravé. Jediné co zůstává stále znovu nepochopeno jeCO JE SPRÁVNÝ POHYB.