Na ničem jiném by neměl být snáze vidět vliv všudypřítomné nevědomosti. Informace jsou častěji jako zbytečný balast, než jako potřebné. V dnešní době se setkáme zejména s opěvováním nových poznatků, super prostředky na všechno, dokonalé metody, dokonalé léky, dokonalé operace…naše pozornost je směrována na módní trendy, disajn, skvělé celebrity až tak, že zapomínáme jak skvělé to je v našem nejbližším okolí (nebo jaké by to mohlo být). Vše je tak dokonale vedené, dokonale vykonstruovávané, že už zbývá jen jediná otázka, proč je všude tolik problémů a jejich řešení se dokola jen hromadí za neustále novými horizonty.


Kam hneme, tak se střetneme s marketingem. Zdrcující vliv výdělkem motivované společnosti na jednotlivce lze vystopovat na každém jeho kroku, ve formování jeho názorů, jeho vtlačení do těžkých podmínek neslučitelných se zdravým životem, jeho odtržení od reality a počínaje od reality vlastního těla.

Každý si často musí položit otázku, jak při tom všem zůstat zdravý?

Jak zůstat zdravý? = Jak udržet správné držení těla?

Tuhle otázku musí položit každý sám sobě, protože jinak bude zvenku zavalen marketingovými záměry, ničím jiným. Nebo každý zná příkazy: "Narovnej se! , Nehrb se!" I to je k ničemu. Dost překvapivé zjištění muže přicházet z vlastní rodiny a jiných blízkých vztahů. Nejčastější chybnou domněnkou je, že se nedá dělat víc, než zdravě jíst, sportovat, preventivně dojít k lékaři a ….. Všechno špatně, nejdřív je zapotřebí pochopit co chce naše tělo neustále, co je v něm dlouhodobě špatně, jinak se nehneme. Pouhou nápravou nerovností a zablokovaných míst na těle je možné dojít k nečekané nové základně, která už nepotřebuje všechny ty preparáty, doplňky výživy a sport, který byl beztak jen jednostrannou a tedy závadnou zátěží. Správné držení těla není třeba permanentně hlídat, to buď je nebo není.

Rozhodující je samovolné držení těla.

 

Masáže v Praze

 

Je zapotřebí vrátit se tam kde to začalo být špatně. Vrátit se k velmi dobrému vnímání vlastního těla a vsadit jej do reálného každodenního prožívání.

Je k tomu zapotřebí nebát se ptát, co potřebuje vlastní tělo, má to být komunikace s vlastním tělem, nikoliv s jeho okolím. Najednou se zjistí, že opravdu je to tak, nikdy se tolik zkoumavě a bedlivě člověk nezajímal o své cítění vlastního těla. Dřív než k tomu opravdově mohlo dojít, zaujal stanovisko permanentního útěku od těla směrem ven. Nikdy nevěnoval tolik pozornosti dovnitř stejně jako ven, takže vůbec nevnímal,  že nějaká část těla je nezvykle tuhá. Spíš byl okolím a svým vlastním naučeným zaměřením nucen od takových věcí utíkat. Utíkat stylem, to je dobrý, to se rozběhá, rozcvičí, to přejde samo, nejsem bábovka. Bezohlednost je stejně bezvýsledná, jako tvrdost na sebe. Tvrdostí jde získat špičkové akrobacie, ale je to spojeno se znalostmi. Tvrdost a bezohlednost nepřináší vždy chtěné výsledky. Ve skutečnosti máme problém vždy s procesem pomalého permanentního stahování a

hroucení držení těla.

K těmto skutečnostem každý zaujímá své vlastní stanovisko. My jsme zaujali následující stanovisko a začlenili jsme je do naší práce s tělem.

My se na lidi nedíváme, naučeným vyhýbavým způsobem. Díváme se na to, co skutečně které tělo potřebuje. Zabýváme se dlouhodobě tělesnými terapiemi. Nabízíme seznámení se s procesem poznávání vlastního těla. Jedná se o sestavu laicky řečeno relaxačních masáží, které je člověk schopen co nejvíce pojmout, nejedná se o masáž celého těla naráz. Jedná se o masáže z kategorie speciální programy.

Poznejte vlastní tělo - přijďte k nám.

Co nábízíme: - seznámení se s vlastním svalovým přepětím - seznámení se s jeho vlivem na pohyb - jak vede uvolnění k většímu vnímání těla - zvyšování vitality a odolnosti -  skutečnou prevenci zdraví

------------------------------------------------------------------------------------

Jedná se o speciální program pro každého, kdo neřeší momentálně žádný větší zdravotní problém (ani bolesti nebo alespoň ne dlouhodobé) a nemá aktuálně potíže s pohybovým aparátem. Je to mimořádně vhodné pro vnímavé lidi, pro všechny kdo cvičí jógu, nebo také pro bojové sporty, pro všechny co mají rádi relaxaci a chtějí ji prohloubit. Jedná se o speciální sestavu masáží, která zvětší koordinaci a celkové vnímaní, schopnost prožívat a tělesnou akceschopnost.