Docela často se mi stává, že výraznou bolest, nebo i jiné potíže, jako třeba nedávno šum v uchu, odstraním během první návštěvy a to na půl hodiny. Je to pro mě taková svižná půlhodinka, co se udělá, to se udělá, co se stihne, to stihne. Určitě je to už dlouhá řada úspěchů a bylo by čím se chlubit, ale chtěl bych zaměřit vaší pozornost na něco mnohem víc. Tyto úspěchy, že něco už nezlobí, považuji za úspěšný krok k něčemu důležitějšímu, než je pokaždé úspěšné odstranění nějakých potíží. Jde mi o trvalé odstranění potíží, nejen na dlouhá léta, ale o trvalé odstranění potíží a o trvalé zkvalitnění života a to je úplně něco jiného, než odstranit akutní nebo chronickou bolest. Je to něco jiného, přestože se v mé praxi při tom opírám pořád o stejné znalosti a dovednosti. Mnozí to považují za nemožné, ale to jen proto, protože o této práci ví jen málo. Dá se to přirovnat k práci řemeslníka, který něco začne a pokračuje a pořád stejně dál až do okamžiku, kdy je práce opravdu  dokončena. Takže zedník pořád zedničí a zedničí při stavbě baráku a práce odsýpá, až je barák postaven a hotov. Pokud odstraním bolest, tak zdaleka má práce dokončena nebyla, byl to jen začátek. Ve srovnání se zedníkem je to asi tak, jako kdyby měl opravovat pořád dokola starý barák, rok co rok pořád něco a přitom je všeobecně známo, že starý barák je kolikrát lepší zbourat a postavit nový. Tím starým barákem tady ovšem nemám na mysli staré tělo, jak by se někdo mohl leknout. Až příliš často jsem už od 20. letých slečen slyšel, že s připadají už staré, což je opravdu smutné, že takto o sobě a o životu přemýšlí. Věk zde nehraje až tak velkou roli. Jen jeden příklad. Jakou roli hraje věk při opotřebení kloubu? Skoro žádnou. Daleko víc záleží na způsobu zacházení a ten se dá naučit. Tím starým barákem, zde mám na mysli jen a pouze staré způsoby zacházení s tělem, kvůli nim jsou všechny potíže a je nutné, je zásadně, bez pardonu a vždy zcela zbourat a vybudovat nové, pokud chcete opravdu úspěch a nikoliv jen donekonečna pobíhat někde s potížemi, anebo nepobíhat, ale zbytečně trpět, anebo obojí. To, co potřebujeme odbourat, jsou staré naučené konstrukce, které se fyzicky přesně zapisují do těla a tuhnou do míry, podle toho, jak dlouho a intenzivně to necháme probíhat.

Po tomto úvodu, který jen naznačuje o jak rozsáhlou věc se tu vůbec jedná, je na místě také stručně popsat

jak probíhá mé poradenství.

Pro začátek je zapotřebí udržet v paměti to, že pokud vám odstraním bolest na první návštěvě, tak to prosím neberte jako samozřejmost, ani jako zázrak, protože to tak nebude možné opakovat do nekonečna.

Zapotřebí je udělat mnohem víc. Skutečné a trvalé řešení je v navýšení energie a v dovednosti s ní hospodařit. Tím se dostáváme na úplně jiný přístup k vlastnímu tělu i k životu.

Čínská energetická masáž a poradenství podle TČM  v Praze

Čínské energetické masážePo dlouholetých zkušenostech s různými typyzájemců o masáže mohu tvrdit, že masáží spolu vyřešíme jen to, co spolu úspěšně probereme i slovně. Je až jisté, že by to u masáží málokdo předpokládal. Není to tedy tak, že si všechno na těle najdu sám a spravím, ale záleží na tom, co a jak mi říkáte. Při čínské energetické masáži to vidím sice denně, jak bloky zmenšují fyzické schopnosti, ale zároveň i to, jak si na ně každý zvyká a to je vážný problém. Jednak to, co se vyloženě nevidí a nevnímá se s běžně rozvinutou vnímavostí, tak není zájem ani řešit. Vytváří se tak předpoklady pro záměry a sílu něco chtít na sobě zlepšit. Každému vadí až druhotné příčiny bloků jako jsou bolesti a jiné potíže, nebo až nemoci vzniklé z bloků. Takže bloky se nevnímají a vůbec nikomu nevadí. Je to úžasná situace pro všechny ty, kteří nabízí jen dílčí řešení problémů a nebo dokonce jen zastírání symptomů a tím nemám na mysli jen farmacii. Takže si o každém sice velmi rychle udělám obrázek, jaké jsou asi tak příčiny všech jeho problémů, ale rozhodující je až ta touha zlepšit své tělo a schopnost nechat si poradit. Tělo je přeci jen první věcí, kterou skutečně máme, i když i to je často rozporuplné. V zodpovědnosti k vlastnímu tělu jsou všichni často buď lehkovážní, nebo těžkopádní a rozumný střed pak můžete hledat. Žádný pud sebezáchovy neexistuje, likvidaci vlastních těl tu každý můžeme vidět na ostatních na vlastní oči dennodenně, nikoliv rychle, ale pěkně pomalu, tu oblečením a botami, tu špatným držením těla při jakékoliv činnosti a snahou používat tělo jako stroj, robota pro permanentní vyřizování pokynů, kde nenajdete kousek života, radosti, lásky a ENERGIE.

Mnozí si často lámou hlavu nad tím, proč někdo nemusí vůbec řešit životosprávu, ať dělá cokoliv, netloustne, nic ho nebolí až do stáří. Znám dobré příčiny. Jednak protože životospráva je daná pohyblivosti páteře a to vždy a je jedno jestli hlavně sedíte, nebo sportujete. Už to je proti všem dogmatům současnosti, které tvrdí, že se musíme hýbat. Pro starší osoby platí ještě víc, že pro udržení fyzické kondice, někdy v uvozovkách, ale hlavně bez bolestí, že musí umět hospodařit se svou vitalitou, nebo energií, je jedno jak to chcete pojmenovat a je dokonce jedno jestli je to zacházení vědomé, nebo náhodně vystihnuté, bez nějakých vědomostí.  Naučit se aspoň nějaké principy ovládání energií, to je další věc proti všem západní dogmatům současnosti a proti mnohým módním trendům. Žádnou energii přeci měřit neumíme, že ne? Známe jen tupý svalový výkon pro práci, nebo skákání, běhání a plavání….Všichni by sice rádi nějakou energii navíc, ale naučit se jí vnímat a řídit na těle není pro nikoho dost atraktivní, dokonce ani pro ty, kteří už fakt vůbec nemůžou. Je to totiž práce jde to proti vlastním přesvědčením a někdy až proti libůstkám a těžko se to učí z knih.

Používám následující metody, které se sice vzájemně ovlivňují a snad i trochu někdy nahrazují, ale pokud se něco z toho vynechá a nedodělá, tak to na těle najdu. Všechny dohromady rozvíjí tělesné schopnosti rovnoměrně a vedou k vnímání energetických toků, až je pak evidentní, že se harmonizují a zesilují a potíže naopak slábnou.

Odblokování kostry – Pokud není kostra v pořádku, tak veškerý pohyb i ten zdánlivě zdravý, třeba u sportovců, nebo při józe… je ve skutečnosti zátěžový. V určitých místech více a tam dochází k dlouholetému hromadění bloků, které vitalitu stále znovu snižují, dokud se problém na kostře nevyřeší. Nejde to sugescemi, holí, ani vitamíny.

Odblokování svalů – Totéž platí pro svaly, budou tak dlouho stažené, dokud je zvenčí někdo nepovolí.

Odblokování drah – Totéž platí pro dráhy, budou tak dlouho neprůchozí, dokud je někdo nezprůchodní. Nic se samo neudělá, výjimky nemá smysl počítat. Všiml jsem si u pár lidí, že zadržovali některé emoce a měli s tím problém, nešlo to odbourat ani změnit, až po zprůchodnění drah to zmizelo.

Odhalení autodestrukcí chybnou koordinací. U mladých je to především zátěž při aktivitě a špatné návyky, u starších stále více anatomická nemožnost.

Energetické masáže poradenstvíStrava (doporučím obvykle něco individuálně z rostlin stylem potravina jako lék). Řídím se však pravidlem, že je úplně jedno co jíme, může to být zátěž a někdo ji nesnese, to ano. Někdo chce řešit všechno jen jídlem a pak to končí takovými vědeckými dohady Odbornice na zdravotní prevenci a výživu. Vystudovala farmacii a dietologii v USA. Podobné studie jdou mimo mě, já vidím hlavní příčinu na drahách žaludku a sleziny roky před nabíráním kil. Většina chce řešit svůj život pár drobnostmi, cvičit, běhat, čajíčky… a to je nesmyl, kdo tohle propaguje, tak je úplně jiným poradcem, než já. Krom uvedeného radím detoxikace s dietou a mou sestavou cviků zároveň. Jiné další rady. Např. nevhodnou obuví si lze zničit zdraví a tím i život, určitým sportem taky…. Jenže míra ochoty to pochopit je individuální, přečíst si, nebo poslechnout si jednoduché rady, jak si výrazně pomoct, nelze. Těm nejlepším radám se každý vyhne ve smyslu touhy jít cestou nejmenšího odporu. Schopnost spolupráce a porozumění jsou dány tím – 

Jakou jste osobností podle živlu? 

Energetické masáže

Osobnost je vedlejším produktem drah a energetických toků. Osobnost je silně ovlivněna prostředím a tím, čemu je vystavena, to jí nutí se pořád něčemu bránit. Civilizace se nemůže zrovna chlubit nějakými ideálními podmínkami, proto se také mluví o civilizačních chorobách a permanentním stresu. Nejchytřejší z nejchytřejších mozkových trustů vymysleli termín pozitivní stres, to abychom se při tom vystresování a na hraně nějaké civilizační choroby aspoň trochu zaradovali, že je to pozitivní. Osobnost lze ovlivnit dráhami, když se ví jak. Už tak se účinnost masáží zvětší při masáži podle drah a výrazně tím zpřesňuji dosažitelné cíle a zkracuje se potřebný čas. Navíc se ještě může i osobnost oprostit od nechtěného přeexponování, třeba ve výbušnosti, pomalosti, nervozity…. Nicméně ať právě tohle nikdo nečte tak, že poznám všechno při první návštěvě a spravím při druhé. To je možné jen u bolestí, protože to je vrchol ledovce, který je vidět, cítit. Tady je však řeč o věcech, kterou si mnozí neuvědomují, až když se na to sáhne. Mnozí dokola doufají v zázraky a věří v pohádky, že jim někdo pomůže se vším za hodinu. Na rychlé pomoci je nevýhodné to, že jednou bude opět potřeba a její účinnost s věkem klesá. Přijďte se napoprvé poradit – akce zdarma.

Průvodní jevy během série mých masáží

Odblokování rozproudí krev a energie, zvětší koordinaci a cit, máte novou kondiční základnu, je zvýšená celková odolnost, nic z toho žádným sportem nedokážete, ani trvale neudržíte, podle zkušeností, ani jógou.

Na konci správné terapie má být harmonie ženy a muže

Poradenství v oblasti masáží

Poradenství pro vztahy podle TČM a energetické masáže v Praze. Opravdová terapie končí harmonií draka a fénixe, mezi mužem a ženou, vše ostatní je nedokončené.

Dál jde o energetickou samostatnost, být sama sebou. Doporučuji to po vytvoření, nějakou dobu hýčkat a neskočit prvnímu pitomcovi na špek a na celý život… Právě se buduje zdravé sebevědomí a upevňují se schopnosti vcítit se do svého těla a tím  také do těla partnera. Je to něco jiného než doposud. Energetické zacházení s partnerem, ho odblokuje do značné míry také, Pro nezadané to má výhodu, že do nového vztahu půjdou bez zátěží, které jsme odbourali a bude možné vybírat partnera atraktivnějšího. Jak se seznámit s mužem.

Na konci správné terapie má býtharmonie ženy a muže v symbolice jde o harmonii fénixe s drakem. Názory typu, že pro vztah člověk nemusí být zdravý a není potřebný ani velmi kvalitní styk, nechávám jejich autorům, ať se v nich dál plácají.

U mě je odblokovaný člověk zdravý, se silnou potencí a je informovaný, co s tím dál.


Existují dva špatné přístupy u jakékoliv konkurenční metody.

Fyzické pokroky nestojí u nich ani za řeč. Nebo se to ani neskrývá, že jde o služby se „šťastným koncem“ a nic víc.

Druhou běžnou praxí je, že za vyléčení se u nás považuje něco, co jím vůbec zdaleka není. Pokud nejde rovnou o doživotní léčení léky, tak všechny příčiny zůstávají klidně nedotčené a to včetně závažných nedostatků v intimní sféře. Takže se k žádné harmonii nikdy nedojde a nepovažuje se to v nejmenším za zvláštní, i kdyby právě z toho důvodu pramenily pořád nové zdravotní problémy do nekonečna.Pro dobrodružné povahy, ale možná i pro ty co se chtějí usadit, kurz výměny energie jin jang podle východní energetiky na Praze 11 a na Praze 2

Aktualizace:

21.9.2016 Reiter

3.2.17 Reiter