Zní to paradoxně? To jen zprvu. Při jakékoliv krizi, je třeba znát především reakce vlastního těla, vždyť všechny krize se těla nějak dotýkají. Jinak to přeci není ani krize, a tomuto druhu doteku jako masér čínské masáže rozumím velmi dobře. Jedná se o energetický dotek. Radím jak od problému "utéct" do vlastního těla, protože se samotným problémem hnout nejde, jinak by daný problém nestál ani za řeč. My tu píšeme o naprosto zásadních problémech , které převrací celý život na ruby.

---

Jde o to, že ve vlastním těle jsou všechny odpovědi, které je člověk nucen hledat jinak někde venku. Upozorňuj však, že všechno se vyčíst nedá. Musí vám s tím však někdo pomoct. Já učím jak se radit s vlastním tělem. Odpovědi na otázky středního věku, které jsou tak jako tak na tělo a které přichází zvenku bývají až střední věk dolehne, plné kompromisů a jinak palčivě nepříjemné. Všechna chybná očekávání do budoucna, jsou jen nepochopení vlastního těla již nyní v současnosti. Proto radím jak se připravit. Jak může muž očekávat, že ho žena, nebo kdokoliv bude chápat, když nechápe ani sám sebe????? Notabene , když už se od něj očekává nějaká ta moudrost daná věkem? Začít s osobním růstem energeticky, je ideální kolem 28.let. Někdo řeší problémy až přijdou, někdo se připravuje předem. Radím vám dobře, řešte problémy středního věku předem tak, aby vlastně nikdy ani nepřišly. Tělo má nejvíc vitality kolem 20, takže kvůli tělu by bylo nejlépe ve dvaceti. Jenže v tom věku není bohužel člověk obvykle na vrcholu svých komunikačních schopností, ani v cílevědomosti a spolehlivosti ne, a vlastní zázemí nemá v tu dobu skoro nikdo. Tak proto kolem 28.let. 

Co to má společného s masážemi a těmi mými?

Pomáhám poznat vlastní tělo, schopnost se uvolnit, ideální je i rozcvičit, považuji za tragédii, když někdo neumí podsadit pánev v 25. letech. Ukazuji, které pohyby jsou likvidační pro tělo, je to hrbení se, naprostá ztráta tělesné formy (tvaru) a vyhnutí se tomu i v budoucnu je možné jen díky tomu, že naučím kterými cviky se to dělá. Provedení musí být precizní, nic jen halabala, bajvoko z videa nebo obrázků. Při této spolupráci postupně narůstá pochopení pro škodlivé stereotypy v pohybech a schopnost je nahradit stále více energetickým pohybem, který je cítit, že dělá dobře a léčí. Krize středního věku je zejména o neschopnosti najít uspokojení kvůli fyzickým změnám a zvenku se nabízí také stále méně. A tady začíná opravdu umění na mistrovské úrovni. Obracím pozornost do vašeho těla, nikoliv jen meditací, to osobně považuji za porevoluční blábol, ale radím jak svou skleslost zastavit, nevnímat nepříjemný tlak okolí a radím jak rozdmýchat v sobě opět vitální energii, jako za mlada. Nemá to nic společného prosím se smyslnými masážemi, pozor to je to cesta zklamání, na to upozorňuji rovnou předem. Je zapotřebí znát své tělo, jeho kolísavou potenci a pak se teprve otevřou možnosti partnerům, že si mohou být navzájem velmi užitečný klidně do vysokého věku. Kdo byl do svých 45 orientován na uspokojení smyslností, tak je krize pochopitelně nevyhnutelná, není možné tak pokračovat bez umění a znalostí donekonečna, ani kdyby si mohl zaplatit otrokyně nebo otroky v případě žen. Vztah se nedá koupit a nedá se ani zajistit kalkulací typu uděláme si děťátko a budeme všichni šťastni.