Tvůrcem klasické masáže je P. H. Ling, původně misionář v Orientu, který se na svých cestách seznámil se starobylou masáží a jejími blahodárnými účinky. Po návratu do Švédska počátkem 19. století založil školu masáže. Odtud tedy název klasická nebo švédská masáž. V našich krajích je více rozšířená sportovní masáž, která je její jednou z četných odnoží. Rozdíl mezi klasickou a sportovní masáží je ten, že kalsická je více hnětací.

Sportovní masáž

Je vhodná pro ty, kteří nevyhledávají vyloženě zážitek jaký se nabízí ve welness masážích a také nechtějí žádný komplexnější přístup, chce namasírovat šíji a záda, namasíruje se to co chce.

Komplexním přístupem se může přijít na jiné příčiny bolesti šíje a může se použít širší metodika pracující s tělem jako s celkem. Pokud někdo přijde a vidím, třeba z pohledu Dornovy metody, že kulhá a že má křivá záda, nemohu na to přeci neupozornit, přestože přišel na masáž třeba šíje. Bolesti krku mohou být způsobeny dlouhodobou skoliózou nebo lordózou, tedy špatným držením těla, které pokud zůstane, tak skutečné příčiny bolestí se zhoršují, přestože sami o sobě nebolí.