Kdy je dobré začít s Dornovou metodou?

Klidně od narození. Jakmile se děti začínají hýbat, tak dochází k zatěžování kloubů a ne všechny pohyby jsou správné, takže je jasné, že klouby i u dětí potřebují někdy pomoc. 30min. na 1. návštěvu bohatě stačí.

Studenti kolikrát ví, že se hrbí, ale nic nebolí, tak co ?.....Dornova metoda zvedá ukazovák!

Nic není vzdálenějšího od pravdy, že problém vzniká až bolestí. Dornova metoda najde problém dřív než něco začne bolet a i tam, kde by se to ani neočekávalo. Studenti mají často páteř hypermobilní a často se kostra hroutí do sebe. Řešením není sport, to vůbec, ale zvládnutí svého těla, postupně, třeba od krku. Radit někomu sportování , když je křivej je úplná blbost. Vyhledávat přehnanou pohybovou aktivitu s částečně dislokovanými klouby je cestou k autodestrukci.

Ne všechno řeší výživa a pohyb, Dornova metoda kritizuje špatnou zátěž

většina sportů naopak klouby a páteř nestejnoměrně zatěžují, takže vzniká odchylka mezi pravou a levou stranou těla, ta nemusí dlouho bolet, ale působí na všechny orgánové funkce. Pod hesly sportujte a hýbejte se, dochází většinou k ještě větším fyzickým potížím, než kdyby byl pohyb jen sporadický a mírný a správný. Pokud s tím dítě roste, např. se skoliózou déle jak 10 let, třeba do 18 let, je tato skolióza nejspíš doživotně.

Dornova metoda odhaluje stav celé kostry a někdy včas

Někdy je to tak špatné, že práci je třeba rozdělit na etapy. Ze strany postiženého je zapotřebí porozumění a vytrvalost.

Lidi ke mně chodí s tejpama, s vložkami do bot, je to naprosto k ničemu. Největší problém je, když špatná kosterní situace trvá dlouho. Kontrola preventivně Dornovou metodou odhaduji nejlépe tak 1x za 3 roky, když se sportuje , nebo když už se něco na kostře našlo tak častěji. To je prevence. Když se má něco řešit, jsou tu cviky na doma, které musí mít nějaký smysl a musí vézt ke zlepšení. Návštěvy jsou pak individuální. Lidi by často chtěli pořád něco cvičit a nejlépe vše, ale to by celý život nedělali nic jiného. Cvičte co je třeba a účinně - takový je závěr Dornovy metody.

Prvním výsledkem je pohyblivá páteř a pokud bude i vitální, tak do té doby nikdy nezatuhne a nikdy nezačne bolet.