Dornovu metodu provádím při své praxi bezmála 10 let a používám ji ve stále širších souvislostech. Jaké širší souvislosti mám na mysli? Všem nám tu jde o život! Nemyslím tím tady zrovna o holý život, ale o jeho kvalitu. Kvalita života je nejdůležitější parametr pro každého, hned po otázce přežití, nebo snad ne? Nebo se snad chce někdo vyloženě vyžívat v co nejhorší kvalitě svého života a ještě to pořádně zavařit a osolit svému okolí a nejlépe i svým potomkům? Aby se tak nedělo, je zapotřebí něco vědět mimo rámec školní výuky, kde je hlavním cílem už od ZŠ a dál ještě víc, každého ohnout a udělat z něj v tomto smyslu užitečného blbce a doživotního mrzáka s fatálními následky, které zmíním. Bránit se tomu musí každý sám a informovaností to začíná.

Předpokládám, že všichni mají zájem o vysokou kvalitu svého života a Dornova metoda je k tomu mocným nástrojem.

Tuto kvalitu stavím, často na rozdíl od ostatních, hlavně na fungování těla. Bez toho je možno si hrát rovnou na důchodce. Každý, kdo ke mně přijde s nějakými bolestmi, by měl mých služeb využít jako neopakovatelnou výzvu, aby pochopil své tělo, jako opravdového partnera na celý život, se kterým se musí nějak konkrétně zacházet od 0 do sta let.

Kdy je vhodné Dornovu metodu vyhledat? My víme, že při nerovnoměrné zátěži.

Nerovnoměrná zátěž je taková zátěž, kdy se dává důraz na jednu ruku , Dornova metoda E. Reiter Prahanohu, vršek, či spodek těla, zadní části, či přední. Bývá to sport, práce, sezení, volnočasové aktivity, víc toho nebude. Tím je vyjmenované všechno, co vůbec dělat lze. Zejména trup tím ohromně trpí. Co by se muselo dělat, aby bylo všechno správně? Musela by se kompletně změnit civilizace, jinak nic. To se však v dohledné době zjevně stát nechce, takže pěkně každý sám za sebe musí učinit jisté konkrétní kroky.

Od toho se odvíjí všechny důvody a jen některé uvedu, kdy vyhledat Dornovu metodu:

po úrazu

po operaci

před plánovaném otěhotnění

po porodu

při velké změně váhy ztloustnutí , zhubnutí

v období růstu, zejména při zrychleném

když něco bolí a nikdy nebolelo

když něco bolí chronicky , tak byla D. M zřejmě zcela opomenuta

kdykoliv preventivně, třeba podle zátěže

z nějakého jiného důvodu? Ano :

Dornova metoda pomůže také:

- s v časnou kontrolou i když nic nebolí, nic není znát, pak tedy snad včas

- zvyšovat výkon

- udržet výkon

- lépe se poprat s vrozenými vadami (nemusí být jisté jestli vrozené, nebo z dětství)

- udržet organismus v harmonii tím, že energie přechází v pohyblivých částech kostry správně a netříští se na svaly , tam kde nemá a neutiskují se nervy, žíly, tepny, lymfa a jiná tkáň

- může pomoci pochopit další souvislosti a pomoci tak v osobním rozvoji od zorientování se ve správných pohybových aktivitách, až po nalezení způsobu, jak překlenout náročné životní okolnosti, třeba ve vztazích

 

Proč se někomu bolesti stále vrací? Víme jak na ně.

Kdo chce odstranit jen akutní bolest, musí si uvědomit, že se tak skoro vždy zajímá jen o špičku ledovce, kterou akutní bolest je a je navršená na chronických (dlouholetých) problémech, chybných poloh – třeba lordóza, o které se nikdo nezajímá, protože nebolí a nejsou do očí bijící. Chodí ke mně mnoho pohybově nadaných lidí s různými akutními bolestmi, kteří cvičí různé metody a přes veškerou svou snahu je bolesti vyřazují z jejich aktivit a stále se jim vrací. Ptají se proč.

Správně by se měli ptát:

Proč se stále vrací chybné polohy?

Tudy vede cesta k poznání, jak se bolestem vyhnout předem. V tom je ten klíč. V neustálé pomoci od bolesti klíč není .

Ono je to ještě horší, na křivou páteř se vypěstuje celospolečenská slepota, a protože to nebolí hned, není vůle s tím něco dělat a výsledek pak můžeme vidět třeba naplošné spotřebě léků na bolesti.

Někdo považuje za vleklý problém jen to, co už dlouho bolí, jenže on hrb, nebo lordóza klidně 20, 30, 50 let nebolí, co s tím?! Určitě doporučuji rozhýbání páteře, dřív než to začne bolet. Ono rozhýbání provádím kombinací unikátních cviků zároveň s masáží a sestavou cviků na doma. Různé hrby, kyfózy, skoliózy, lordózy..... se tak včas rovnají, aniž by došlo k bolesti. Zároveň se zlepšují pohybové schopnosti celého těla výrazně účinněji, než při jakýmkoliv sportu, nebo cvičení, protože působím na tělo z více vrstev.

Mezi nejzávadnější názory dále patří

Dokud bolest vydržím, nikam s tím nepůjdu. Bolest patří k věku. Něco (bolest) se musí vydržet. Musí to bolet. Musíš jít na dno svých možností. Vyvíjet aktivitu vždycky až při vzniku bolesti, nebo při dosažení nějaké meze, se nemusí nakonec vyplatit.

Těmto chybám je třeba se vyhnout, zvětšením postřehu, rozlišovacích schopností a vnímání. Proto nabízím :

Zvýšení citlivosti a koordinace

A to včas. Včas znamená, když jste na životním vrcholu svých sil a vůbec nic nebolí, vzhledem k neúprosné statistice lze i říct nejdéle do 35 let. První, alespoň trochu úspěšný pokus tohoto druhu, by měl do tohoto věku proběhnout. Lékaři umí vysvětlit vliv věku na bolesti mnohem lépe než já a mají na všechno i léky a už nyní úžasné a čím dál lepší operace. Uvádím, kdy má terapie největší šanci uspět, jak s těmito věcmi naložíte, je na vás. Úplně včas by bylo od dětství, díky rodičům.
 

Jak měřit kvalitu života a jak se to měří moderně

Zablokovaný člověk se setkává s bolestmi často, bývají kolísavé a nemusí být zdaleka jen fyzické povahy. Bloky se projevují zpočátku pocitém tíhy, třeba na srdci, na dechu , nohách , růkách . Jsou to pocity různých slabostí např. v bedrech  ve stisku ruky… Nejde o nemoc .....

Moderní medicína se s nikým v tomto ohledu mazlit nemíní a nebude. 

Jak zajistím kvalitní život? Já tvrdím, že musí správně fungovat kosterní soustava a svalová soustava, k tomu musí fungovat správně všechny orgány, nemá smysl nějaký vyvyšovat a jiný odsouvat do pozadí. Aby se to mohlo podařit, musí se při spolupráci, kterou považuji za nezbytnou, využít určitá časová okna, které má každý v životě jinak. Musí se docílit  zdravý partnerský život a to může někomu znít jako pohádka.  

Opakem bolesti a tupé necitlivosti je slast

Odstraněním bolesti Dornova metoda napomáhá pootevřít dvířka ke slastným prožitkům vlastního těla. Někdy je přímo umožňuje, když dříve možné nebyly. Bolest a slast jsou k sobě v nepřímé úměře, ale s mnohačetnými časovými posuny, tím je celá věc komplikována a mnohdy se to neregistruje, nespojuje a někdy i popírá. To aby si každý mohl vybrat svůj správný názor v té demogracii. Aspoň to by mělo být každému nad slunce jasné.

Náhradou za fyzickou, přirozenou a bezpříčinnou pohodu, je moderní život

Moderní život nejlépe na steroidech, drogách a alkoholu. Bez alkoholu a kouření si někdo nedokáže ani představit život. Moderní život je také sport , zábava ,módaturismus, stres, ..., kdy dochází ke značným fázovým posunům oproti původním přirozeným touhám už od začátku a nakonec k totální degeneraci. Výsledky jsou všude okolo, ani chvilka pro sebe.

Dornovu metodu používám s Čínskou energetickou masáži v poradenství podle TČM

Akutní bolest a  pohybový problém odstraním běžně do 30 minutvitaminy

Akutní bolest, která trvala krátce a neopakovala se. Někdy odstraním na pár návštěv bolesti trvající třeba i dvacet let, avšak s jistotou to očekávat nejde. Je to díky dlouholetým zkušenostem s Dornovou metodou i s Čínskou masáží. Čínská masáž má mnoho technik na páteř, zajímavé to je v případě relativně pohyblivých páteří, kdy k narovnání skoliózy, nebo hrudníku, nedochází ihned, ale samo to "doběhne" do příští návštěvy.

Co je Dornova metoda - jak ji provádím. V Praze jsem na dvou místech

Z hlediska zákazníka je Dornova metoda spíš společné cvičení, během kterého tlačím na různá místa na těle. Jsem na poliklinice v Praze 11 a v centru. Praha 2

Dornova metoda je o praxi, síle, zručnosti, vcítění, vědomostech, je to o fyzice a převodech energií… Nechci abyste přímo dělali Dornovu metodu, ale kromě jednorázových pomocí od bolestí a dislokací, je někdy vhodné se něco málo ode mne naučit používat.

aktualizace 25.9.2016, 22.1.17, 8.5.2019, 9.8.2019

E.Reiter

Psali o mě zde.