Co si myslíte o nahotě? Co se týče moderní civilizace, tak v přístupu k nahotě, je v ní čím dál víc obscénností a to, že se trochu sem tam něco povolí a utáhne, že se třeba zakážou, zase, určité časopisy ve výloze, to nedokáže zvrátit zhrošující se celkový trend. Je to především otázka tolerance a míry. Tolerance, je takové hezké slovo, dá se o ní krásně mluvit a dlouho a ohýbat ho….. Jenže ta tolerance tady, je natolik vyhraněná, že když si už jen malilinko prádla přidáte, nebo hlavně sundáte, tak daleko nedojdete, nebo si pro vás přijdou, takoví, různí, někdy samozvaní, četníci. Jako třeba zrovna nedávno v jedné nejmenované bance, kde si matka dovolila kojit dítě! No, kde to jsme, že?! Tolik jen zběžně k té toleranci k nahotě.

Ve své praxi narážím na trendy civilizace - dotek, nahota..., se stávají sprostými slovy

- Nedostatek nahoty, lidé na ni nejsou zvyklí. Vznikají tak tikající nálože hrozící výbuchem afektu, obscénnosti, až šílenosti, ne vždy spojené s hlučností a mimovolnými pohyby. Máte tu armádu hladových mužů, kteří neznají míru. Dost časté přehnané reakce, jako exhibicionismus a nebo naopak až paralyzující stud, nebo hysterii, deprese a mnoho dalšího.

- Nedostatek dotyků, jako v předchozím a ještě horší. Dovedl některé už k tomu, že jsou v rozpacích už jen při slovech „masáž a dotek.“

- Tolerance na doteky se těmito trendy bude dál jen snižovat. Toleranci na doteky má už tak každý mnohem nižší, než si myslí.

Pokud tyto uvedené problémy budou dál narůstat a všechno nasvědčuje tomu, že ano, tak bude společenským jevem i klesající zájem o fyzické terapie a v nich bude narůstat konzervativní přístup. Provedení jakékoliv fyzické terapie se prudce ztěžuje až nakonec neumožňuje, když je tělo všude bolestivé a je nepříjemná sebemenší variabilita doteků.

Je dobré se těmto civilizačním tlakům bránit a včas stabilizovat svou životosprávu

Správnou životosprávu si musíte, řekl bych dost těžce prosadit. Je k tomu zapotřebí disponovat značnou svobodou, nemůže vám do života pořád mluvit teta Doris. Pokud necítíte při tom tlak z okolí, tak nejspíš jdete s proudem a necháte se unášet pohodlnými řešeními, které se nabízí. Těch nabídek je všude tolik, až vzniká dojem, že pomoc je vždy na blízku a nikdy není pozdě. Usínání na takových vavřínech je ve skutečnosti dnes už gigantický luxus.

Při masážích dochází k perfektnímu dotýkání se všech problémů, co jen existují. Je to tak všude jinde, kde se objevuje lidský faktor, ale při masážích tu máte hned dva a v přímém kontaktu. Ten spočívá v tom a na to pozor, že se jde cestou nejmenšího odporu.

Při veškerých masážích a fyzických terapiích nejčastěji panuje shovívavost ke skutečným příčinám potíží, mluví se o příčinách o několik řádů jinde. Nekonečná shovívavost možná vždy znovu vyřeší jen akutní problém, nic víc a to se může mluvit ještě o štěstí. Správná řešení ovšem neleží zrovna na cestě nejmenšího odporu.

Nejčastější chybou zákazníka že chce být sice důsledný ale, že si prostě vybere nějakou pomoc, třeba masáž, podle povrchních kritérií, podle druhu masáže, místa a sbírá si tak zkušenosti na vlastní pěst. Radím, že je to příliš zdlouhavé a nakonec to nikam nevede. Hledejte jasnou koncepci, je to také ještě na bázi svévolné příchylnosti a odporu, ale postupně se tak dají lépe vylučovat stejné chyby.

V Praze 2 a 11, nabízím pomoc i při těchto problémech:

- neznalosti konceptu jak rozvíjet poznávání a zacházení s tělem - svým a partnera

- prvních fázích fyzického seznamování partnerů, že neví, jak začít (začátek trvá moc dlouho a hrozí konec vztahu na samém začátku)

- objevuje se strach, že nic dalšího, co by mohli vyzkoušet už neexistuje a mají pocit, že se do vztahu vkrádá nuda

- vkrádají se pocity zklamání a nespokojenosti

- odcizení ve vztahu, může začít pocitem, že vztahem jsou jen povinnost, předsevzetí a diskuze kloužou jen po povrchu. Vztah není naplněn, a je spíš hledáním náplně. Zrovna tak když ti, co jsou sami, tak neví, co a jak dál. Bývá to těžké tak i tak. K nejhorším obscénnostem v civilizaci řadím, zpochybňování genderové identity, když je fyzicky vše jasné a to je vždy.

- při ztrátě vlastní stability, která není vnímána hned, ale projevuje se to zejména podléháním kdejakým (civilizačním) vlivům z venčí , drogy, alkohol, jiná "levná" zábava, také naopak třeba workoholismem.

 Kontakt v Praze na dvou místech.

Poradenství na Praze 11 Chodov i v centru Prahy

Naučte se u mě hovořit o tom, co vás zajímá, přímo.

aktualizace 25:8:19 Reiter