Spolupráce končí, když klient chce vše řídit, tahá pořád jen nějaké informace. Něco dělám a už se mi i stalo, že to si prý udělá sám a že tedy mám pokračovat dál jinde. Nebo se mě ptá jak se jmenují cviky, které právě děláme, že si je najde na internetu. Nebo mi tvrdí, když vysvětluji konkrétní cvik, že na internetu je všechno, přestože jsem to nevěděl, byl jsem si jistý a tvrdil jsem, že k této části těla na internetu žádný účinný cvik nebude, protože jsem si jej přivezl z Německa a ukázalo se, že mám pravdu.

Dnešní klienti jsou často vybaveni dokonalými a přesnými informacemi, co a jak má být a jak má probíhat. Někteří se navíc snaží vše řídit, např. chtějí informace, co a jak funguje, místo toho aby na sobě nechali postupy provézt. Jsou to jejich iluzorní představy a jen zdánlivě hodnotné vědomosti. V USA chtěli zavézt rehabilitace na základě videa na internetu, a že by jim neurolog, nebo obvodní lékař jen nařídil, které cviky mají cvičit. Je to naprosto směšná představa a nikdy to tak fungovat nebude, protože čím hůř na tom kdo je, tím nepřesněji a neúčinně bude i cvičení podle videa.

Jak pokračují klienti sami, kteří nechtějí spolupracovat?

Např. cvičení, která se provádí jen za určitým dočasným cílem cvičí pořád. Je to zbytečná námaha a dávno už potřebují jiný cvik.

Někdy si ode mne odnáší opravdové perly, ale v jejich rukách se z toho stane bezcennost. Ptají se mě pi mé práci, co nyní dělám, na hmaty masáže, že by si to mohli dělat sami, ale je to absurdní, nemají cit ani zručnost, pořád by si jen něco mačkali a ani nevěděli proč, stejně jako s těmi cviky.

Vždycky někdo přijde a pochlubí se, že to co jsem jim dělal, dělali někomu, ale nějak to nepomohlo. Marně říkám, že jim nedělám kurz. Pokud máte zájem o kurz masáží, tak jsem na základě vlastních zkušeností vytvořil nabídku, něčeho účinného a neškodného, co jde dělat i denně, aby si hlavně nepůsobili na svaly ani kosti. To co vám dělám, nemáte dělat někomu jinému.

Co by vás mohlo dále zajímat z hlediska spolupráce při masáží

Vztahové poradenství v Praze v centru

je založeno na odblokování i malých bloků, které vytváří nepříznivé, až problematické vystupování ve vztazích. Je to vina bloků v těle, že reagujeme přiléváním oleje do ohně ve vztahu i tam kde jsme to nechtěli.

Klasická masáž

byla dovezena z Číny. Klasická masáž je jedním z mnoha dětí Čínské masáže. Je vhodná pro sportovce, pro lidi kteří nechtějí vůbec nic jiného, než prostě namasírovat a jít domů.

Dornova metoda u nás v Praze na dvou místech

Již při diagnostice se prakticky mírně masíruje a při nápravě kloubů se používá spíše tlaku s daným směrem ve spolupráci s masírovanou osobou. Srovnání kloubů a páteře přináší až nečekané ulehčení, úlevu. Dornova metoda je o spolupráci, čím větší potíže a čím účinnější má být, tím je spolupráce důležitější, nejen při samotné návštěvě , ale i pak s domácím cvičením, nebo při poctivém odbourávání špatných pohybových návyků.

Čínská relaxační masáž

má už od začátku blízko k energetické masáži , na to však musí být masírovaná osoba připravena, spolupráce musí být již spontánní a samozřejmá. Pro přípravu doporučuji naší Čínskou tlakovou masáž, rovněž na dvou místech v Praze. Doba takové přípravy je individuální. O co vlastně při masážích obecně jde? masáže vytváří vztah , který je různě úspěšně konstruktivní při řešení nejrůznějších překážek na těle i v sobě, podle potíží, přístupu , motivace, nebo stupně spolupráce.

Kam si nejlépe zajít na masáž

 je to velmi těžké rozhodnout, aby to mělo efekt, ale spěchat také nejde. Musí se hledat a zkoumat napsané, vyzkoušet a poslouchat , kdo vám co řekne. Musí být zájem ze strany klienta spolupracovat s někým, kdo mu bude vyhovovat, tzv. sedne.

Možná vás bude zajímat kam bych chodil osobně na masáže já. Co je to vlastně kvalitní masáž a musíte za ní do Číny , nebo ji najdete v Praze?