Mohl bych napsat, protože jsem nejlepší masér široko daleko, jen nevíme jak hodně široko daleko. Někteří za mnou chodí, jak za léčitelem, jiní jako za doktorem, ale nedělám nic, co by nebylo "normální masáží". Jsem potěšen, že zájem o masáže je tak velký, ale měl by být ještě vetší. Ještě dnes se stane, že padesátník přišel poprvé v životě na masáž. Dále, nároky by měli být mnohem větší, ale to se musí nejprve vědět, co lze od různých masérů očekávat, a co od různých masáží.

Jedna má zákaznice, vysokoškolsky vzdělaná, s masérským kurzem !,  neměla potuchy, že se masážemi dají vytvarovat zadky, prý: " to ty spadlé zadky zvednete, jo?" Úplně vidím, jak by se můj třídní učitel ze základky plácl do čela a zahučel: "pro bůh, to je jasné, že se zadky dají zvedat, tvarovat a i jiné svaly i jiné tkáně a celá kostra se dá tvarovat a také bohatost citového života se dá tvarovat - masáží!", kdyby to ovšem sám věděl. Tehdy, vyloučeno.

"Vše co se dá deformovat špatnými stereotypy, tedy chybnou životosprávou, to se dá zpět tvarovat do podoby, tak jak to příroda zamýšlela a ta to většinou hezky i zamýšlela. Když návrat k přírodě, tak nejlépe právě i masážemi. Když máte zájem o nějaký výsledek, zeptejte se mě, když máte rozdělané různé jiné metody jinde, přijďte až s nimi skončíte. To co dělám Čínskou masáži, žádným cvičením, stroji, plošinami, závažími, odpory, pružinami..... ani sporty nedocílíte."

Každý masér má trochu jiný přístup, přestože dělají třeba i stejný druh masáže.

"Dělám Čínskou masáž, protože jde k věci, je rozmanitá a má zajímavé cíle. Čínskou masáž mám za nejlepší věc na světě."

Vrchol kondice, na kterém se občas lidi cítí být, je jen zdánlivý a často se na něm likviduje zdraví při sportu vrcholovém a stejně tak třeba jen rekreačním, z důvodu chvilkového přetěžování a malé koordinace. S cvičením, nebo jinou činností je to stejné. Na fyzické terapie jsou připraveni ti, co mají hodně přátel a jsou zvyklí na doteky a nereagují na ně tak vyjukaně. Mí zákaznici jsou v průměru velmi zodpovědní, ale neví, co mají dělat, zejména je to farmacie, která si je nakonec přihraje do své náruče.

Nedělám ani neříkám na první, druhé návštěvě to co na 10, řídím se znalostí konkrétního těla, jeho reakcí a nápady zákazníka. Nejjednodušší cviky zpočátku nejdou udělat, proto začínám s přípravnými cviky. Lidi s oblibou hledají dlouhý seznam cviků a levných návodů, je však nesmysl, to se mohou ucvičit a ulítat do lékáren.

Má nejlevnější rada : Mějte pestrý život co do rozmanitosti v pohybech, tak i ve vztazích, abyste uměli udělat třeba dřep a aby jste neměli trauma z každého pididoteku, třeba na nezvyklích místech jako na kostrči nebo na běžných odhalených místech, třeba na krku.

Nejčastěji masíruji po drahách, nebo kde je největší problém. Kombinace cviků s masážemi je velmi dobrá, od 10 návštěvy už to u mě poznává snad každý. Nejdříve jde o odstranění bolestí, víc bohužel většinou zákazníci po mně nechtějí, pak může jít o další zvyšování kondice, od určitého stupně vydrží zvýšená kondice velmi dlouho.

Kdo s pomocí Čínské masáže dosáhne vysoko, dočká se obrovského překvapení, tím je, že nejlepším, co tady všichni pořád hledáme (cvičení, sport, drogy, zábava, stroje :) ), je docela běžný život sám, žádný sport, ani cvičení ani masáže, avšak k tomu je zapotřebí se dopracovat. Od konce můžete třeba číst knihu, ale ne zlepšit kondici těla.

Západ považuje za prevenci pohyb, ale jedná se o těžký omyl. Znalosti starého východu by se měli brát jako světové dědictví.

Východ považuje za prevenci zprůchodnění drah, protože neprůchodné dráhy vytváří destrukci např. destruktivní pohyby, zakyselení organismu, zatoxikování.... Tím se však pro nás stává nepochopitelný a na jejich výsledky zatím nemůžeme masově dosáhnout. Na základě mé praxe to odhaduji na mnoho desetiletí, spíše staletí. Zatímco u nás se budou stále vice konzumovat léky, které nikdy nevyléčí, tak oni budou:

"Na východě budou perfektně (nejspíš nejlépe na světě) nejen udržovat, ale klidně u někoho s věkem zvyšovat kondici, díky ucelenému systému, jako je Čínská masáž."

S naším přístupem a touze po sportovních výsledcích a po sportování a po socializaci sportem atd. tomu absolutně nelze konkurovat. 

Takže začněme, ale od začátku, nejdřív musíte chtít na sobě zapracovat, pak ke mně musíte přijít.

Řekněte si třeba o ploché břicho.

 

26.11.14 Reiter

aktualizace 12.8.2019 Reiter

"Nejdůležitější na světě je - uvolnit se."

Jak se uvolnit?