Můžu vás naučit přijmout vlastní tělesné prožitky do vědomí. První problém je, že jde o učební proces a je třeba si u mě říct, že máte o tohle konkrétně zájem - učit se uvolňovat. Nesetkáte se s tím ani např. u jógy, kde by se to očekávalo asi nejvíc. Můj přístup je určitě individuální a kontaktní, naproti tomu cvičitel , který jen ukazuje cviky, neví co dělají konkrétně vaše svaly a jak je na tom vaše páteř a klouby a ve skupině už vůbec ne. Většina běžně dostupných relaxačních masáží na není nějaké učení zaměřena, klidně vás nechají spát a na konci vás s úsměvem probudí.

Relaxace masáží?

Pro tělo má mnohonásobně větší hodnotu relaxace s vnímáním vlastního těla. Je to nesrovnatelně hodnotnější relaxace, protože tělo sílí, sílí jeho kondice, výsledky se projeví na celkovém zdraví. Meditace nad hříčkami , lesy a obláčky může být sice krásná harmonizující, ale čas pro harmonizaci těla a ducha a čas pro práci na těle tím využit nebyl. Byl to čas věnovaný mimo vlastní tělo. Tělo vyžaduje pozornost a čas pro zpracování. To musí být postupné, soustředěné a mělo by to mít nějaký systém s předem jasnými výsledky a navíc je tu kromě vás další objektivní pozorovatel.

Relaxační masáž od Reitera

Praha 10 / 11 a Praha 2

Jedná se o opak relaxace typu utíkání od vlastního těla. Hodnotná je taková relaxace, která dělá člověka silnějším a lepším. Relaxujete? Přijďte se mně zeptat, jak dobře. Relaxace a svalové napětí se navzájem vylučují. Při této relaxační masáži poznáte, že naprosté uvolnění není vůbec nic jednoduchého. U někoho lze tímto způsobem odstranit bolest a u připravených lze změnit celkový přístup k vlastnímu tělu a mít z těla taky úplně jiný užitek. Svalové napětí znamená stres, nakonec nemoc  a naopak uvolněné svaly znamenají zdraví a elán. 


Přečtěte si také:

Partneři by si mohli v tomto pomoci nejvíce - masáží? Masáží ne tak docela

Proč si partneři tak často neumí navzájem poskytnout pomoc a úlevu, nebo proč se jim nedaří poskytovat si navzájem spokojenost? (o finanční a sociální stránku věci se zde nejedná) Je třeba se to naučit a není to snadné. Jedná se o fyzické techniky, které snad ani nespadají do naší západní kulturní tradice. Není to vůbec nic jednoduchého, jednoduché návody typu uchop, zatlač, udělej, nedělej na to nefungují. Musí se to učit postupně a vyčíst to nelze. Partnerům chybí zručnost, to hlavně. Mé rady jsou v tomhle vždy postupné a aktuální. Dále partnerům chybí systematičnost, která nemusí mít okamžité viditelné výsledky a to odrazuje. Levné časopisové rady žádnou systematičnost nemají, ale mohou vás seznámit s něčím novým. Jen masáž je naprostá blbost, zapadne do rutiny, nebo se stane vzájemnou nádeničinou. Musí se dále zpracovat i chyby a to bude hlavní kámen úrazu. Proto je u nás tak vysoká poptávka po dokonalých partnerech a voni žádní nejsou, ale zato jsou všude nedorozumění, rozchody a rozvody.  Partnerské poradenství

24.9.15 Reiter