Nejdřív bylo odhalení drah v těle a pak se vymyslely medicínské  postupy (Tradiční čínská medicína TČM), třeba masérské (Čínská masáž Tuina je jednou odnoží TČM), jak s nimi pracovat. Tím je určen postup a cíl masáží. Uvolnit, pročistit a vyrovnat dráhy na těle. Každý tělesný problém vytváří nějakou blokovou situaci na drahách a masáží se tyto dráhy podle daných postupů, uvádí do původního průchozího stavu a vyrovnanosti. Masáže jsou prováděny s celostním přístupem (holistická masáž), což už z uvedeného vyplývá, hlavní dráhy vedou svisle přes celé tělo.

Dále to znamená, že např. bolestivé místo se nemusí masírovat přímo, ale ovlivňuje se z jiného místa na těle. Zrovna tak se odjinud zlepšuje fungování libovolných orgánů. Pokud tedy někdo má velké bolesti a má strach jít na masáž, bát se nemusí, protože masáž je vždy přiměřená, masírovaný nemá cítit bolest na hranici nesnesitelnosti a případně se působí na bolestivé místo od odjinud na těle. Bolest hlaste ! Šlo by o revoluční léčení potíží, jen toho využít. Úleva je cítit okamžitě, někdy také při chronické bolesti. Proč přijít ke mně na Čínskou masáž?

Čínská masáž má další vyšší cíle

Nejde pořád jen o odstraňování bolestí. Do bolestí se tělo vůbec nemá dostat a taoismu jde určitě o prevenci všech zdravotních potíží v první řadě, nikoliv čekání až se tyto projeví nepřehlédnutelně a akutně navenek.

Čínská masáž a taoismus

má nejvyšší cíle v otevření bodů a drah. Způsobuje to značné zvětšení odolnosti organismu a nabírání značných znalostí tzv empirických tj. zkušenostních a někdy za dlouho možná osvícení. Avšak k uklidnění všech zvědavců, lze říci, že otevření byť jen nějakého bodu je až nadlidský výkon. Má to velké výsledky, ale není to práce na 10 minut. Postupy práce jsou z hlediska západního stylu exotické a příliš trpělivé. Teorie masérského a fyzického postupu vypadá asi takto. Než začnete dělat salta, není lepší se nejprve dobře naučit dřep? A víte, co je to dobře?

Můžete využít možnost konzultací zdarma o všem, co vás zde zaujalo. Jsem v ulici Dittrichova 5, Na hranici Praha 1 a Praha 2 .

Poradenství z hlediska Čínské energetické medicíny

"Velké procento zákazníků, kterým pomáhám masážemi, by potřebovali stabilizovat nejprve v partnerském životě, protože místo, aby měli ze vztahu pocit štěstí, tak spíš mají stres. Hodně jich ve vztahu ani nežije a je určitě výhodné je k tomu připravit fyzicky a vyzbrojit technicky." Je to základ, který by měl být nejprve osvojen a pak je možné na něm stavět taoistické metody, které se všude často nabízejí, třeba knižně. I tento základ je pro mnohé naprosto nedosažitelný z literatury, mohu si to dovolit tvrdit na základě dlouholeté zkušenosti s učením základních masérských metod, kdy se většina jen stěží naučí pomoct si masáží.