Zdokonalujte se celý život. Např. existují vypouštěcí a doplňující techniky, které západ ani nemá kam zařadit. Při studiu různých masérských teorií jsem narazil na některé západní, které je zmiňují také, ale západ používá obojí naráz, bez rozlišení, a přitom to považuje za vrcholnou techniku.

Další techniky na západě prakticky nepoužívané oproti východu je vytřepávaní končetin.

Stlačení akupresurního bodu - dochází při tom k uvolňování endorfinů, hormonů tlumících bolest, jak se u nás vysvětluje. To má za následek zvýšení přítoku krve do dané oblasti těla. Vnitřní orgány a tkáně jsou tak lépe zásobovány kyslíkem, rychleji probíhá i látková výměna. Kromě toho dochází k uvolnění napjatých svalů, z těla se rychleji odplavuje metabolický odpad a toxiny. Díky tomu je organismus odolnější vůči nemocem a Vy se cítíte zdraví a plní energie. Východní podstata je mnohem hlubší. Body mají vlastní specifické účinky nejen na např. konkrétní orgány, ale mají k sobě určité vazby. Při klinické praxi se využívá jejich vzájemné podporování.

Východní postupy jsou propracované do detailů směrem ke stále většímu poznávání vlastností drah.

Bodová masáž působí na body, které jsou většinou na meridiánech, kterými proudí životní energie „čchi“, podle Taoismu. Čínská bodová masáž pomáhá kompletně s kondicí těla, může i léčit nebo zachraňovat život. Dnes je hodně časopisů, kde jsou tyto mapy těla, nebo jednotlivých orgánů, nakreslené a doporučují hodně tlačit , hlavně to, co nejvíc bolí.  Tak jednoduché to vždy není, ale na zkoušku to někdy zabere. Uvádí, že to znamená nemocný orgán. jenže východ zná, především přesnější termín, energeticky oslabený orgán.  

Kdy bodová masáž pomáhá? dokonce při zástavě srdce, jsou popsané případy, pochopitelně z východu, kdy se masáž srdce provádí ne na hrudi, ale na ruce. Při jakýchkoliv dysfunkcích, jako při vysokém krevním tlaku, můžete si sami vymyslet všechno, co souvisí s tělem, tak např. při nespavosti, odstraňuje únavu, zvyšuje výkonnost, zlepšuje paměť, zpomaluje stárnutí kůže a celého organismu... Používá se také v boji s nadváhou a úspěšně odstraňuje stres. Např. ve zkouškovém období pacifikuje trému střed zápěstí v předu,  žaludeční nervozitu... Někdy stačí jen bodová masáž, reakce ukáží vhodnost jednotlivých technik. Bodová masáž se používá např. při bolestech hlavy, při některých kloubních onemocněníchartritidě, chronické bronchitidězánětu průdušekastmatuvysokém krevním tlakuzánětu svalů, ischiasužaludečních vředech a zácpách...

 Tyto body jsou většinou na meridiánech, kterými proudí životní energie „čchi“, podle Taoismu. Tuto energii masér nemusí vnímat na to, aby masáž technicky správně provedl. Pokud ji technicky správně neprovede, tak jen tolik nezabere.

Princip čínské masáže Tuina 

Největší síla smysl Čínské masáže spočívá v prevenci, to znamená nečekat až někdy nějaká nemoc propukne. Západní medicína smysl slova prevence nidy nepochopí, stejně jako význam slov úplné vyléčení. Znamená to, že je také nejlepší diagnostickou metodou, zejména v tom, že poznává nesoulad dřív, jak přístroje. Můžete se cítit velmi špatně a žádné přístroje na vás odchylku z normy nenajdou, nebo najdou, ale co s vámi udělají? Co s vámi udělá rtg? Nic, pak musíte najít někoho, kdo s vámi právě něco udělá a pomůže. Prevence zdraví je udržování celkové kondice na vysoké úrovni, že nemoce nemají šanci, asi tak jak to bylo v předchozích generacích, když někteří umírali po osmdesátce a vživotě neviděli doktora.