Dornovu metodu provádím při své praxi bezmála 10 let a od začátků jsem se posunul o kus dál.

Dornovu metodu jsem zahrnul do životního stylu spolu s nejlepšími cviky světa, jako mocný nástroj

Každý s tímto nástrojem zcela jistě pracuje jinak.  Já to provedl takto.  Všimnul jsem si překrývání ůčinkůDornova metoda E. Reiter Praha 2 a 11 různých metod, zdejších i ze světa. No a těla fungují všude na světě stejně, ne? Všimnout si toho a nevyužít to nakonec? Není to hlupák, kdo by to nevyužil? Jenže, všimnul jsem dalších věcí. Všechny cviky světa, jsou stále jen cviky a ta náplň, jaká se jim dá, je ještě důležitější. I nejlepší cviky světa vyžadují po zájemcích především schopnost zodpovědnosti a spolupráce. A proč? Protože sami doma si nevšimnete mnoha věcí, třeba toho, že jste udělali pokrok a je nejvyšší čas začít dělat něco dalšího a jiného. Každému hrozí, že bude cvičit něco celý život se stějně primitivními pohyby, jak spartakiádu.

Pozor na běžné a neúplné rady. U nás jsme v situaci, kdy mají navrch právě ty tupé a primitivní pohyby a zákazníci je vyhledávají a pacienti jsou k nim nuceni.
Všude slyšíte a čtete denně :"NEDOSTATEK POHYBU !!! MÁLO POHYBU!!! MUSÍTE SE HÝBAT! JEŠTĚ VÍC HÝBAT! A NADORAZ SE HÝBAT! ...."

Dívám se na tělo z mnoha úhlů pohledu a proto jen Dornovu metodu nedělám, dělám ji vždy s dalšími věcmi. 

 


Spálená krajina nízkou účinností

 

Někdy je lepší takticky nejprve na výkonu ubrat ! 

 

 


 

Fyzická těla mají dnes nízkou účinnost a velkou spotřebu energie

Náš životní styl, naše mysl je kopií vnitřního nastavení těla - takže se nám stroje s nízkou nízkou účinností líbí a nepovažujeme za skásonosnou hrozbu, kterou rozhodně jsou. Někoho parní lokomotiva nostalgicky ohromuje, nevidí ten jed, který z toho jde. Některé to kdysi vyšvihlo na úroveň uhlobaronů a na nové možnosti a technologie s nelibostí žárlili.

Nejhorší je to pro ty, kteří chtějí žít lépe, pořád se snaží o nějakou změnu a přitom jejich těla nevědomky dál fungují na úrovni parního stroje.

Co se stane, když s tímhle budete zvyšovat výkon?

Co se stane, když budete ignorovat nízkou účinnost a začnete se víc hýbat podle dobře míněných rad manželek, trenérů, lékařů, sester, milenek, novin, kamarádů, časopisů, televize, letáků, plagátů, manšaftu a vlastního uvážení?

Co se stane když dáte na trenéry a přidáte si trochu nálož, výkon, neřku-li pojedete nadoraz?

Nanejvíš nachvíli zazáříte jako superstár!

 

Všechny potíže a bolesti, se zvětšují při více práce, sportování, volnočasových aktivitách, při meditaci a nakonec i při odpočinku

Když se budete víc hýbat, zvětšíte výkon, zvětšíte zároveň i výkon, který ničí nejprve všechny pohyblivé části těla, pak jeho orgány. Tento výkon není vidět z venku. (jalový výkon - techn. pozn.)

Když se budete víc hýbat, tak se zvětší nerovnoměrná zátěž, to je taková zátěž, kdy se dává důraz na jednu ruku, nohu, vršek, či spodek těla, zadní části, či přední. Bývá to sport, práce, sezení, volnočasové aktivity, víc toho nebude. Tím je vyjmenované všechno, co vůbec dělat lze. Zejména trup tím ohromně trpí.

Stroje s nízkou účinností se regulují přívodem paliva, brzdou a musí se chladit s okamžitým účinkem.

Tělo má nejdokonalejší ochranu na světě - krásně si vás přibrzdí

Tato brzda je mnohosložková a dokonalá. Je to obyčejná únava, kdy vám svaly řeknou, kdy zkončit. Je to obyčejná okamžitá bolest, tím říká tělo DOST. Svaly nepůsobí jako brzda jen okamžitě, ale i dlouhodobě dlouhodobým tuhnutím, proložené dlouhodobou slabostí a nakonec vyhořením. Došla pára.

Je to ochrana proti přetížení a hlavně proti blbosti. Dokonce se platí i za blbost jiných, třeba těch, co vám radili, přidej a vy je poslechli a začali produkovat více páry.

Není to jen silná brzda, ale i jemná a nenápadná. Svaly vám změní váš výraz obličeje, někdy se to hodí, aby se podobná individua lépe našla. V normálním životě tohle všechno rozhodně jen překáží. A co s tím? Je zapotřebí zpracovat informace.

Nejčastěji chce každý řešit až vracející se bolesti.

Pokud to nejde jinak, je to normální, bolesti mi mizí pod rukama během vteřin, minut a to trvale (bez chronicity). Radím přijďte hned, chronickým bolestem lze zabránit na začátku snadno.

Často jde o ironii osudu, když potíže způsobuje životní styl. který měl být podle nějakých návodů pravou prevencí a měla se zlepšit kondice a zdraví. Navíc, když mé metody chce použít jen pro dstranění potíží, aby mohl pokračovat ve svém stylu dál a dokonce ví dopředu, že někdy znovu bude hledat pomoc na odstranění bolestí. Nechtějí o jiném způsobu zacházení s tělem ani slyšet. Dokonce žárlí na takové jiné možnosti.

Hledat pomoc vždycky, až při vzniku potíží se nevyplácí

Budete to také brát jako konkurenční světonázor a tvrdohlevě hájit své, nebo se mě začnete sami včas ptát, co s tím vším dělat?

Opravdu ne/chcete změnu?

Výraznou změnu nelze provézt bez pomoci, absolutně nelze, je to dobou - primitivního zacházení s energií zcela všeobecně! Navíc, kdo chce změnit zásadně svou životosprávu, tak raději ať fakt nepočítá s jakoukoliv podporou ze svého okolí.

Postoje k životu vám dělá tělo, kterému rozumíte na úrovni parního stroje, včetně spalování a hrabání fosílií. O to se vám postaralo okolí, včetně rodičů a všech škol.

Právě na školách účí jak milovat fosilní paliva a jak vytvářet změněné prostředí s tím spojené. Na to zapomeňte, že by vás systém učil jak žít, co nejvíc mimo jeho působení. To změnit nemůžeme, ale současně nám dnes nikdo nezakazuje v osobním rozvoji předběhnout dobu. O tom jsou celé tyto stránky, jak fyzicky nefungovat na úrovni primitivního, zablokovaného stroje. Veškeré potíže odstraňuji zvýšením účinnosti fyzického těla, uvolněním bloků. Pokud odstranění potíží tolik zkvalitňuje život, tak co teprve zlepšení celkového hospodaření s energií a zvětšení jejího objemu? Taková zodpovědnost není v dnesšní době běžná, proto to v zacházením s tělem dnešní dobu předbíhám a radím ostatním udělat totéž ihned. Civilizace pro nás nemá v rychlosti rozvoje technologií nic moc zajímavého, její vývoj je příliž pomalý.
Přidat výkon až po změně. To je Dornova metoda!

Běžný, zablokovaný člověk reálně víc energie nemůže potřebovat, i když si stěžuje, že mu chybí. Veškerou svou jakkoliv nabytou energii (potraviny, zábava, milenecký život, drogy, dechová cvičení, dovolená....) používá na zbrklé povely a to nejen ve svých pohybech. Nadměrnou energií přivádí do zničujících problémů vlastní tělo a bohužel i blízké okolí a jen urychluje degeneraci.  

Tělo i stroj jsou si podobné. Nejprve proto zakážu výkon, prostě měsíc nic nedělejte. Co je na tom nemožného? Mezi tím zvyšuji účinnost. Ověřím kvalitu řízení a podle toho doporučím přidat výkon. Z mého pohledu, většinou žádná sláva,  jakmile jsou se svou novou situací spokojení, třeba přestalo něco bolet, něco se zlepšilo tak jim to bohatě stačí. Třeba jim to ani okolnosti neumožňují, dosahovat dál něčeho jetě lepšího. Někteří přichází znovu za několik let. Výsledky jsou na této úrovni pro někoho velmi uspokojivé a bývá to pro ně o dost lepší, než dřív.

Na této úrovni se potvrzuje, že potíže a bolesti je fyzické tělo schopno odstranit a dál? 

Jak prosadit ve svém životě žádoucí změny? A souvisí to s ideální postavou?

Podle sklonů ve struktůře těla mohu odhadnout další vývoj každé části těla a pokud není žádoucí, tak udělat pro dosažení žádoucího vývoje mnohem víc, než lze dosáhnout jakýmkoliv cvičením, pohybem, chemií, potravinami...  

Fyzické tělo, mysl a emoce musí jít ke změnám současně. Mysl má určitě řídíci funkce, nejprve musí dodržet disciplínu a mít potřebné informace, pokud se v průběhu prvních několika měsíců k tomu nepřidají silné motivační emoce, tak ze zde avízované žádoucí změny nic nebude.  Emoce se odblokování  zůčastňují z počátku různě silnými hysterickými reakcemi, jde třeba jen o našeptávání nápadu nepokračovat, nebo nával nejistoty z nepoznaných vjemů z poloh těla, nebo běžných doteků. Doporučuji si to vyzkoušet i v rámci poradenství, kde to běžně individuálně ukazuji. Nevhodnými kandidáty jsou zcela jistě všichni, co berou jakékoliv léky. 
 

Pro vaší ideální postavu mohu udělat víc, než vy sami jakoukoliv metodou

Ze své praxe velmi dobře vím, že každá část těla, i tělo jako celek, má svůj ideál a vím velice jistě, že čím víc se k němu kdo přiblíží, tím spíš si udrží správné funkce těla, výkon, zdraví, krásu, odolnost...  Každý má nepopiratelné právo mít za svůj ideál něco jiného, dokonce nemoc. Pokud má někdo za ideál nadváhu a nerovnoměrné ukládání tuků, má na to jistě nárok.

Názory na ideální postavu se různí. Např. že je to hubenost, obezita, stáří, kult mládí, velká prsa, malá prsa...

Já mám zase za idál  maximálně vitální přírodní útvary. Pokud se na něčem shodneme, tak se naše společné námahy budou sčítat a násobit.

Udržet si dnes vitální tělo na každém centimetru, vyžaduje nové technologie s vyžší účinností

Pokud se tělu pomůže včas a kompletně, ne na konci jeho sill a ne s tím, že ho bolí hlavně koleno. Pak je to celkem rychlá a svižná akce, za jden měsíc lze udělat přesvědčivý a stabilní pokrok.

Je to jako s  novými technologiemi, je to s jinými starostmi a nutně s jinými dovednostmi. Nové možnosti bych nikomu neradil podceňovat, jelikož nové technologie jsou vždy nadřazenější vůči těm primitivnějším. Ještě mnohým ujede vlak, ale s tím si každý zahrává sám. Až se většina z populace dozví, že ve vztazích to může fungovat asi tak pentalión krát lépe, tak už nikoho nebude zajímat současná krása, protože ta se za noc, či za tři roky může otočit v oslnivou, nicneříkající poušť.

Ve vztazích budou po sobě navzájem také vyžadovat velice šikovné klouby, svaly a řízení.

Současné vztahy fungují na bázi výhodnosti, prestiže, situačního spojenectví, je to jen přetahování se o ropu. Ano i ve vztazích. Mluvím o větší zodpovědnosti k sobě i k okolí. Pokud nic z toho nikoho neoslovuje, no tak to tu většinové stávající bezohledné modely zacházení s vlastním i cizím tělem budou  dál pustošit. Nedivte se, že to tak často bolí.

Pomoc včas se nám nejspíš nepodaří s nikým - takže je lepší prostě přijít hned

Na nic nečekejte. Rozhodnutí je na vás.

 

Včas znamená ideálně, když jste na životním vrcholu svých sil a vůbec nic nebolí. Zeptal bych se, pro co byste využily, takový výkon a dizajn?

Degeneraci nelze zastavit jen neustálým přidáváním výkonu, jak se běžně právě děje, kdy není ani potřebný servis, ani informace, ani schopnosti něco takového řídit, natož řídit dál k něčemu ještě lepšímu. Pak to ani nemůže mít jiný vývoj, ve dvaceti je mnoho energie a brzy po třicítce je z toho spíš ta parní lokomotiva, která jen mrhá energií, až ji dojde úplně a utáhne sotva sama sebe.

 

 

Co je Dornova metoda - jak ji provádím. V Praze jsem na dvou místech

Z hlediska zákazníka je Dornova metoda spíš společné cvičení, během kterého tlačím na různá místa na těle. Jsem na poliklinice v Praze 11 a v centru. Praha 2


 

aktualizace 25.9.2016, 22.1.17, 8.5.2019, 9.8.2019, 5.10.19

E.Reiter

Psali o mě zde.