Je zajímavé jakým způsobem se běžně řeší problémy s těžkou asymetrii celého těla a to i odborně. Třeba ortopéd klidně vše řeší pouhou vložkou do boty na jedné straně, která nezlepší ani v krátkém ani v dlouhém výhledu na držení těla zhola nic. Při dalších kontrolách mu nevadí stejný stav a nebo nedělají vůbec nic nového a řeknou , že to bude dobrý.

Další zajímavý způsob je chirurgické řešení asymetrie poprsí, které je z části, nebo úplně způsobeno skoliózou. Další součástí problému může být nerovnoměrné ukládání tuků, ochablé prsní svaly... Může to být lépe řešitelné bez zásahu nožem, ale chirurgický zásah nabízí víc a velmi rychle. Že s operacemi vznikají srůsty, menší citlivost....to všechno má upozadit viditelný efekt.

Masážemi se navíc ozdraví celá oblast hrudníku, zlepší se i vnímání a tím to posílí zdravé sebevědomí. Ono zdravé sebevědomí mohlo být narušené i nepříjemnými vjemy jako bolest a nepříjemný pocit při doteku nebo bez příčiny.

Masérské a jiné techniky, které používáme zabírají nejvýrazněji na krátkodobé potíže. Co se týká vad v symetrii těla je lepší nejen poprsí, ale i záda, bedra, kříž, všechno řešit už před těhotenstvím, kdy tělo neprošlo ještě následnou zátěží. 


Masáže pro tento účel po domluvě, jako pro libovolně jiný - tyto a jiné masáže s Dornovou metodou v Praze na dvou místech

Záleží ani ne tak na věku, v jakém k nám zákazník přijde, ale mnohem více na jeho kondici, pohyblivosti a připravenosti na techniky , které zrovna můžeme použít.

Na jednu stranu se běžně vytváří slepota na fyzické asymetrie , ale na druhou stranu jsou čím dál častěji ochotni kvůli tomu podstupovat chirurgické zákroky.

"Neřešení, ignorování, nebo nevidění problémů , nemůže být řešení!"

Už pouhé srovnání těla způsobí zvýšení pohybových schopností a celkové zlepšení zdraví. Jen rovné tělo zná opravdový pocit lehkosti a uvolnění a má nesrovnatelně lepší předpoklady zvládat zátěž i stres.

26.7.15 Reiter

aktualizace 26.1.2017