Statistiky hovoří v nekompromisních číslech, nejen jak jsou pohlavní dysfunkce četné, ale vypovídá to mnoho o párovém soužití, stejně jako četnost dlouhodobých bolestí v populaci, které mizí během pár minut pouhého doteku, ani nemusí jít o nějakou speciální masáž a bolest prostě mizí. Znamená to, že ten obyčejný dotek ve vztahu prostě nebyl roky. Je dobré některá nepříjemná čísla aspoň trochu znát a také sledovat způsoby řešení problémů v nejintimnější stránce života. Znamená to, že i v této oblasti je snaha nevšímat si vznikajícího problému. Než, aby tak moderní společnost už dávno vyprodukovala materiály jak žít v intimní sféře spokojeně, aby ukazovala, co se tu má za zdraví a jak zdraví dál zocelovat, tak spíš naleznete návody jak se do těchto problémů co nejrychleji dostat. Patří sem i bagatelizování problému, že se vztah přizpůsobí klesajícímu zájmu o intimní život. Vtírají se reklamy na chemickou podporu zejména erektivních funkcí muže, kdy se úplně ignoruje na všech stranách jak k problému došlo  a že ta dysfunkce byla vlastně chtěná a pak ještě mít dál tu odvahu a ptát se proč může být taková věc chtěná. Všemu nasazují korunu články, že vztah přeci nemusí být o tom jednom, že by neměl být o tom jednom a dokonce že bez toho jediného - je úplně nejlepší.

Tím je dokonale vykreslen intimní život lidí ze sociologického pohledu na svět a z mého masérského pohledu je to svět se špatným zacházením s energií ve vztazích 

Nejprve jen pro nás muže, protože mi je tento úhel pohledu pochopitelně bližší a je akcelerovaný desetiletou masérskou praxí. V ČR máme specifickou situaci, která se stále zhoršuje, co se týká vztahů. Brzy nebudou zdravé vztahy absolutně žádné. Doteky v nich už dnes buď nejsou, nebo mají nulovou kvalitu a může být ještě hůř, ty doteky mohou být ještě navíc i jedovaté. Kdo za to může? Dříve jednoznačně vedení. Jenže dnes už je to svobodná volba jednotlivců. Každý se musí sám zorientovat v nabídkách a začít jednat, tj. mluvit k věci na správném místě a snad zde někteří vyčtou jak.

Jak vidí svou závislost na ženě potentní muž.

Pro nás muže by měla žena přestat být nádeníkem na uspokojení potřeb. Společnost vytváří v mužích zcela záměrně zmatek výchovou, třeba tím, že jim vtloukává do hlavy, že si všechno musí nejprve zasloužit. Dokonce i dítě ví, že když bude hodné, tak si zaslouží hezké zacházení.... Zejména oligarchové pohlíží na ženu jako na nástroj pro uspokojení, ale nakonec všichni muži, pokud jim to peněženka, spíše konto, dovolí. Potentní muži si pořizují si ženy, manželky, zejména pro tento záměr. Tento záměr je pro všechny následující události, včetně opadnutí zájmu o intimní život v 50 letech v 50% účastněných, určující. Je to energetický proces postupně od "A" do Ž, kde "A" není tento záměr, kde "A" je závislost muže na sexu až natolik, že je ochoten otročit. Je to otroctví nikoliv pro zachování života, pro kůrku chleba, ale jen pro to jedno. Někomu by se to tak určitě líbilo a existují chytristiky jak toho využít. Může to na první pohled vypadat i celkem až idilicky, "oni si tak úžasně slouží, jsou tu jeden pro druhého" , ano v pořádku, nebýt jen toho jenže. Jenže jakoby z ničeho nic se to někdy přetočí v něco co vypadá spíš jako zápas Bulteriérů, než partnerský vztah.

Pro zcela určitý záměr na začátku mají vztahy značné vnitřní pnutí, při kterém jde o zdraví. Je to tu popsané přesně jak to je, navenek je vše bezvadné, ale energeticky to má veliké trhliny s vypočítatelnými následky. Nejdřív musí někdo ty muže s vlastní energetikou seznámit aby se ij naučili cítit a zacházet s ní. Z praxe vím, že s to nedá nikde vyčíst, protože to souvisí s cviky, které někdo dělá špatně i za asistence a natož sám z videa, nebo z pouhého popisu. Proto zde videa nedávám.  Po takové průpravě budou lépe řešit své fyzické, pocitové situace a pak budou jinak motivovány pro vztahy a nejen partnerské a také budou mnohem zdravější. Pro potentní muže je dnes bohužel mimořádně zapotřebí se zbavit závislosti na ženách, aby je ten záměr v tomto směru neuvedl nikdy do role otroka. V Praze se to taky sexuálními nenormálnostmi jen hemží, takže nezávislost na ženách je zapotřebí vyřešit nejlépe před vztahem naprostým nezájmem, říká se tomu askeze. Většině se podaří odklonit zájem celkem snadno, protože už mají tyto zkušenosti s oním - nechat si prostě zajít chuť. Jenže co dál? Většina z této většiny ztratí trpělivost anebo přímo dostane strach z impotence a proto mezi muži kolují rady typu "musíš trénovat", pravda je to až tak trochu, že je úplně na nic. Takové trénování nikoho závislosti nezbaví a nepomůže mu bohužel ani jinak, jak uvádím, protože je nutné uchopit celé tělo. Ženy problém nutnosti tréningu absolutně nevnímají, ne jako tréning, protože mohou celou dobu intimností a po celý život probendit pasivitou ozdobenou úsměvy a nějakými teatrálnostmi.

Potentní muži musí svou potenci zvládnout, nebo musí mít štěstí na ženu, která ví jak se to dělá a jak svého partnera neničit. Nejprve musí muž svou potenci uspat pod bod mrazu až tak, že se stane ženou. To je to nejmenší, běžně se tak ve společnosti děje samovolně. Když to neudělá sám a co nejdřív a kontrolovaně, udělají to za něj někdy nepozorovaně partnerky a společnost v budoucnu. Na téma askeze se dá najít mnoho rad, jedna je horší než druhá, pořád jde o zdraví. Pak musí potentní muž splnit mnohem těžší úkol, musí ke mně přijít, umět o této věci komunikovat a já mu řeknu, co je aktuálně pro něj schůdné. Mám v této věci vyzkoušeno praxí, jak potenci svázat s celkovou kondicí těla, a jak obojí účinně propojit v osobní růst, tedy vytvořit lepší vnitřní předpoklady pro kvalitní život a tím i partnerský vztah.  Nejčastějšími chybami žen i mužů není jen uspání energií, ale i hýření energiemi, kdy dojde k vyhoření. To jsou ty různé volnočasové aktivity a dovolené, po kterých se definitivně rozejdou. Stejně to odnáší i děti, kdy se na ně kladou vysoké nároky, což by nevadilo, ale vadí že se to dělá nelidsky a stejnou modelovou situací, hýřením energiemi.

Žena a vztahy 

Ženy si u nás zvykly na kariéru a samostatnost a na to, že muž musí být schopen vydělat vždy o dost víc. Jenže taková párty celoplošně zkrátka zorganizovat nejde. Není to možné sociologicky ani prostou matematikou. Těch doktorů, inženýrů a hvězdných zpěváků a jiných těžce za vodou a jiných v.i.p., prostě tolik nebude nikdy, jako žen prahnoucí jim otročit, tedy jen zpočátku otročit. Tohle ještě nepovažuji za chybu žen. Jsou do toho tlačeny, např. faktem, že muž musí nějakou dobu uživit ženu i dítě, protože společnost to tak má stále za normální. Úspěšné ženy chtějí muže na kterého mohou být hrdé, a kterého mohou vzít do své společnosti, protože zedník je přeci mezi smetánkou ni-kdo, je to pan nikdo, nebo pan podprůměrný, nebo nanejvýš pan jakž takž.... Co s takovým? Na to společnost zejména, když je bičovaná jako stádo lemplů do kariéry, nemá pro tu ženu přijatelné odpovědi. Zdravé ženy zásadně nemají problém se sebou, ale mají pět palčivých erektivních problémů s muži a sice, příliš často, příliš krátce, příliš dlouze, příliš vzácně a vůbec. Na nic z toho nemají žádný prášek, ani tlačítko, jen některé mají jisté rafinované triky.

Je třeba znát dopady takové společnosti, co pro vás má naplánováno a raději se přizpůsobit zavčas. Můj systém energetického zacházení s partnerem mám jiný pro zadané a jiný pro ty, co jsou bez partnera a ti mohou mít výhodu. Veškerá jistá aktivita a schopnost by bohatě stačila od ženy. Zisk z toho budou mít oba od začátku až do řízeně toporných konců.

Zvláštním problémem je antikoncepce, mnoho žen ji prostě už odmítá konzumovat. Zdravotní nevýhody bývají bagatelizovány a dělá se to špatně tak dlouho dokud to jde a pak se hledají další kompromisy, typu "vždyť život není jen o sexu...."

Antikoncepce pro ženy, téma samo o sobě. Sexuolog Uzel: "Klady převažují nad zápory." Co na to ovšem říkají moderní ženy, to se raději ani neptejte.

To je součástí mého poradenství. Něco o něm zde:Poradenství podle tradiční čínské medicíny, zejména z energetického a masérského pohledu.