Nesprávně držené tělo své bolestivé bloky opět brzy obnoví. Jak rychle to záleží na zacházením s tělem, zejména s jeho přetěžováním a s dalšími podmínkami. V tomhle by si zájemci měli ujasnit pojmy a nenalétávat na reklamní texty a neměli by v dnešní moderní době požadovat na jednu návštěvu nemožné. Na jedno kliknutí lze udělat neskutečně mnoho práce, ale na stroji, ne na člověku! Je to novodobá moderní pověra "odblokování na jednu návštěvu" , "zažijete dokonalé uvolnění ".

Z dlouhodobého hlediska vývoje celého těla se jedná zejména o jeho držení. Někdo si mysli, že držení těla znamená, že tělo se musí správně pořád hlídat a držet. Mnozí to opravdu svým zákazníkům i radí! Tento přístup vede jen ke snaze permanentního cvičení, které vede ještě rychleji k nejrůznějším potížím, nebo minimálně k vyčerpání a k postupnému zanechání této snahy. Výsledky těchto snach jsou malé, a přesto si na nich mnozí zakládají. Snaží se dost namáhavě sedět, chodit a vše dělat správně a rovně a permanentně vyvíjet tlak na deformované tělo tam, kde zrovna tuší, že je něco špatně a jinde to stejně ulítne. Tímto nikam dojít nelze. Obraďte se s dotazem na mé speciální programy v centru Prahy, pokud vás tato problematika zajímá, nebo přijďte na první návštěvu energetické masáže zdarma v rámci akce na Praze 2.

Správná koordinace těla je důležitá nejen pro sportovce a třeba bojové umění , ale také pro všechny, kteří chtějí žít zdravě a je často rozhodujícím momentem při seznamování. Když ke mně přichází koho neznám, vnímám nejprve jeho siluetu i někteří jiní to mají také tak. Dlouholetí partneři nebo známí mají k sobě vypěstovanou značnou toleranci, nebo naopak při krizi až přehnanou kritičnost a přitom ke změnám stačí málo. Zlepšit držení těla, vytvořit nebo posílit pocit pohody ( např. srovnáním krku lze odstranit tzv. depky), nasměrovat postupně narůstající energii ve vztahu a tím docílit automaticky všeho, co od vztahu kdo chce. Tím na sebe navazují techniky Čínské energetické masáže se vztahy. Na to vše se zaměřuji v poradenství pro vztahy na praze 2 které kombinuji s různými technikami i masážemi. 

Spokojený člověk je poznat na první pohled ze svého držení těla a jeho koordinace v pohybech, stejně tak jako přetížený člověk a nespokojený. Tento začarovaný kruh při krizi je možné vyřešit vynaložením úsilí (energie), které je přímo úměrné době po, kterou krize trvala. většinou si někdo myslí, že byl pořád v pohodě a najednou.... Ne, tělo v krizi je poznat podle jeho držení a to může být chronicky špatné, přestože vůbec nic celý život nebolelo.

aktualizace  9.1.2016 Reiter