Relaxačními masážemi jsem se z určité části vždy zabýval od počátku mé masérské činnosti. Povedlo se mi je časem rozvinout do takové míry, že je z části používám i k odstranění bolestí. Každého po odstranění všech bolestí, nakonec přivedu k relaxačním formám, ale za plné součinnosti a pochopení proč a jak se s ním cokoliv dělá. Pokud tato součinnost chybí, relaxační masáž rychle přestane mít valný smysl a může vypadat, jak chce úžasně na reklamním videu.

Od začátku komunikaci považuji za stejně důležitou jako masáž nebo cvičení. Jakmile komunikace nefunguje, lidi neříkají co chtějí, nehlásí bolest při silné masáži, chtějí ji vydržet a utajit mi to, aby jim to zabralo podle vlastního rozhodnutí, všechna další spolupráce ztroskotá a to i při relaxační masáži. Já neprovádím relaxační masáže jako nějaké chlípné, utajované užívání si, ale komunikací udržuji kontakt a oboustranný přehled a tím evidentním způsobem relaxaci prohlubuji. Nikdo není schopen hluboké relaxace a úplného uvědomění a uvolnění na poprvé. Reklamy v tomto směru běží na plné obrátky a lidi by si měli umět spočítat opravdový přínos pro zdraví a kondici. Napoprvé každého mohu okamžitě seznámit s tím, jak je na tom a co s tím dál. Pokud ji někdo chce jako jednorázový zážitek a vlastně nic jiného nechce, tak takových nabídek je všude hodně. Všichni se pak tváří jako že nic nechtějí, stačí jim hýčkavá péče a přitom všichni zároveň víme, že každý hledá jek si nejlépe pomoci.

Takový přístup odmítám a zaměřuji se na řešení problémů, o kterých je ochota mluvit za použití možností vlastního těla a psychiky, protože je každý skrz naskrz prolezlý různě starými bloky a chronickými potížemi, které třeba zrovinka jen nebolí, ale vyžadují systematické odblokování, jinak tento problém v čase roste.

Techniky masáží

Masérské techniky se musí vždy přizpůsobit místu a nebo člověku, který přišel. Tím je celá věc už velmi komplikovaná. Laik si myslí, že namasírovat se může každý stejně. Navíc každý se mění i co do uvědomělých potřeb i co do momentálních potřeb těla, o kterých neví. Každého normálního/běžného omrzí pořád to samé dokola, ono to pak časem ani nezabírá, takže chodit pořád na thajskou masáž každý den, přestože přesně k tomu také byla vymyšlena, našeho člověka omrzí. Člověk našeho typu potřebuje jiný přístup.

Změna použitých technik je základ pro úspěšné masáže, které na sebe navazují a člověka dovedou dál než 50, 100, 500 stejných masáží každý den po sobě. Laik se v těchto věcech nemůže vyznat, všechno mu proto vysvětluji postupně, proto stanovuji dílčí cíle, které jsou-li dosaženy zvětšují důvěru, pochopení a chuť dál spolupracovat, protože začíná být jasné, že podobné výsledky nejsou dosažitelné žádným jiným způsobem samostatně, ale jedině touto spoluprací.

Laik se nemůže bohužel ani vyznat v tom pralese nabídek různých prostředků na zlepšení všeho možného. Obecně nevěřte na pohádky, že všechno půjde rychle. Čím víc chcete, tím větší to bude dřina. Hledejte v nabídkách takových, kde se nabízí spolupráce, postupně získáte přehled o co jde a jestli vám to tak vyhovuje. Tyto nabídky se budou na trhu množit, počítejte, že i tam natrefíte na pohádky, které se nikdy nezrealizují.

Po zkušenostech, které mám určuji velmi rychle co je jako první dosažitelné a za jak dlouho. Na druhou stranu většina zákazníků žije doposud v pohádce, že o ně bude vždy dobře postaráno, když bude něco bolet, že máme moderní zdravotní péči, která má na všechno lék. Musím je často rychle seznámit s jejich realitou, pokud ji ještě neznají, na postupné seznamování mi obvykle nedávají čas. Mnozí mají nepřiměřené představy, nebo naopak jsou bez vlastních vizí čeho by rádi dosáhli, tak na tyto a podobné věci je upozorním, že jsou problémem a jsou na překážku. Přesně na to je určena tato akce s masérskými technikami a poradenstvím.

Přednosti masáží pro zdravý život

Ideální je přijít ke mně na vrcholu svých sil, když vůbec nic nebolí. Pak je mohu brzy s jejich vlastními silami a energií blíže seznámit a ukážu jak s nimi zacházet. Důvod je ten, že všechno ostatní je jednak čekáním na bolest a pak poskakování pořád dokola kolem bolestí, které si tělo způsobuje samo špatnou koordinací pohybů, neumí správně sedět, stát ani chodit…. sportem vše dorazí a pak se hledá rychlá pomoc a pořád dokola až rychlá pomoc nebude jednoduše žádná existovat pro takový případ, který ze sebe tímto způsobem vytvořil.

Na masáže je mnoho nabídek a dopředu říkám, že nemá cenu chodit pořád dokola na matlání oleje na záda a ještě si nechat mazat med kolem úst, že to bude dobrý. Do některých věcí se nemá cenu s některými typy pouštět, ale v případě zájmu mohu nabídnout pozvolnější tempo. Zvyšování kondice, které nabízím já je jiného druhu než třeba posilování ve fitness, nebo běhání do schodů, jenže přináší trvalejší a užitečnější výsledky. Jednak rozvíjím koordinaci, ta musí být na úrovni přirozených reflexů, tomu tělo jako jedinému rozumí, všechno ostatní je naučené a bezcenné, při nepoužívání se zapomene.

Odstraňuji bloky, posilováním svalů s činkami je jen zesílíte a je jedno že to nebolí hned, ale jednou bude. Bloky jsou různého druhu a jsou příčinou všech zdravotních potíží a časem sílí, seznamuji každého postupně s jeho bloky, když jsou ještě slabé a nejsou běžně cítit. Je tedy dobré tuto citlivost na ně získat. Pak je teprve umožněno žít na vyšší energetické hodnotě bez škod ze sebepřeceňování.

Seznamuji každého u koho je to ještě smysluplné s jeho energií a tu pak zesílíme. Teprve v tom je jistota zdraví a nabízí se uvědomělejší zacházení také s energií partnera. Tím se stává život ucelenější a pochopitelnější od základu jako je dotyk až po energie, vitalita, odolnost a zdraví. Do určité míry pak může každý sám tyto techniky sám používat i v partnerském životě a bylo by velkou chybou, kdyby ne.