Pohyb vůbec nebývá takový,  jak si představují lidi. Když se řekne hýbej te se, tak přesně to vede ani ne tak k hubnutí a tvarování postavy, ale spíše k devastaci

nejprve kloubů páteře svalů a nakonec ke zdravotním komplikacím. Cesta ven je z toho pak čím dál těžší. Obvykle nějakou dobu se podávají ještě sportovní výkony, ale nepochopitelně chybí energie a bolí toho stále víc a víc.

Zákazník přichází s různými názory, chce se hodně hýbat, hodně posilovat, mají také plnou hlavu dost často bezcenných, někdy až nebezpečných rad.

Ideální postup - ikdyby nic nebolelo nechte si zjistit stav vlastního těla, např. v těchto programech.

Nejlepší pohyb - masáže a vztahy?

Významnou prevencí je uvolňování ztuhlých svalů, což je kolikrát opravdový problém i pro profesionály.  Všude se sice radí, musíte se uvolnit, pak zase že hýbat..... Problém ovšem je, že každý považuje za uvolnění něco jiného. V tomto směru je rozlišovací schopnost běžného člověka, třeba i sportovce, nebo dokonce i vášnivého cvičitele jogy, opravdu nízká. Vím, že se tahle vnímavost postupně zvětšuje mými masážemi  a je dobré si o tom promluvit. Nízká vnímavost vede ke špatným pohybovým návykům a tím k rozkladným procesům těla. Sport nemusí pomáhat a při začínajících potížích může spíš škodit, s cviky je to stejné.  K čemu je dobrý takový sport, který do čtyřiceti sice zvyšuje kondici, člověk je až namachrovanej, ale pak to jde díky zničené páteři a kloubům prudce z kopce? Nízká vnímavost je příčinou toho, že nebylo slyšet včas varovné signály vlastního těla, že už se hýbe přes hranu. Nízká vnímavost vlastního těla je naším děditstvím a má negativní dopad, když na zdraví , tak na všechno, včetně v těch nejosobnějších oblastech života. Samozřejmě, že i v partnerském životě. Když se tělo nedokáže správně hýbat, tak je to mimořádně anti-erotický (pro vnímavé) a je to jistou cestou ke všem pohlavně-orgánovým dysfunkcím, jako frigidita, impotence, anorgasmie...

Jak asi může vypadat intimní život ženy, která ve svých 25 letech nedokáže podsadit pánev?

Jednomu asi 20-letému zákazníkovi jsem dal napůl žertem přátelskou radu, že já bych si hledal partnerku také podle rovného krku, lordózní krk nebrat. Byl jsem spíš zvědavý jestli ho budou zajímat další souvislosti. On totiž lordózní krk už ve dvaceti letech, nepředpokládal jsem, že by lovil mnohem starší, než byl sám, představuje velký problém s páteří a tím s pohyblivostí a s citovým životem a je tu předpoklad, že buď docházelo dříve často k přetěžování organismu, nebo vnímavost vlastního těla byla na velmi nízké úrovni. Zkrátka nic veselého pro šťastný život plný slasti v partnerském soužití. 

V partnerském soužití, které je pohlavně aktivní, je pohyblivost pánve naprosto zásadní. Partneři to nemusí vnímat, že mají tuhou, nepohyblivou pánev, avšak je to stejné jako s bolestmi. Křivá a tuhá páteř dlouho nemusí bolet, ale když začne, tak je na prevenci bolesti dávno už pozdě. Prevence potíží a nejen bolestí měla začít již se začínajícím tuhnutím. Na tuhou páteř u mě platí správné cviky podle aktuálního stavu, masáž a poradenství ve vztahu.

Další doplnění nejlepšího pohybu nejen masážemi

 Pohyb je zajímavé sledovat i z nehybné pozice. Takže nejen se pořád jen hýbat, ale umět se i zastavit.

Největší problém s nehybností mají ti, co mají pohybové potíže. 

Můžete využít možnost konzultací zdarma o všem, co vás zde zaujalo. Jsem v ulici Dittrichova 5, na hranici Prahy 2 s Prahou 1.  Podívejte se také, kde ještě v Praze masíruji. Partnerské poradenství Praha 2.

Klasická masáž

je pro sportovce a pro ty co se hýbou úplným základem. Také je ideálním doplňkem zdravějšího životního stylu evropského občana při sedavém zaměstnání.  Klasická masáž je jedním z mnoha dětí Čínské masáže.

Dornova metoda u nás v Praze na dvou místech

je další manuální terapie, která se výborně osvědčuje při nápravě kloubů a páteře, vyžaduje obvykle o něco větší spolupráci, než jen zkrátka  přijít jako tomu je u klasické masáži.

Čínská relaxační masáž

má už od začátku blízko k energetické masáži , a tu pochopí jen ten , kdo má s těmito energiemi zkušenost , např. při velmi náročných pohybových dovednostech , jako je balet, krasobruslení, ale i jiné, kde je důraz na přesnost a ladnost. To je hlavně o energii, o jejím správném toku v těle,  nejen hrubá síla jako ve fitku. Ti co neznají tolik lad a energii , pak doporučuji raději  Čínskou tlakovou masáž, rovněž na dvou místech v Praze.

O co vlastně při masážích obecně jde? Ano i pro tohle nás máte v Praze!

Nyní je už jasné , že nejlepší pohyb je nutné doplnit těmi nejlepšími doteky, jinak to fakt nevydrží dlouho. Nejtěžší otázkou pro zájemce stále zůstává:

Jakou metodu si vybrat pro sebe aktuálně nejlépe?

Musí se hledat, zkoumat napsané, vyzkoušet a poslouchat , kdo vám co řekne. Někdy pomůže jednorázově a akupunktura a jindy jednorázové srovnání kostrče. Možná vás bude zajímat kam bych chodil osobně na masáže já. Když to beru tak všestranně, možná by vás zaujalo poradenství pro vztahy, protože potřebujeme vztah a kvalitní dotekyCo je to vlastně kvalitní masáž a musíte za ní do Číny , nebo je v Praze?

aktualizace 9.1.2016 Reiter