Jsme vystresovaní, ucvičení, usoutěžení a vyžadujeme dokonalost

Pracemi na těle se jako masér zabývám již řadu let a nestačím se divit, jak se pořád dokola mohou nabízet rychlá instantní řešení. Nevěřím na léky na všechno, ani na operace. Nevěřím běžným názorům, jsou módou názory, že každý musí být nesmírně výkonný a úspěšný. Když to samozřejmě přežene a zdraví nevydrží nasazené tempo, že bude o něj dobře postaráno. Zodpovědnost za zdraví se tu evidentně přehazuje jako horká brambora do neznáma. Věříme na sliby, že se o nás, když tak někdo postará. Přestože nejsme dokonalí jako stroj, snažíme se o to a vyžadujeme to od okolí včetně toho nejbližšího, precizní práci, velký výkon a nejlépe bez přestávky.

Dal jsem si tu práci a seřadil jsem ze všech možných zdrojů zmínky o tom, jak vypadají v civilizovaném světě partnerské vztahy a jaký je trend. Partnerství by mělo být bezpečným přístavem nedovolující byť jen náznak stresu. :) Partnerské vztahy jsou ovšem v obrovských stresech, a navíc je tu přímá vazba s pohybovými potížemi. Stačí se jen porozhlédnout kolem a zaměřit se kolik lidí kulhá.


Stres ve vztazích zmenšuje schopnost prožívat fyzickou slast až pod bod mrazu

Denně pracuji s tělem a dostávám se často hluboko pod běžně viditelnou fasádu. Běžně se zajímám o schopnosti těla hýbat se a prožívat, tedy co bolí a nebolí. Snížená pohyblivost (nejde nutně o bolest) některé pohyby a cviky neumožňuje provádět správně. Uvolnění a rozpohybování je založeno na postupném naučení se cviků s různým cílem. Jsou to však jen cviky, při sebemenší změně polohy už najednou zase nejdou provézt a musí se je učit zase znovu a tak dokola. Základním pilířem života nemá být cvičení, a přesto ho lze zdegenerovat na pouhé robotické cviky ve všem a všude i v ložnici. Pokud jsme ochotni si přiznat, že se partneři spolu také hýbou, tak jim to při snížené pohyblivosi musí přinášet obzvlášť mrzuté situace.

Cvičíte něco?  Čtěte dál, o cvičení nakonec to nejdůležitější

Partnerské spoluprožívání je jako na cvičišti

Není vyhnutí, vztahy jsou plné stresu, většinou se velice brzy vyvíjí tak, že soulož je brána jako pouhá povinnost pro zachování chodu vztahu a postupně v dalších letech zabírá čím dál méně času a jako by to nestačilo. Uvádí se, se že většina souloží probíhá tzv. v rychlovkách, ví se, že to není v pořádku a odborníci jen velice nesměle hledají ještě přijatelné časové hranice. Odborné publikace často uvádí, že nejčastěji je soulož krátká a mají to přesně i spočítané co do průměru doby trvání asi 3 minuty, počtu pohybů a stanovenou hranici kdy jde už předčasný výron, kdy jde o anorgasmii,... tedy různé nemoci. Za situace, kdy je na vše málo času, kdyby si k tomu ještě partneři navzájem prosazovali dlouhou soulož, bylo by to dost problematické. V praktickém životě to tak není ani u mladých párů. Dokázalo by to spolehlivě vyprodukovat z původně příjemné aktivity hotové galeje, kterým se ten aktivnější začne raději docela logicky vyhýbat. Navíc stálou hrozbou je, že i dlouhé předehry se v jednom páru nakonec zmechanizují, zautomatizují a stanou se všedními mechanickými úkony.

Muž potřebuje masáž denně

Muži jsou obvykle předrážděni a neschopni prožívat slast dlouhou dobu. Základ předrážděnosti muže najdeme v jeho dospívání, kdy byl určitě ve větším konzumu tělesné slasti a trpěl nesrovnatelně více zákazy než žena a byl víc zatěžován pocitem viny. V dnešní době je sice onanie už „povolená“, ale otázky okolo ní jsou obrovským vlajícím červeným praporem uprostřed divokého stáda býků, kteří jsou zásadně proti, nebo mají jiné vyhraněné názory.

Muži jsou celoplošně dostupnými radami vedeni, že musí vyvrcholení oddalovat a nejlépe dát přednost partnerce. Výsledky těchto aktivit budou asi těžko jinde víc patrné než právě na obecných trendech, které jsou běžně známy a mluví se o nich. Můžou být individuální rozdíly, ale takové celoplošné způsoby musí zanechávat stopu. Ikdyby to měla být jen všudypřítomná reklama na podporu erekce. A je všechno jasné. Společnost je impotentní. Ve vztazích postupně upadá zájem o intimitu, prohlubuje se pocit nenaplněnosti, tělesné prožitky stále slábnou.

V konečné fázi tohoto vývoje jsou stresy jednoduše větší a častější než slastné prožitky a později se přidávají problémy s erekcí až impotence.

Ve vztazích lze dlouhodobě sledovat početný vývoj potíží od předčasného výronu, anorgasmie až po různě závažnou impotenci a neplodnost.

Přeci jen, je to právě muž, kterého naprosté tělesné neprožívání při této činnosti z dlouhodobého hlediska postupně vyřadí ze hry, zatímco žena dokáže déle provádět soulož s mnohem rozmanitějšími zápornými nebo neutrálními emocemi, její schopnost jimi není tolik podmíněna. Muž asi těžko bude při souloži opakovaně a dlouhodobě myslet na auto, zatímco žena na nádobí nebo dovolenou docela klidně. Žena nechce v této věci muže raději ani pochopit a v prvních reakcích je na každém stupni potíží obvykle podezíravá a vyčítavá. Muž musí být od kolébky do hrobu denně masírován výčitkami, pokud tomu náhle tak není, měl by se uleknout a rozhlédnout se, jestli se náhodou neocitl v nebi.

Žena a život

Dnešní moderní ženy jsou vedeny k maximalizaci své krásy nebývale agresivně, zejména pokud to vyžaduje jejich obživa. Internet je plný rad jak pečovat o zevnějšek, jakou cestou jít. Podle mě je laťka nasazená hodně vysoko. Přitom je mnohem důležitější to, co je pod tímto uměleckým kouskem lahodícím oku, stejně jako dům ve kterém se skoro nedá bydlet může mít nádhernou fasádu. Až příliš často je role žen taková, která je pro ně permanentně plánována, nechat se konzumovat. Nemají sílu ani motivaci k sebeprosazování a sebepoznání. Podřizují se snahám a povinnostem, nechali si ji vzítKdyby si jej stejně lehce nechali vzít i muži, civilizaci by odpadlo mnoho problémů, žádná by totiž nebyla.  V ojedinělých zážitcích, tak jak ženám radí stohy časopisů, nevidím žádný kladný význam. Radí ženám, co vše by měly vyzkoušet a v životě alespoň jednou zažít. Paradoxně se tak potvrzuje vše, co se uvádí, že není v pořádku, zážitková pustota a stres, opět má jít o občasné cvičení, dokonce jednou za život. Aktivity z uvedených rad, jejichž cílem je jen jednorázově si užít, budou samozřejmě vzácnější než soulož na misionáře, ale nejspíš budou i pořádně vyšinuté z normálu.

Co přesně má být normálem?

Žena dává život

Žena se už od dětství více abstrahovala od svého těla a jako dospívající byla stavěna do role, že prý "dává"

Jeden můj dobrý známý mi sáhodlouze, barvitě a přesvědčivě líčil, jak mu žádná žena nikdy nic nedala. Prý z toho zaběhnutého pojmu nic nezná, že to byl on, který dával a získával za to sice žhavá, avšak vždy jen velice krátkodobá uznání. Dával dary trvalé hodnoty, jako kožichy, prsteny…, potěšení, děti, obživu ...) Čím více dával, tím byl více trestán, rozmanitě na několik způsobů, ze všech stran.

S úsměvem na práškách

Něco není v pořádku a dokáže někdo jiný říct krátce a srozumitelněji co? Zatím je jisté že Evropa je na práškách a rady zní pořád stejně, papkejte je zavčas. Situace je vážná. Odkaz vede na článek, jak dokonce i bohatí muži ztrácí motivaci.

http://www.novinky.cz/zena/zdravi/292934-mezi-muzi-stredniho-veku-vypukla-epidemie-deprese.html

Zdraví preferuji jako nezbytný základ pro další rozvoj. Lidé jsou nuceni nejdřív vydělat a pak doufají, že si koupí vše, včetně zdraví. Je jasné, že na západě neexistuje kapacita pro pomoc všem. Nejlepší psychologové budou přehlceni a většinou z finančních nebo časových důvodů daleko se svými klienty stejně nedojdou. Drtivá většina se proto má spolehnout v první vlně jen na časově nenáročné terapie, cvičení a na prášky .

Nabízíme komplexnější přístup, avšak pro ještě zdravé, který jde rovnou ke zdroji problémů a tím je rozladěné tělo, které už odmítá další stres zvládat. Charakteristika těla, které je přehlcené stresem je naprosto rozdílná od těla, které má zatím šanci nad stresem vyhrát. V obou případech může jít o zdravé lidi. Vždy se pracuje na celkovém posílení těla ve fázi, kdy už je jasné, že to nezvládá tak Čínskou masáží, nebo preventivně poznejte vlastní tělo. Lidi chápou prevenci jako nutnou, když už něco bolí, bohužel to už dávno není prevence, ale tělo začalo žádat léčbu. Pokud někdo zaspal okamžik možné prevence, měl by si to co nejdřív přiznat a začít řešit nakupené většinou chronické potíže. My je řešíme uvolňováním a cviky, hodně lidí pořád něco cvičí, ale v tom to není. Cviky od nás vedou k určitým cílům, po jejich dosažení k dalším cílům až po uvolnění celého těla, když někdo cvičí jen sám doma nebo ve skupině, tak to tak není.

Zeptejte se nás, jak jste na tom, při Čínské masáži na 1h nebo 30min.

 14.3.2013 Reiter