Je třeba sám sebe zařadit do jedné z kategorií, protože když si někde kupujete službu a nevíte vůbec co chcete ani nevíte, co můžete dostat, nejspíš se stanete zdrojem mnohých nedorozumění. Budete zařazeni masérem, trenérem, terapeutem, rehabilitačním.... do kategorie, ve které být rozhodně nechcete.

A, Chcete si nějak pomoci, jakkoliv, jste zvědaví a hlavně toužíte poznat nové věci. Je dobré nic nepřehnat, zachovat také zdravou míru a aktivně se znovu ptát na postupy a dílčí úspěchy. Je dobré mít připravené konkrétní dotazy a přesněji vědět co chcete.

B, Chcete jen něco vyzkoušet, něco co vůbec neznáte, hledáte nové zkušenosti. Kdyby něco během masáže, cvičení, bolelo, bylo nepříjemné, víc než trochu, tak se ihned ozvěte, čím méně se znáte, tím dřív a tím spíš se ozvěte.

C, Chcete zásadnější změnu vlastní fyzické a pocitové situace, v nabídce kterou si nakonec vyberete by mělo být zhruba uvedené co a jak a pak to taky důsledně chtějte

Jsou různé masáže a na jejich cíle je třeba se ptát konkrétně na sebe, co vám to může přinést a ptejte se konkrétního vašeho maséra. Některá masáž , cvičení je jen odreagováním, zážitkem, tak je nutné počítat s tím, že tam nikdo nic moc rozebírat nechce.

Počítejte s tím, že samo nepůjde nikde nic a pokud ano, tak opravdu jen málo, rozhodně ne všechny zde uvedené věci.

Čím více toho chcete docílit, tím více je třeba spolupracovat. Spolupráce má tu výhodu, že se při ní udělá mnohonásobně více, než můžete vy sami. Spolupráce s masérem vytváří vztah - komplikovaný a pracovní.  Poradenství 

Pokud mám zmínit něco, čím se vyznačují mé masáže, čím se liší od jiných masáží a nejen názvem, že jde o Čínskou masáž a Dornovu metodu. Tak především právě v tom, že s každým proberu všechny body. jak ho zajímají.

3.11.16 Reiter