Na chřipku a virózy je háklivý zablokovaný organismus, proto také pomáhá masáž -včas. Matoucí je však skrytý průběh viróz, kdy si člověk myslí, že je zdravý. Odblokovaný člověk, nemůže onemocnět. Britský dvorní lékař:"Kdo se cítí dobře, nemůže dostat chřipku"

Jak se léčí u nás chřipka?

Žiji na západě a cítím se být ohroženým druhem, jako člověk a navíc jako muž... Nejbanálnější a nejprimitivnější problémy se řeší co nejsložitěji, co nejnákladněji, nejnebezpečněji, a s co největším teátrem, hrozbou a strašením. Každý to známe, je nachlazení nebo chřipka a co se udělá?

Vezme se prášek, nebo se letí do lékárny, aby se co nejvíc potlačily všechny její průvodní stavy jako bolesti, horečka a když to nestačí, naládujeme se  kofeinem a jde se do práce. Po cestě na všechny prskáme a v práci také. Byla by škoda nepodělit se...

Veškerá rizika nelze ani domyslet a tak inteligenti vymysleli očkování proti chřipce a strašící kampaně s nejbizarnějšími názvy chřipek, s pofidérní účinností avšak s jistými vysokými náklady pro všechny a pochybně zaslouženými zisky pro vyvolené. Tisíce Čechů ročně zemře na chřipku, rychle se nechte naočkovat, kupte si očkovací náplast...

Přecházení chřipky

Když už to přece jen nelze v práci ustát, nadopuje se práškama ještě víc, někdo si vezme pár dní dovolené. Časem takové jednání vede minimálně k tomu, že chřipky jsou stále častější, anebo mají jiné a postupně horší průběhy. Nebezpečí je stejné jako u přecházení bolestí. Ani jedno se nevyplácí. Správné je - přijmout problém - vyléčit problém a s výkonem ještě počkat (čtěte dále).

Chřipka by měla být vítána. Léčba bez léků?

Organismus alespoň v průměrné kondici by měl chřipku snášet jako příležitost k důkladné očistě od všech možných nánosů nejen aktuálně přemnožených bakterií a virů. S věkem schopnost tvorby horečky klesá.

Při chřipce dochází dočasně ke zvýšení krevního tlaku, zrychlení pulzu a k horečce. Stačí si našprtat anatomii v úplně nejprimitivnější brožuře, aby bylo možné si představit, co to dělá s tělem. Krev je "vařící" je vše strhující a dostává se všude tam, kde ji je jinak velmi, velmi poskrovnu. Stává se žhavým, neúnavným tornádem, které odevšud smete sebou vše co tam být nemá a jinou cestou by se tak ani nestalo.

Co však udělá západní hysterik, konzument, kariérista, nebo otrok, zkrátka kdokoliv kdo je veden reklamou a neúplnými informacemi? Bere si prášek a očista organizmu se odkládá na jinou příležitost, protože je  přibrzděna chemií. Zničená imunita, třeba chemickými zásahy, již horečku neumí vyrobit.

Na druhou stranu nevěřte na hloupé rady typu, že Imunitu je třeba nákazami trénovat. Imunita se neposiluje bojem, ale zvyšováním energetického potenciálu celého těla a odblokováním čínskou energetickou masáží u mě v Praze. Čím jiným taky?

Všechno jde i jinak - zvýšení imunity

Naproti tomu východní člověk znalý, jehož znalosti uvádím, jedná zcela odlišně. Nepanikaří, nepráškuje, "nevitamínuje", v první fázi se nezajímá, jestli jde o virózu (nachlazení) nebo chřipku, více se zajímá o konkrétní průběh daleko za rozlišovací schopností běžného našeho vystresovaného hysterika. Možná musí také k lékaři, aby mu vystavil papír jako u nás, možná jej také hlídá starostlivá kontrola při plnění povinné mise v posteli, možná také musí chrchlat cestou k lékaři na všechny a všechno okolo sebe omakat a trčet v čekárně, která když je chladná, tak je to na rozjetou chřipku fakt to nejlepší, ale to všechno tak dalece nevím. Místo toho ve zvýšené míře požívá vývary a čaje a požívá pestrou lehkou stravu přirozeně bohatou na vitamíny a vše potřebné. Některé běžné potraviny jsou prakticky nejlepšími léky. Ty může doplnit o byliny - v pravý čas. A má k dispozici v rámci bohaté tradice například masáž.

Zvýšení imunity u mě bývá na 5 návštěv při jejím oslabení nikoliv zničení

Masáž na chřipku a nachlazení

Pořád je jedno o co se jedná, podstatnější je, co se přesně v různém okamžiku s tělem děje. Na různých místech zesilují bloky. Masáž se podle toho přizpůsobí, vypadá různě, ale vždy je jen krátká a na malých částech těla. V některých případech extrémně zvyšuje odolnost organismu a chřipku mírní, nebo zcela zastaví její průběh správným způsobem tím, že uvolňuje blokády v očistném procesu. Proces samotný se nemírní tím, že by se proti němu bojovalo, ale naopak se mu uvolňuje cesta.

V prvních fázích chřipky dochází ke stažení hlavy a krku. Je to doprovázeno zhoršením nálady tzv. z ničeho nic, ale reálný důvod si vždy může každý najít. V této fázi je krátká masáž hlavy nejúčinnější, pokud je umožněn tělesný klid a je pohodové prostředí. Může se stát, že tím chřipka končí, aniž by vlastně viditelně začala. Jde o načasování a masérskou praxi.

Další masérské techniky proti chřipce zde

Existuje mnoho tlakových bodů a speciálních technik, které nepříjemné tělesné procesy z lokálního blokování zmírňují. Lze např. snížit okamžitě krevní tlak, lze např. zmírnit nepříjemnou vnitřní horkost. Tento článek je však hlavně o spojitosti bloků a imunity

Masáž většího rozsahu je pro tělo v tomto stavu naprosto nepřijatelná a může být nebezpečná. Proto se s chřipkou ani s nachlazením na masáž nechodí, ani ke mně!

Zvýšená imunita mými masážemi vydrží i roky, nebo se dá snadněji znovu obnovit.

Jen mírně oslabená imunita se projeví tak, že viróza trvá několik hodin, její nástup je cítit, stačí jít co nejdřív pod peřinu, hrnek teplé vody, čaj vás nezachrání ani  jiné nesmysly z lékárny, musí to být vlastní silná imunita, která vás pokaždé znovu vytáhne z nakažení od přenašeče! Při silné imunitě vás nikdo nenakazí, pokud si nebudete s ním vyměňovat tělní tekutiny. Pak bude vaše imunita zase různě úspěšně bojovat.

Masáž a fyzická terapie při chřipce a nachlazení je obecně vždy zakázaná. Pro tělo by to byla enormní zátěž, asi jako když se jde při chřipkových stavech do práce s větší fyzickou aktivitou. Hrozí nejrůznější poškození, často jde o svaly, srdce, klouby, hrozí rozjetí jakékoliv jiné nemoci. Nejčastěji to zhoršuje stávající chronické potíže. Stejně tak jako při přecházení a opakovaném nedoléčení chřipek.

Co je to vyléčená chřipka

Vyléčená chřipka je ta, při které se leželo v posteli nejen do doby, kdy už se to nějak dalo zvládnout, ale při které se leželo cca ještě 3 dny dál, co už fyzické příznaky zmizely. Pokud chřipkové stavy nechtějí odeznít ani týdny, znamená to, že tělo je velmi oslabené, chřipka napadla další části těla třeba svaly a imunita je v troskách. Nepřechozená chřipka není ta, při které se zkonzumovalo co nejvíce prášků a antibiotik.

Zvyšte odolnost proti chřipkám - masáží ano, ale musíme se na to zaměřit

Právě na chřipce je vidět, jak práce s tělem může snadno dostupnými prostředky přirozenou cestou zvyšovat imunitu. Imunitu, která je ve všech pádech skloňována na západě a kde je, jak to tak vypadá, masově v dost žalostném stavu, když se např. musí pořád harašit s celoplošným očkováním.

Nečekejte až přijde další chřipka. Imunitu zvyšujeme u nás běžně

Kdo je náchylný na časté nachlazení, chřipky, angíny a záněty by měl z uvedeného už vědět, co má dělat. Nepanikařit, žádné "vitamíny" , ale vybrané potraviny a zvýšit imunitu mistrovskými masážemi, které nabízíme. Výsledkem je zvýšená odolnost na pokašlávání a prskání v okolí.

aktualizace 14.11.15 Reiter