Je mi zatěžko psát tento příklad z paxe, on není jediný, podobných bylo víc a poukazuje to na společenský trend, který je zastřený pozlátkama a cingrlátkama a také péčkama, jakože si to strašně všichni užívají...

Tak se pojďte se mnou podívat na jeden případ, který začal úplně jinak a nakonec dopadl, posuďte sami.

Přišla ke mně atrktivní studentka, těsně před státními zkouškami s naprosto nesnesitelnými bolestmi v bedrech a kříži. Bohužel s těžkou hormonální poruchou a silnou bederní lordózou, o které věděla a nevěděla si s ní už dlouho rady, měla pocit jako by tam měla ocelovou pružinu, která ji pořád tahá a prohybá spátky do prohnuté polohy, cítila tam až křeče.

Bylo mi jasné, že jestli mám opravdu pomoci, tak je lepší postupovat celkově vyváženě a neťafat, jak je ohromným zvykem jen a jen do toho, co nejvíc bolí, protože v jejím věku a situaci si může pomoci dobře fungujícím vztahem. Rehabilitaci zkoušela, i léky na bolesti, akupunkturu... nic nezabíralo.

Po prvních třech návštěvách u mě jsem byl s ní mnohem více obeznámen a její bolesti výrazně ustoupily, byly kolísavé a snesitelné. Zeptal jsem se ji, jestli ji je jasné, že všechny její potíže mají ohromný dopad na partnerský vztah a také z jejího partnerského života přímo vycházejí. 

První chybný konzervativní přístup ve společnosti častý je, že se řeší až to, co nelze už odložit

Začnou se řešit až problémy, bolesti, které jsou už nesnesitelné, až když je jasné, že to samo neustoupí, koho zajímají nějaké spojitosti s prvními signály - v tomto případě to byl rychlý nástup frigidity.

V partnerském vztahu byla moc spokojená, ale celých posledních deset let cítila čímdál větší své fyzické umrtvení a hodnotila to jako dramatický růst frigidity a měla strach z toho, kde se to míní zastavit. Někdy necítila s partnerem vůbec nic, mohla si při tom klidně, bez sebemenšího vzruchu, projíždět poznámky ze školy. Někdy tam byla prý chemie.

2 Názor, že vztahy vytváří chemie, je dost alibistický a pasivní. Chyba je v tom, že se to vysvětluje až dětinsky snadno.  Chemie buď je, nebo není, víc se o tom neví a nedá se ani nic dělat.

Už nešlo pouze o odstranění bolesti, ale i frigidity

Tím se můj odhad od samého začátku potvrdil. Odblokovával jsem tedy ve zbylém čase také hlavu a krk. Z počátku tam bylo zpoustu bolavých míst, které se postupně měnily v opravená místa, která už nebolela. Po dalších návštěvách už nic jako bolest nebylo, jen se střídala míst a s tupým pocitem, jako umrtvená místa s místy příjemnými. Začala pak v obličeji hořet. Návaly horka prorážely zbívající slabé bloky a začaly se probouzet pocity, které buď už dlouho neznala, nebo vůbec. Bylo to jen malý krok k vášnivosti a to zcela bez příčiny, z reakcí vlastního těla na masáž. Začala mít větší pochopení pro mou práci a domluvili jsme se na odblokování jazyka, který byl z počátku rovněž nijaký, až pocitově mrtvý. 

Poznala doposud nepoznané vjemy. Hlavně překvapovala ta proměna z nemastného/neslaného do senzačního a překvapovalo ji to svou stabilitou a jak ji to přinášelo novou kvalitu do života. Po týdnu se nic neztratilo a bylo to možné dál zlepšovat.

Výsledek:

Smyslnější rty, větší požitek z líbání

Bolesti byly pryč. Získala smyslnější rty. V partnerském vztahu prožívala renesanci. Byla naprosto spokojená. To je pro ní určitě důležité.

Důležitější pro mě je vyváženost a stabilita při mé práci. Díky tomu, že beru na tyto věci ohled, tak se mi podařilo vytvořit novou stabilitu počítám na deset, dvacet let. Pochybuji, že sama bude něco dál v tomto směru s partnerem rozvíjet. To nepovažuji za reálné, na to byla dost pasivní a zaměřená na jiné věci, ale kdykoliv mohu na doposavadní výsledek navázat. Pokud bych řešil jen bolesti, tak by ji hrozilo, že bude muset po celý život cvičit nudné cviky.

V této situaci však prožívá své štěstí alespoň na oralní úrovni, když to tak přesně lokalizuji na těle. Řekl jsem ji:" Jsem rád , že jste tak spokojená, ale opravdu vám to stačí a nechcete pokračovat a zahrnout do toho celé tělo, frigiditu jsme vyhnali zatím jen z oblasti hlavy a krku?" 

3 Chybný konzervativní přístup častý ve společnosti - frigidita vlasně nevadí, dá se s ní žít i krásně

Zbavila se bolesti a frigidita ji najednou nevadí. Ke štěstí ji vlastně stačí, když má klid a své plánování života. Chce si prý užívat s partnerem, jak to jen jde, mají nějaké plány ohledně stěhování a dalších a dalších věcí. Má strach cokoliv na nové situaci dál měnit. Ta námaha ji za to nestojí, chce si prostě žít. 

Třetí bod jen potvrzuje, že je zájem řešit jen to nezbytně nutné a frigidita, která sice byla také hodnocena jako palčivý problém, v nové, příjemné situaci vlastně nevadí.

Jen lidi bez jakékoliv skutečné strategie mění hodnocení na jednu věc, jen protože se zrovna zlepšily podmínky. 

Má masérská strategie

Zlepšit masáží, procvičením a rozhýbáním energetické poměry na fyzickém těle, tím začíná být tělo stále citlivější na dotyk a příbývá příjemných pocitů a dobrá nálada, které nemají žádnou vnější příčinu, je to nový fyzický stav. Je to přímo skvělá situace pro partnerský život, kde lze rozvinout nebývalou strategii se zacházením s vlastní energií, kterou lze navyšovat a těžit z toho další mnohé výhody pro osobní růst a kvalitnější život. 

Zpět do poradenství 

   Zpět: Jak se seznámit s mužem / ženou

 

11.11. 2019 Reiter