Většina chce najít a sbalit partnera,

toho pravého, se kterým budou šťastni a od nikoho si do toho nechtějí nechat mluvit a co je komické, když už ho mají, tak ani od něj si nenechají nabourávat své představy o štěstí. Od začátku dochází k řadě zvažování, ústupků, hledání kompromisů. A Pepa má jen domek v horách a kdybych si vzala Jirku hned už bydlím v Praze... Také přímo během seznamování to bývá opravdu boj a jen stěží se dá uvěřit, že o něco takového může být vůbec zájem. Ušetřeni nejsou dokonce ani celebrity, tom je to snad ještě horší a důkazem je věčná nespokojenost a střídání partnerů a navíc za skandálního opouštění toho předchozího. Je to chyba v základních postojích, ale kde se vzaly?

Opravdu si do svého štěstí od nikoho nenecháte mluvit? Jak se seznámíte s mužem? "A jste důslední ve svých názorech?"

Opravdu nepodléháte vlivu např. hodnocení druhých? A proč se tohle vůbec komentuje? Protože všichni víme, co je standart? Jeden extrém na ukázku - Má o 64 let mladšího, než byl její ex. Všimněte si, že to není muž, ale mladíček.

Nečtete snad rádi alespoň občas časopisy a www s tématikou, kde se právě probírají vztahy? Nemluvíte snad rádi s někým o styku a nedozvídáte se rádi něco zajímavého? Pokud je vaše odpověď, ne, tak to si neumím ani představit,pokud odpovídáte ano, tak tím do svého života vpouštíte možná kouče, avšak v množném čísle. Tím své názory a zkušenosti a postoje doplňujete o názory, zkušenosti a postoje někoho jiného a dosahuje to různého stupně a kvality zpracování informací. Pokud byste dokázali vystopovat zpětně jak a od koho vznikly ty vaše  dnešní názory a postoje, tak byste se začali jistě hodně divit.

A co jsou to ty vaše názory, které si ceníte nade vše, a které si tak hájíte?

"Jak dobře znáte ty ryzí, Vaše názory?"

Je docela možné , že zjistíte, že je těžké najít opravdu vlastní názory, že prakticky všechny jsou převzaté. Je možné zjistit, že vy máte původních názorů dost od rodičů a že váš dobrý známý má určitou názorovou kostru také od rodičů a díky tomu jak se vaše rodiče od rodičů vašeho známého liší, to jde dobře vystopovat.

Na zablokovaný pár, našimi masážemi

Některé názory fungují jako bloky, vždyť si je hájíte proti všem i proti vlastnímu partnerovi. Tím chybí otevřenost pro určitý jiný názor.

Tyto bloky mají stejný princip jako bloky na fyzickém těle. jako masér s nimi denně pracuji. Zablokovaný člověk zaujal pevné, nepružné stanovisko fyzickým tělem.

Jako masér Čínské energetické masáže jsem denně v kontaktu s energetickými bloky, které se zdaleka nemusí projevovat bolestmi, ale postojem tělem i nitrem.

Čím více zablokovaní lidi, tím méně si nechají ze zásady, od nikoho do ničeho mluvit a to chtějí s partnerem sami docílit štěstí. S partnerem ovšem postupují stejně, vybudují spolu postoj, který pak hájí společně. 

Ze zdravotního a kondičního hlediska je jedno, jestli žije zablokovaný člověk sám nebo je zablokovaný s partnerem. Energii nemá ani zablokovaný jednotlivec ani zablokovaný pár. Své bloky partneři při svém soužití nerozpoznají, jen trochu, oni si dokonce na některých z nich ulpí jako na partnerovo zvláštnosti, jedinečnosti, prakticky je to pořád stejně nepříznivý zablokovaný stav.

Proto je i rozdíl ve zdraví lidí žijících v manželství nebo mimo něj jen nepatrný.

Jak se seznámit s mužem?

Já nabízím pohled, že je to především šance. Začít opravdu sama za sebe.

Pokud je jedinou motivací pro seznámení se s mužem touha někoho napodobovat a nemusí to být jen vlastní rodiče, tak to není známkou přílišné samostatnosti a je logicky jisté, že to není na základě vlastních názorů. Často to bývá jen domněnka, že se partnerský život někomu perfektně daří, nebo si někdo i myslí, že paušálně je partnerský život samé štěstí, je to dnes až propagace nějakého druhu, ale jen ty důkazy tomu ne vždy odpovídají. Málokdo vede svůj vlastní život, většinou jde o napodobování života někoho jiného. S tím je těžké něco dělat. Jedinou možnou cestou je, stávat se co nejvíce sebou samým. Vyhnout se této práce se často zdá být výhodné, ale je to spolehlivě zdrojem neštěstí.

 V partnerském poradenství v centru a v Praze jih radím jak na to od začátku.

Vaše vlastní názory jsou ty, které vyšli z vašich zkušeností. Odblokovaný člověk má obzvlášť cit a vnímání pro správné názory a tím i pro štěstí, jsou také více tolerantní.