Lidé si běžně všimnou později až bolestí hlavy nebo krku spolu se začínajícím chrapotem. To je hodně pozdě, avšak i zde udělá masáž hlavy a krku (bez praxe krk jen hladit!!!!) zázraky. Masáž má být asi tak dvou minutová. Za určitou dobu chřipka putuje na další části těla, např. hruď (stoupá krevní tlak) a i zde vždy pomůže minutová masáž, ale je podstatně složitější než předchozí masáž hlavy (bez praxe chvíli hladit ale smiřte se s tím, že minete účinnost v přesném načasování). Tímto k tomu nenabádám, protože bez velkých zkušeností to nebude mít význam, kromě hlazení, jen rizika. Dokonce i hlazení může být při chřipce nepříjemné a v takovém případě neprovádět.

Čínská masáž má k dispozici širokou škálu masérských technik, tedy včetně takových, které pomůžou i při chřipce v nejhorších situacích, ale základem léčby chřipky je ležení. Na masáže se nechodí ani při nachlazení, protože platí totéž co při chřipce, masáž velkých celků, ikdyby masáž horkými kameny, nebo čokoládou, bez ohledu na aktuální stav, může být silně kontraproduktivní.

Co může ještě zvýšit odolnost organismu - třeba Dornova metoda. Zlepšením funkce páteře a všech kloubů. Už pouhá náprava všech hlavních kloubů na dolních končetinách zmenšuje zbytečnou zátěž svalů.

Chcete se dozvědět více o mých masérských metodách? Přijďte na konzultace, a nejen o masážích, zdarma v centru Prahy, Praha 2.

Jsou další a další metody, ale všechny přeci mají nakonec zvýšit odolnost organismu. Kdo se cítí dobře nemůže onemocnět!