Párový život se nám dnes jaksi komplikuje. Systém, ve kterém žijeme se nás znaží doběhnout a každého spíš předbíhá o 10 km napřed a produkuje nabídky nejen různých modelů soužití, ale hned možnosti mít asi 60 druhů pohlaví. Párový život by byl velmi složitý i bez těchto až oplzlostí. Děje se tak zřejmě proto, že přibývá informací, jak žít plnohodnotným životem a ten, kdo si tyto informace nenajde včas, tak uvízne v nespočetných pastí, krom uvedeného domněle jiného pohlaví, tak třeba v konzumaci drog, zcela vyšinutého životního stylu, který je těžko udržitelný, je těžko možný bez trvalých následů a je neslučitelný s rodinným životem. Model tradiční rodiny, i bez uvedeného, je nalomen i pozitivními změnami, asice že ženy jsou vzdělanější jak dřív a vydělávají stejně jako muž. Tím to pozitivní zase končí, protože práce přitom současně přibývá, dokonce i když většinu práce v průběhu zaměstnávání žen ve velkém, už dávno odvedou stroje a ne lidi.

Tomu všemu se dá ještě ubránit, nebo nějak jde zaonačit, ale naše fyzická těla nás učí chápat jako primitivní stroj. To je a byl největším kamenem úrazu všech dob a v tom je zároveň mé řešení, které se stalo vysoce aktuálním. Kdo chápe své tělo primitivně, tak jej  stejně tak i ovládá a zrovna tak nechápe tělo partnera.

- Proto je v mém poradenství tolik času věnováno tomu, jak vnímáte vlastní tělo. Při sebemenších dotycích se spouští jeho nevědomé reakce, které jsou doposud nepoznané a které vztah ovlivňují ze všeho nejvíc. Stejné reakce z podvědomí vystřelují obvykle v nevhodnou chvíli a ovlivňují situace, které by bez nich mohly proběhnout přijatelněji a tím koplikují život jedince i partnera. Čas přitom hraje v náš neprospěch, pokud se nezačne včas, v padesáti letech je fyzické tělo značně prolezlé degenerací a ztvrdlými bloky, proto začít se učit tyto věci od nuly v tomto věku nikomu neradím, to už je lepší být bohém anic z toho neřešit.