Vemte si třeba takový hrb, nebo lordóza klidně 20, 30, 50 let nebolí, co s tím?! Varuje vás někdo? Vůbec. Sami se musíte postarat o sebe a nejblišší, pokud se zadaří.  Ještě tomu dají odborný název kyfóza, jeden by se s tím chtěl ještě chlubit, že má kyfózu. Bederní lordóza je dokonce propagována a slečny ji chtějí mít ještě větší. Bederní lordózaDo jakých potíží se tím postupně dostávají, nemají nejmenší potuchy. Způsobuje to postupné zmenšování pohyblivosti, pohybové návyky, které jsou jednostranně preferovány a tím dochází k tuhnutí. Tuhnutí probíhá celé desítky let a někdy se oblast vápenatí tj. zkostnatí a vytvoří anatomicky danou nemožnost změny polohy.  Nejjistěší zmenšení případných bolestí v takové lokalitě přitom pomáhá rozhýbání byť jen o malý kousek. Správnou otázkou tedy je jak nedopustit takové tuhnutí. Je zapotřebí jinak zacházet s celým tělem, zajímat se jen o bederní lordózu a nechat problém bujet jinde je sice běžný, ale chybný postup.

O jiných postojích k životu a společenských návicích, jako alkohol a drogy, ani nemluvím.

Spíše se vám budou podsouvat ty nejzávadnější názory:

"Dokud bolest vydržím, nikam s tím nepůjdu. Bolest patří k věku. Něco (bolest) se musí vydržet. Musí to bolet. Bolest patří k věku. Dnes vám běžně i sestra řekne, že jste nejspíš nějaký genetický zmetek, že to máte genetické. Musíš jít na dno svých možností..."

Co k tomu dodat?!! Než se začnete řídit nějakými názory, ověřte si jejich koncept a kvalitu. Většinou nic takového vůbec nemají.

Změnit životosprávu naprosto, nejen s ohledem na nějaký vybraný kousek těla.

19.10.2019 Reiter