Zákazníci se stále zajímají , jak si mohou sami nejlépe pomoci. Mohou si pomoci naprosto levným a na první pohled jednoduchým způsobem. Jenže jde o to, že každý je na jiném stupni zvládnutí informací z textu a obrázků.

Už něco bolí a hledáte něco k masážím

Pak patříte k miliónům z davů, kteří to sami nezvládli a mají bolesti z těch nejobyčejnějších důvodů. To, že chodíte na cvičení a a masáže znamená někdy i velké rozhodnutí, nechat si pomoct. Každému dokážeme pomoci a poradit a první rada zde je: Nepřeceňujte se v pokusech pomoci si sami.  Pomohly by i občasné konzultace v rámci Dornovy metody u nás s tím počítáme. Popisy jakýchkoliv cviků, asán v knihách nemohou být vše-vyčerpávající, protože se nezabývají všemi variantami špatného provedení a špatného držení těla a křivých páteří. Zrovna tak s individuálními bloky nemá nikdo čas se zabývat při skupinovém cvičení.

Naučit se sedět

Zároveň by se mělo jednat o sen každého kdo má sedavé zaměstnání a zajímá se o to jakou nejlepší židli si má koupit, nebo jakou pomůcku. Vše je nic ve srovnání s tím - naučit se sedět. Už mi zákazníci dostatečně předváděli, jak se dá špatně sedět i na židlích za víc jak 10 000,- Kč a různých míčích a pomůckách, různých podložkách zaručeně proti bolestem zad atd. Nic z toho zaručené být nemůže. Špatně se dá sedět na čemkoliv, žádná podložka tomu nemůže zabránit. Nejlépe se dá naučit sedět na zemi. V Japonsku jsou k tomu vedeni od dětství.


Co by vám k hledání toho nejlepšího k masážím mohlo určitě pomoci

Správné sezení je relaxační technika, avšak jednodušší je naučit se relaxovat masáží. 

Vztahové poradenství v Praze 2.

Pokud pomohu od bolesti často několika málo doteky, tak to znamená, že přesně tento dotyk ve vztahu být třeba mohl, ale už dlouho nebyl a proto ta bolest mohla vzniknout. Při odblokování některé techniky individuálně naučím přímou ukázkou. Živá ukázka řekne víc jak tisíc slov a víc jak hodinové video.

Klasická masáž

byla dovezena z Číny. Klasická masáž je jedním z mnoha dětí Čínské masáže. Pokud nic , nic jiného než masáž nechcete. Pokud se přes všechno uvedené nenecháte ničím inspirovat hledejte určitě klasickou masáž. Je pro lidi našeho typu, pro Evropany, ale pak se nedivte, že je jak od robota, jak někdo říká.  Každý masér vám sedne trochu jinak a vy si tak vybíráte způsob nabrání zkušeností.

Dornova metoda u nás v Praze na dvou místech

Provedení Dornovy metody bude určitě velmi rozdílné u různých masérů , to je jisté. Je to jako s gulášem od dvou kuchařů. Je to obojí guláš, ale pokaždé trochu jiný, někdy je rozdíl obrovský. Někdy třeba záleží jak se kuchaři klepala zrovna ruka s pepřem. Záleží na citu, šikovnosti a síle maséra, také o jeho praxi a vědomostech a nejen z Dornovy metody , ale hlavně vědomostech z fyziky a zdaleka nejen to.

Čínská relaxační masáž

jedna zákaznice se mi na první návštěvě při Čínské masáži zeptala, co je jejím gró, největší podstatou. Řekl jsem ji, že prokrvení, to ji zaujalo jen málo a rozhodla se pro lázně ve Francii, že prej je tam vnikající péče a hodně prokrvení. Největší podstatou je spíš energetická masáž , k tomu se však musí vytvořit podmínky a důvěra k masérovi. Snad se tak stane s naší Čínskou tlakovou masáž v Praze.

To nejlepší a nejzajímavější o masážích obecně

Je to o hledání správného pracovního vztahu s jistým postupem při řešení nejrůznějších potíží, které jsou způsobeny bloky na těle a často jsou ve spojení s překážkami v sobě. Určitě to jsou potravinové doplňky, byliny, některé potraviny sami o sobě a mnoho , mnoho jiného. O tom zase jindy.