Dornovou metodou spolu s nejlepšími cviky světa, zlepšuji nenásilně životní styl

Dornovou metodou již 10 let  porovnávám nejlepší cviky světa

Dornova metoda E. Reiter Praha 2 a 11Dornova metoda je nástroj a každý s nástroji obecně pracuje jinak. Takže zde píšu za sebe. Všimnul jsem si překrývání ůčinků různých metod, zdejších i ze světa. No a těla fungují všude na světě stejně, ne? Všimnout si zásadních věcí a nevyužít to nakonec? 

Nejčastější chybou je, že všechny cviky světa, jakkoliv skvělé, bývají degradovány na  plitké prostcviky.

I nejlepší cviky světa vyžadují po zájemcích především schopnost zodpovědnosti a spolupráce. A proč? Protože sami doma si nevšimnete mnoha věcí, třeba toho, že jste udělali pokrok a je nejvyšší čas začít dělat něco dalšího a jiného. Každému tak hrozí, že bude cvičit něco celý život stějně primitivně jak spartakiádu. 

Pozor na běžné a neúplné rady. U nás jsme v situaci, kdy mají navrch právě ty tupé a primitivní pohyby. Zákazníci je vyhledávají a cvičí je zbytečně do omrzení a pacienti jsou k nim nuceni. Nepomáhá to a proč? Všude slyšíte a čtete denně: "NEDOSTATEK POHYBU !!! MÁLO POHYBU!!! MUSÍTE SE HÝBAT! JEŠTĚ VÍC HÝBAT! A NADORAZ SE HÝBAT! ...."

Dornova metoda svádí, tak jako jiné cvičení k mechanickému přístupu. Nákup a prodej jako houska na krámě. Nabídka - uspokojení poptávky a samý úspěch. Někdy, a v tom je ta potíž, někdy tento přístup nevadí, srovná se obratel, kloub - je hotovo, pomohlo to, tečka. Houska se prodala a spokojenost na obou stranách. Pjejí se ódy. Jenže, co když ty kosti, klouby a obratle lítají neustále do všech poloh špatně kvůli nezodpovědnému zacházení s vlastním tělem? Příklad: sportovci, kancelářský.... A co když ani jedna kost v těle nesedí kde má, protože se majitel těch kostí k nim chová, jakoby všemu rozuměl a nechce slyšet nic o tom, že pro změnu je třeba změnit úplně všechno? Příklad: sólový pěvec, manekýna, doktor astronomie... Co mají všichni společného? Nenarodili se spojeni s Dornovou metodou a nejlepšími cviky na světě.  Pak je co dohánět už ve dvaceti. Nevědomky se rozloučí s možností plného využití potenciálu toho nejlepšího na světě. Jsou šťastni , že se jim odstraní bolest a přitom mohli mít lepší úspěchy. Mám tu úspěchy i se 70. letými, když si čerstvě vyvalili celý bok, tu kosením kosou, tu zvedání balvanů na zahrádce. 

 

Nevědomky se dře jak parní stroje 

 

Praxe Dornovy metody vypadá na papíře, když si o ní čtete, je něco jiného, než ke mně přijít. Dívám se na tělo z mnoha úhlů pohledu a tělo se nenechá vždy snadno modelovat. Paměť svalů tahá všechno zpět jak pružiny. 

Spálená krajina nízkou účinností

 

 

Někdy je lepší takticky nejprve na výkonu ubrat ! 

 

 


Fyzická těla mají dnes nízkou účinnost a velkou spotřebu energie

 

Náš životní styl, naše mysl je kopií vnitřního nastavení těla - takže se nám stroje s nízkou účinností líbí a nepovažujeme za skásonosnou hrozbu, kterou rozhodně jsou. Někoho parní lokomotiva nostalgicky ohromuje, nevidí ten jed, který z toho jde. Některým to kdysi pomohlo na nohy a pár z nich to vyšvihlo až na úroveň uhlobaronů a na nové možnosti a technologie s nelibostí žárlili.

Nejhorší je to pro ty, kteří chtějí žít lépe, pořád se snaží o nějakou změnu a přitom se pohybují ve stále stejných informačních kruzích, nebo jejich těla nevědomky dál fungují na úrovni parního stroje.

Co se stane, když se současným tělem budete zvyšovat výkon?

Co se stane, když budete ignorovat nízkou účinnost a začnete se víc hýbat podle dobře míněných rad manželek, trenérů, lékařů, sester, milenek, novin, kamarádů, časopisů, televize, letáků, plagátů, manšaftu a vlastního uvážení? Co se stane když dáte na trenéry a přidáte si trochu nálož, výkon, neřku-li pojedete nadoraz? Nanejvíš na chvíli zazáříte jako superstár!


Všechny potíže a bolesti, se zvětšují při více práce, sportování, volnočasových aktivitách, při meditaci a nakonec i při odpočinku a spánku.

Když se budete víc hýbatzvětšíte zároveň i výkon, který ničí nejprve všechny pohyblivé části těla, pak jeho orgány. Tento výkon není vidět z venku. (jalový výkon - techn. pozn.)

Když se budete víc hýbat, tak se zvětší nerovnoměrná zátěž, to je taková zátěž, kdy se dává důraz na jednu ruku, nohu, vršek, či spodek těla, zadní části, či přední. Bývá to sport, práce, sezení, volnočasové aktivity, víc toho nebude. Tím je vyjmenované všechno, co vůbec dělat lze. Zejména trup tím ohromně trpí. Stroje s nízkou účinností se regulují přívodem paliva, brzdou a musí se chladit s okamžitým účinkem.

Tělo má nejdokonalejší ochranu na světě - krásně si vás přibrzdí

Tato brzda je mnohosložková a dokonalá. Je to obyčejná únava, kdy vám svaly řeknou, kdy zkončit. Je to obyčejná okamžitá bolest, tím říká tělo DOST. Svaly nepůsobí jako brzda jen okamžitě, ale i dlouhodobě dlouhodobým tuhnutím, proložené dlouhodobou slabostí a nakonec vyhořením. Došla pára.

Je to ochrana proti přetížení a hlavně proti blbosti. Dokonce se platí i za blbost jiných, třeba těch, co vám radili, přidej a vy je poslechli a začali produkovat více páry.

Není to jen silná brzda, ale i jemná a nenápadná. Svaly vám změní váš výraz obličeje, někdy se to hodí, aby se podobná individua lépe našla. V normálním životě tohle všechno rozhodně jen překáží. A co s tím? Je zapotřebí zpracovat informace.

 Nejčastěji chce každý řešit až vracející se bolesti. 
Co je Dornova metoda?

Pokud to nejde jinak, je to normální, bolesti mi mizí pod rukama během vteřin, minut a to trvale (bez chronicity). Radím přijďte hned, chronickým bolestem lze zabránit na začátku snadno.

Často jde o ironii osudu, když potíže způsobuje životní styl. který měl být podle nějakých návodů pravou prevencí a měla se zlepšit kondice a zdraví. Navíc, když mé metody chce použít jen pro dstranění potíží, aby mohl pokračovat ve svém stylu dál a dokonce ví dopředu, že někdy znovu bude hledat pomoc na odstranění bolestí. Nechtějí o jiném způsobu zacházení s tělem ani slyšet. Dokonce žárlí na takové jiné možnosti.

Hledat pomoc vždycky, až při vzniku potíží se nevyplácíBudete to také brát jako konkurenční světonázor a tvrdohlevě hájit své, nebo se mě začnete sami včas ptát, co s tím vším dělat?

Opravdu ne/chcete změnu?

Výraznou změnu nelze provézt bez pomoci, absolutně nelze, je to dobou - primitivního zacházení s energií zcela všeobecně! Všichni vězí v informacích tohoto druhu až po krk. Navíc, kdo chce změnit zásadně svou životosprávu, tak raději ať fakt nepočítá s jakoukoliv podporou ze svého okolí.

Postoje k životu vám dělá tělo, kterému rozumíte na úrovni parního stroje, včetně spalování a hrabání fosílií. O to se vám postaralo okolí, včetně rodičů a všech škol.

Právě na školách účí jak milovat fosilní paliva a jak vytvářet změněné prostředí s tím spojené. Na to zapomeňte, že by vás systém učil jak žít, co nejvíc mimo jeho působení. To změnit nemůžeme.

Věřím tomu, že jste se s informacemi o nových technologií setkali, oni nejsou zakázané. Uplatnit je ve svém životě je ovšem něco zcela jiného. Asi jako, když se vlažní zájemci podívají na novou mašinu někde v cizině, něco si o ní přečtou, možná něco zkusí, doma si nalepí samolepku na dveře a tím to pro ně končí. Tam kde jiní tak často končívají, tam z mého pohledu ještě nic nezačalo. Uplatnit tyto znalosti znamená, že se musí všechno od začátku zbourat, něco hodit na recyklaci a vybudovat něco od začátku nového.  Pokud ovšem zpracovávané tělo bude stíhat zvolené tempo. Přidat výkon až po změně. To je Dornova metoda!

Velmi záhy vzniká nová situace, která se  každému líbí, jsou víc spokojení, třeba přestalo něco bolet, něco se zlepšilo. Tady přestat spolupráci považuji za běžnou chybu. Většina je zvyklá všechno, život, vztah, posuzovat jen z hlediska potíží a pohodlí. 

Zatím se jen potvrdil správný směr postupu a dál? 

Pokud odstranění potíží tolik zkvalitňuje život, tak co teprve zlepšení celkového hospodaření s energií a nepoměrné navýšení výkonu? Taková zodpovědnost není v dnesšní době běžná, v zacházením s tělem tím dnešní dobu předbíhám a radím ostatním udělat totéž ihned. Civilizace pro nás nemá v rychlosti rozvoje technologií nic moc zajímavého, její vývoj je příliž pomalý. Brzy vám třeba obě kolena vymění na počkání, za sto let třeba celou páteř a zacházet s tělem chcete pořád stejně špatně?

Jak prosadit ve svém životě žádoucí změny? A souvisí to s ideální postavou?

Podle sklonů ve struktůře těla mohu odhadnout další vývoj každé části těla a pokud není žádoucí, tak udělat pro dosažení žádoucího vývoje mnohem víc, než lze dosáhnout jakýmkoliv cvičením, pohybem, chemií, potravinami...  

Fyzické tělo, mysl a emoce musí jít ke změnám současně. Mysl má určitě řídíci funkce, nejprve musí dodržet disciplínu a mít potřebné informace, pokud se v průběhu prvních několika měsíců k tomu nepřidají silné motivační emoce, tak ze zde avízované žádoucí změny nic nebude.  Emoce se odblokování  zůčastňují z počátku různě silnými hysterickými reakcemi, jde třeba jen o našeptávání nápadu nepokračovat, nebo nával nejistoty z nepoznaných vjemů z poloh těla, nebo běžných doteků. Doporučuji si to vyzkoušet i v rámci poradenství, kde to běžně individuálně ukazuji. Nevhodnými kandidáty jsou zcela jistě všichni, co berou jakékoliv léky.

Pro vaší ideální postavu mohu udělat víc, než vy sami jakoukoliv metodou

Ze své praxe velmi dobře vím, že každá část těla, i tělo jako celek, má svůj ideál a vím velice jistě, že čím víc se k němu kdo přiblíží, tím spíš si udrží správné funkce těla, výkon, zdraví, krásu, odolnost...  Každý má nepopiratelné právo mít za svůj ideál něco jiného, dokonce nemoc. Pokud má někdo za ideál nadváhu a nerovnoměrné ukládání tuků, má na to jistě nárok.

Názory na ideální postavu se různí. Např. že je to hubenost, obezita, stáří, kult mládí, velká prsa, malá prsa... Já mám zase za idál maximálně vitální přírodní útvary. Pokud se na něčem shodneme, tak se naše společné námahy budou sčítat a násobit.

Udržet si dnes vitální tělo na každém centimetru, vyžaduje nové technologie s vyžší účinností

Pokud se tělu pomůže včas a kompletně, ne na konci jeho sill a ne s tím, že ho bolí hlavně koleno. Pak je to celkem rychlá a svižná akce, za jden měsíc lze udělat přesvědčivý a stabilní pokrok.

Je to jako s  novými technologiemi, je to s jinými starostmi a nutně s jinými dovednostmi. Nové možnosti bych nikomu neradil podceňovat, jelikož nové technologie jsou vždy nadřazenější vůči těm primitivnějším. Ještě mnohým ujede vlak, ale s tím si každý zahrává sám. Až se většina z populace dozví, že ve vztazích to může fungovat asi tak pentalión krát lépe, tak už nikoho nebude zajímat současná krása, protože ta se za noc, či za tři roky může otočit v oslnivou, nicneříkající poušť.

Ve vztazích budou po sobě navzájem také vyžadovat velice šikovné klouby, svaly a řízení.

Současné vztahy fungují na bázi výhodnosti, prestiže, situačního spojenectví, je to jen přetahování se o ropu. Ano i ve vztazích. Mluvím o větší zodpovědnosti k sobě i k okolí. Pokud nic z toho nikoho neoslovuje, no tak to tu většinové stávající bezohledné modely zacházení s vlastním i cizím tělem budou  dál pustošit. Nedivte se, že to tak často bolí.

Pomoc včas se nám nejspíš nepodaří s nikým - takže je lepší prostě přijít hned

Na nic nečekejte. Rozhodnutí je na vás.Včas znamená ideálně, když jste na životním vrcholu svých sil a vůbec nic nebolí. Zeptal bych se, pro co byste využily, takový výkon a dizajn?

Degeneraci nelze zastavit jen neustálým přidáváním výkonu, jak se běžně právě děje, kdy není ani potřebný servis, ani informace, ani schopnosti něco takového řídit, natož řídit dál k něčemu ještě lepšímu. Pak to ani nemůže mít jiný vývoj, ve dvaceti je mnoho energie a brzy po třicítce je z toho spíš ta parní lokomotiva, která jen mrhá energií, až ji dojde úplně a utáhne sotva sama sebe.

Jak provádím Dornovu metodu? V Praze jsem na dvou místech

Z hlediska zákazníka je Dornova metoda spíš společné cvičení, během kterého tlačím na různá místa na těle. Jsem na poliklinice v Praze 11 a v centru. Praha 2

 


aktualizace: 25.9.2016, 22.1.17, 8.5.2019, 9.8.2019, 5.10.19

E.Reiter

Psali o mně zde.