, nejlépe na steroidech, drogách a alkoholu:

- sport Sport je největším zdrojem jednostranné zátěže, přestože se to má za nejlepší aktivitu na světě. Nejlepší pohybové aktivity se bohužel v moderním životě nedokáží zachytit natož rozvinout, ani já v tom nemíním vytvářet osvětu.

- zábava Drogy, alkohol, cigarety patří mezi nejhorší druhy zábavy.

- móda Od oblečení, obuv, přes židle, postele a ostatní nábytek, až způsoby bydlení a zacházení s nejbližším okolím včetně trávníků na zahradách se vyznačují snahami co nejvíce poškodit sebe, své nejbližší i přírodu

- turismus V současné době můžete sledovat začátky převýchovy, tak cestováním vyloženě posedlého národa, jako je Německo. Udělá se to tak, že si to tam sami budou přát a budou se dobrovolně učit konečně doma sedět a být spokojeni sami se sebou jen tak. Doposud to byla až povinnost na dovolené jet, co nejdál do světa, co nejvíce všechny otrávit exhalacemi a pak o tom hezky povídat v pracovním kolektivu. Tomu je utrum.

- stres Důraz na lesk a slávu, na vnější výkony, neustálé poukazování na celebrity, jak jsou dobré a že byste se mohli třeba víc snažit a také se blýsknout. Trochu se víc angažovat a stresovat. Je škoda pořád nějak nevyužívat čas, kterého je tak málo.

Výsledkem je, ani chvilka pro sebe, ani chvilka pro partnera a rodinu. Naprostá neznalost vlastního těla, jeho samovolných procesů, funkcí a jeho potřeb, natož u tak vzdáleného těla jako je tělo partnera a s tím související nárůst pohybových potíží v populaci a psychosomatických poruch a nemocnosti a s tím rostoucí spotřeby léčiv, včetně antidepresiv. V takovém prostředí by nikdo neměl pomoc očekávat, ale měl by ji umět vyhledat.