Masáž horkými kameny je specifický typ masáže, kdy používáme zahřáté  polodrahokamy.

V dalším jde o přispůsobení momentální situaci masírované osoby. Především horké kameny má každý rád jinak horké. Teplota kamenů nikdy nemůže být zcela přesná. Ve více horké vodě se kameny zahřívají rychleji a velké kameny tak jako tak pomaleji. Velké kameny udrží své teplo dlouho, zatímco malé kameny teplotu rychle ztrácí.

Výrazně relaxační účinek mají horké kameny položené na vybraná místa na těleMasáž kameny (energetické dráhy,  problematická „zatuhlá“ místa).  Je to okamžik kdy je možné si nerušeně prožít postupný prohřev vybraných míst. Pokud někdo při masáži trochu "zabere" tak to je právě v tomto okamžiku. Je dobré alespoň na chvíli tuto metodu začlenit. Následná masáž je po tomto klidu opět o něco lepší.

Horkými kameny se přímo i masíruje, používá se přitom různého tlaku podle individuálních dispozic.

Zážitek jiného druhu představuje masáž střídavě horkými a studenými kameny. Může se tím docílit rychlejšího nebo lepšího povolení svalů. Princip spočívá v tom, že při studené várce se svaly stáhnou , zatímco při horkých kamenech svaly povolují. Povolení lze zlepšit, když se několikrát oba efekty prostřídají.

Není divu, že je tato masáž tak efektní a tak oblíbená. Teplo kamenů se velmi blíží vlastnostem tepla ze slunečního tepla. V našem klimatu si slunečního tepla můžeme užívat dost omezeně.

O to větší důvod je to k vyhledávání masáže horkými kameny. Je však zvláštní, že masáž horkými kameny pochází z míst kde je slunečního svitu víc než přehršle a nikoliv z míst jako je Sibiř, polární kruh a podobně. Původem je masáž horkými kameny z Číny a např. Havaje.

Účinky masáže ,které se obecně udávají:

  • Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém
  • Hluboce relaxuje a harmonizuje
  • Postupně prohřívá celé tělo
  • Pomáhá detoxikaci organismu
  • Vyrovnává energii v těle

Znáte už Čínskou masáž? Udělejte něco pro vaše zdraví nebo zkuste nejlepší relaxaci na světě s Čínskou relaxační masáží.