Nabízím pomoc při rozhýbání do poloh, které nikdo sám nezvládne

Pro koho? Pro všechny. Právě těmito cviky odstraňuji bolesti všem od 0 do sta let od kancelářských, přes dělníky, těhotné až po vrcholové sportovce. A hlavně pro ty, co se chtějí hýbat zdravě a co hledají něco účinného a něco co má smysl cvičit stále dokola každý den. 

Proč sam takové cvičení nezvládnete?

Mohu to tvrdit z mě praxe. Nejde to zvládnout z videa, ani při skupinovém cvičení, protože vím, že i za přímé asistence musím postupovat s každým individuálně a učit pohyby a vytvářet pohyblivost postupně. Jedná se prakticky o překonání potlačovaných přirozených pohybů, které nakonec u každého vymizí od 30. věku velmi rychle a zároveň to vede k ještě většímu hromadění bloků, tuhnutí páteře a svalů a ke všem fyzickým potížím.

Cesta od  trvalého zbavení se fyzických k dokonalé józe se s věkem zúžuje

Cviky, masáže, Dornovu metodu, byliny a další používám pro  rozhýbání celé páteře, uvolnění svalových bloků a tím odstraňuji bolesti. Kdo se naučí tyto cviky bez odchylek, tak bolesti a fyzické potíže mit nebude.  

Zatímco u mladých jde všechno samo a mohu použít jógické cesty k uvědomění a k tomu ještě i  práci s pudovým tělem. U starších je třeba zaměření cílit jen na vybrané segmenty, útržky. Ptoto je lepší projevit zájem včas, kdy je možné použít všechno. 

Výhody tohoto cvičení

Tímto cvičením vzniká automaticky vysoce nadprůměrná orientační schopnost - koordinace, správné držení těla v běžném životě i při veškeré aktivitě, sportu, relaxaci, práci  až po spaní v posteli nebo i na nevhodném povrchu.třeba v zavěšené síťce mezi stromy, což si někdo neumí ani představit. Je to slušný základ pro všechno další.

Zvládnuté cviky mají i finanční výhodu - mnzí uvěřili, že nutně potřebuje matraci za 20 000,- a polštář za 3 000,- a  speciální sedací podložku na židli za 500,- , židle 15 000,- a vložky do bot za 1000 a výš a mnoho dalších pomůcek na podporu držení těla a ke stáří stále více. Pokud budete tohle cvičit denně, tak je vysoce pravděpodobné, že nebudete po celý život potřebovat žádné jiné cviky na všechno možné.

Všichni cvičií to samé,

ale není to to samé, rozdíly jsou v dokonalosti provedení, málo pohybliví si jimi odstraní bolesti, ti co rádi cvičí a hledají něco nejlepšího, budou nadšení a nejlepší z vás mohou nastoupit cestu k dokonalosti. Dokonalé provedení cviků je ještě málo. Nejde mi o nějaké cirkusové atrakce. Je třeba pochopit a prožít přímo tady na lehátku, předemnou pulzní povahu všech orgánů. Nejen svalů, dýchání, prokrvení....nakonec i myšlení. Je to fyzická pudovost, která dohání k chybným fyzickým reakcím a chybného programování vlastního těla, které pak trpí na bolesti a potíže z orgánových disfunkcí. Někdo se to chce učit někde v ústraní, potajmu si číst, nastudovat a prožít. Nefunguje to tak a malé krůčky trvají takto desítky let. Nikdo o tom nepíše natvrdo všechno, protože by se to zneužilo a vedlo ke zníčení všeho, dřív než se řekne "švec".  

Pokud si myslíte, že jste naprosto zdraví a nic nebolí, jste dokonce na vrcholu svých životních sil, tak jste ti nejlepší adepti

Dlouhou dobu jsem přemýšlel proč 60% mladých lidí do 25 let neumí podsadit pánev ve stoje. Už jen to naprosto přesně vykresluje celkovou zdravotní situaci, jaká je. Kdybych přijel pro mě do naprosto neznámé země a dostal vzorek lidí, tak na základě tohoto jednoduchého cviku si rychle udělám představu o pohyblivosti, jaká panuje v celé společnosti a v tu chvíli mi už nebude cizí, ale velmi důvěrně budu znát mnoho věcí s tím spojených. Proč podsazení pánve ve stoje? Je to velmi rozmanitý cvik, každý ho provede jinak, čím více je to cvik a nevychází z přirozenosti, tím víc je to špatně provedené dokonce i v případě beletek a dokonce břišních tanečnic, které s tím jen zdánlivě problém žádný nemají. Právěže mají a veřejně to ukazují. Tento cvik má spojitosti dále s bezpříčinnou radostností, endorfiny a asánami a se schopností se správně hýbat. Pohybově nadané naučím cvik rychle a kdo je mimo Prahu, může se mu cesta vyplatit i jen jednou.

Jak cvičení vypadá

Vzhledem k obtížnosti cviku ve stoje prakticky pro všechny, co ke mně kdy přišli, je nutné začít v leže na zádech. Od začátku používám podsazení pánve pohodlně v rytmu dýchání a postupně vedu k uvědomělému zapojování svalů celého těla, tím že používám masáž jako doprovodný prostředek pro zlepšení pohyblivosti jednotlivých částí těla a pro výrazné procitnutí těchto částí.  

Tuhé tělo si není schopné pohodlí plně vychutnat dokonce ani v této poloze vleže. Je to také příčinou všech potíží, včetně nekvalitního spánku až jeho poruch. Tuhý organismus není schopen realaxovat dokonce, ani ve spánku ne. Je proto neúčinné učit se relaxovat bez zahrnutí těla. Jenže je k tomu zapotřebí zmobilizovat všechny síly a energie. Neúplné zvládnutí relaxace vede jednou k selhání a pak se začíná znovu, avšak za zhoršených podmínek.

Kombinuji cvičení v poctivém sedu na patách, (cvičení země) s cviky vleže až po asánu mrtvoly při doteku všech obratlů na desku (vytvoření dobrého vztahu se zemí, jako předpoklad pro první větší nárust intelektu a pochopení pro pudovost všech orgánů). 

Denně dvě zvládnuté polohy těla po 15 minutách a je po bolestech. Múže se přidat dřep na patách se správným dýcháním utužuje pánevní dno (žádné hemeroidy , žádná prostata a gynekologické potíže, frigidita, impotence - to vše je minulost). Někteří v tom vydží i hodiny a přesto to může být neúplné, je mi líto. Pochopitelně má tohle správně provedené cvičení zásadní vliv na kvalitu vztahů. Právě partneři v párovém soužití si nejsou schopni navzájem pomoci s těmito ani jinými triviálními a běžnými fyzickými potížemi. Jenže tady nemluvím jen o odstranění potíží, ale o vybudování megapotence, kterou nedá ani mix všech afrodisiak a není vidět ani na specializovaných materiálech našeho kulturního bohatství tzv. "páčkách".

Výsledky cvičení s mou pomocí jsou okamžitě cítit a jsou měřitelné

Jedná se o víc, než jen dosáhnutí rukama v předklonu na zem, to na mě už dávno žádný dojem nedělá, tady se jedná o rozhýbání všech obratlů a kloubů a zvýšení vnímavosti pro místa kde to "vázne." To je předpoklad koordinace.

Od počátečního rozhýbání k intenzivnímu kurzu jógy od zákadu - po asánu dokonalosti se soustředěním

v průběhu intenzivního kurzu jógy už dávno nejde o bolesti těla. Po pochopení pudové  reflexní, tedy pulzní povahy všech orgánů bez příměsů nedospělých nápadů a pocitů (obvykle náznaky hysterie, někdy až afektivní) je možné začít seznamovat se s energií. Tato energie bývá chybně vrhána do prostoru ven a tím se o ní každý v průběhu života připraví. Nebo jinak, právě tím si způsobuje potíže a veškeré utrpení. 

Intenzivní kurz zacházení s energií vytvořením uzavřeného kruhu tělo-vědomí-tělo. Soustředění má mnoho úskalí a těch bezpečných mnoho není.

Zde se bere síla na uskutečnění a provozování polohy - asána dokonalosti. Fyzické tělo se však ještě bude potřebovat zbavovat bloků, které se pořád hromadí. Zde už je každému dávno jasné, že takové výsledky sportem nejsou možné. Nejlépší je tuto vysokou jógu doplnit výměnou energií jin/jang.

Energeticky nabití jedinci se snaží o energetickou výměnu, jenže nemají žádnou praxi, školu a ani potřebný intelekt, který je nevrhne do náruči první pasti, ve které se této schopnosti rádi vzdají. Většinou se to trénuje, nebo vyplácává na flirtování. naráží přitom na nepochopení a zneužívání.

Výměna energií má být v běžném životě fyzickou realizací ráje. Cvičení dokonalé jógy má být denně 30 minut a výše. Obojí se navzájem podporuje a motivuje. Určitě doporučuji - kurz výměny energií.

Všechny výhody a perspektivy cviku zde nebudu zatím zmiňovat je to individuální a proto je každému také sděluji podle aktuálnosti, která je individuální i v poradenství. Nemusíte ke mně hned na masáž, nebo cvičení, přijďte na poradenství na Prahu 2 pod Karlovo náměstí, nebo Prahu jih - Háje.

5.2015 Reiter

aktualizace 2020,