Jednou bolest nemusí jen tak přejít, může to zanechat stopu, může se to vracet, posunout jinam, anebo to jednou může přejít v chronický problém tj. trvalý. Dornova metoda některé akutní potíže odstraní někdy jedinou návštěvou, doma jediným cvikem, nikoliv čekáním až to samo přejde.

Nejde napsat na, co všechno naše metody zabírají. Např. srovnání krku třeba dokáže výrazně zmenšit bolesti zubů. Nemá smysl jmenovat všechno, lidi by měli chtít cítit se dobře a být ochotni pro to udělat maximum, někdy to znamená přijít k nám, snažit se spolupracovat, nejspíš doma krátce cvičit.

 Co je ale NEJ, že Dornova metoda nemůže být nikdy dostatečně doceněna v okamžiku zastavení vzniku chronických potíží, protože pak už to je napořád.

Mohl bych uvézt mnoho dalších oborů, kde se vyplatí naučit se určité cviky pro zvýšení celkové kondice organismu, pro zlepšení pocitu a mnohem dřív, než něco začne bolet, ale obecně to souvisí nejen s konkrétní fyzickou zátěží předpokládaných tělesných částí, ale také s psychickou zátěží, tj stresem a se špatnou koordinací těla.

Proto praváka může klidně bolet levé rameno, které prý skoro nepoužívá, takže stejně nezbývá nic lepšího, než se občas nechat preventivně zkontrolovat a vyslechnout si něco aktuálně o sobě od profesionála a nehledat jen něco na internetu. Laik nemá možnost poznat kdy se hodí víc Dornova metoda a kdy masáž, každý systém má svůj úhel pohledu a lidi obecně by se mohli zaměřit sami na zvyšování kondice a na prevenci a s bolestmi a potížemi někam raději jít.

 Chcete opravdovou kondici, tak bez sportu rozhodně ano.

V otázce prevence i bolestí jsme tu pro vás a to v Praze dokonce v dostupnosti metra, 4 minuty od stanice Háje.

Také na Praha 2 , Dittrichova 5.